אין בשורה: משרד התחבורה טרם קיבל החלטה על הפעלת הרכבלית בשבת

הפגישה בן ראש עיריית חיפה לשרת התחבורה הסתיימה ללא בשורות הנוגעות להפעלתה הרכבלית בימי שבת. מסביבתה של מיכאלי נמסר כי בשלב זה הנחתה השרה מיכאלי להפעיל את הרכבלית בשבת וטרם ניתן "טופס 4"


בסוף החודש הנוכחי אמורה הרכבלית לסיים את נסיעות המבחן ולהתחיל את הפעלתה השוטפת עבור הציבור במטרופולין חיפה, אולם שאלה אחת נותרה פתוחה והיא האם הרכבלית תעבוד גם בימי שבת. משרד התחבורה, שאחראי על הפעלת הרכבלית, ממלא פיו מים.

הפעלת הרכבלית בשבת מהווה נקודת מחלוקת בין הציבור החילוני שרוצה שהיא תפעל בשבת לבין הציבור הדתי שאינו רוצה שהיא תפעל בשבת. שרת התחבורה, מרב מיכאלי, כבר הודיעה כי היא תומכת בהפעלת הרכבלית בשבת ותעשה כל שברשותה על מנת שזה יצא לפועל. יצויין כי למרות שבחיפה ישנה תחבורה ציבורית פעילה בשבת, נושא הרכבלית טרם הוסדר.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, הודיעה שכל מה שקשור להפעלת הרכבלית קשור אך ורק למשרד התחבורה. יצויין כי גם מבחינה חוקית, אם ראש העירייה ומועצת העיר יחליטו שהם בעד הפעלת הרכבלית בשבת, הרי שזה לא מחייב כלל את משרד התחבורה. בנוסף, הודיע מהנדס העירייה כי לא ימליץ לספק את "טופס 4" להפעלת הרכבלית עד לתיקון ליקויים שנמצאו במהלך נסיעות ההרצה של הרכבלית.

בשלב זה הנחתה השרה מיכאלי להפעיל את הרכבלית בשבת וטרם ניתן "טופס 4". הדמיה משרד התחבורה

השרה מיכאלי עצמה נמצאת בין רצונה לפעול למען הציבור החילוני מצד אחד, ומצד שני תחת לחץ של המפלגות הדתיות בקואליציה השברירית שמתנגדות להפעלתה בשבת. משרד התחבורה עצמו מתעלם מכל הפניות שנעשו אליו על מנת לברר את עמדתו בנוגע להפעלת הרכבלית בשבת. ככל הידוע, נכון לרגע זה, הייעוץ המשפטי של משרד התחבורה מונע את הפעלתה הרכבלית בשבת.

מסביבתה של מיכאלי נמסר כי בשלב זה הנחתה השרה מיכאלי להפעיל את הרכבלית בשבת וטרם ניתן "טופס 4", אולם משרד התחבורה ועיריית חיפה ממשיכים בהידברות על מנת להגיע להסכמות.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי