חבר המועצה קיריל קארטניק עם הצעה ראשונה לסדר היום

קארטניק שהתיישב לא מזמן על כסאו במליאת המועצה, מציע להודיע מראש לתושבי חיפה, אשר עומדים לעקל את חשבונותיהם


 

בהצעה הראשונה שלו לסדר יומה של מועצת העיר חיפה, מבקש חבר המועצה, קיריל קארטניק ("חיפה מתחדשת"), שהעירייה תיידע את התושבים באמצעות הטלפון הנייד, לפני שחשבונותיהם מעוקלים עקב חוב לעירייה.

קארטניק, בהצעתו לסדר, מסביר כי ההצעה מגיעה "בעקבות תלונות רבות של תושבים, במהלך השלוש שנים האחרונות בהן הייתי העוזר של סגן ראש העיר בנושא עיקול פתאומי ללא הודעה מוקדמת, לדוגמא, דוח חניה, חוב בארנונה, מים, חינוך וכיו"ב".


 

חבר המועצה, קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

 

בדברים שהוא מביא בהצעתו מציין קארטניק: "ישנם תושבים רבים שנושא החוב לא הגיע אל התושב מסיבות שונות (דואר ישראל) מחלקת גבייה מרשה לעצמה לבצע עיקול ללא הודעה מוקדמת. יש תושבים שיהיו מוכנים לסגור את החוב  במיידי  ויש תושבים  שהעיקול  נגרם בטעות על ידי העירייה. לדוגמא, פנתה אלי תושבת שהבניין שלה בתהליך תמ"א והיא לא אמורה לשלם ארנונה. העירייה לא בדקה את זה ועיקלה את החשבון. לאחר בירור קצר עם מחלקת הגבייה, החשבון שוחרר, אך רק כעבור שבועיים בגלל כל  הבירוקרטיה של מחלקת הגבייה והבנקים.

היה עוד מקרה נוסף בו תושב קיבל דוח ועבר דירה ולא ידע בכלל על הדוח. אותו תושב הוא בעל עסק שמתנהל מאותו חשבון וכאשר בוצע העיקול, הדבר גרם לנזק עצום לעסק ולהוצאות של עשרות אלפי שקלים.

ההצעה שלי אומרת, שלפני שמעקלים חשבון בנק, אמורה מחלקת הגבייה ליצור קשר עם התושב ולהודיע לו לפני שהעיקול מתבצע, על מנת לחסוך זמן וטרטור של תושבי העיר. אני בטוח שיהיו תושבים שיסגרו את החובות שלהם במיידי".

יצויין כי קארטניק אינו מזוהה עם הקואליציה העירונית, או עם המועצה הלעומתית והוא פועל כסיעה עצמאית.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי