מרתון בחיפה: סדרת ישיבות מועצת עיר לצורך אישור התקציב

לחברי המועצה בחיפה צפויות השבוע שלוש ישיבות מועצה, בתקווה לאשר באחת מהן את הצעת התקציב שנדחתה כבר שש פעמים. סגנית ראש העיר ויו"ר ועדת הכספים, סופי נקש: "אין שום סיבה שהתקציב לא יעבור"


 

לחברי מועצת העיר בחיפה מחכה שבוע עמוס בישיבות מועצת עיר בניסיון לאשר את הצעת התקציב של עיריית חיפה לשנה הנוכחית, שעומדת על כ-2.5 מיליארד שקלים.

תזכורת: חברי מועצת העיר הלעומתית לא אישרו את הצעת התקציב שהגישה ראש העירייה ומאז נערכו ישיבות רבות בוועדת הכספים העירונית, על מנת למצוא את דרך הביניים בין ראש העירייה, לבין חברי המועצה הלעומתית.


לפני כשבועיים נמסר מוועדת הכספים כי נמצאה הצעת תקציב שאושרה על ידה שכוללת ביטול מינהלות, קיצוצים באגפי העירייה ותוכנית הבראה. אולם בעירייה נמסר כי הצעת התקציב הזו תוביל לגל של פיטורי עובדים ולא הסכימו לה.

 

מועצת עיר חיפה. ארכיון. צילום: דורון גולן

שלוש ישיבות מתוכננות השבוע. בתמונה מליאת מועצת העיר חיפה. ארכיון. צילום: דורון גולן

 

השבוע, בימים שלישי, רביעי וחמישי, נקבעו ישיבות מועצת עיר לדיון בהצעת התקציב. על פי משרד הפנים, ניתנה לעירייה ארכה עד סוף החודש הנוכחי לאשר את התקציב. בנוסף, הודיעה שרת הפנים, איילת שקד, כי היא מוכנה להעניק ארכה של חודש נוסף לאישורו.

חברי המועצה הלעומתית כבר פנו לשרת הפנים בבקשה לקבל ארכה של שלושה חודשים. לטענתם, מטרתה של ראש העירייה היא להביא למצב שהצעת התקציב לא תאושר ואז לפנות למשרד הפנים בבקשה שיפזר את מועצת העיר, בטענה שחבריה מונעים במכוון את אישור התקציב.

יו"ר ועדת הכספים העירונית, סגנית ראש העירייה וחברת מועצת העיר, סופי נקש (יונה יהב וצעירי חיפה) מסרה: "השבוע ביום שלישי תתקיים ישיבה על התקציב, חברי מועצת השינוי הביאו שינויים בסעיפים השונים כפי שראש העיר ביקשה מספר פעמים. השינויים אושרו בוועדת כספים ולכן אין שום סיבה שהתקציב לא יעבור. אנו חברי מועצת השינוי מגיעים בנפש חפצה להעביר את התקציב, בכפוף לשינויים שאושרו בוועדות כספים. אנו מגיעים עם סבלנות ואורך רוח שכן העיר חשובה לנו".

 

סופי נקש. צילום: דורון גולן

"השינויים אושרו בוועדת כספים ולכן אין שום סיבה שהתקציב לא יעבור". סגנית מועצת העיר ויו"ר ועדת הכספים, סופי נקש. צילום: דורון גולן

 

חבר מועצת העיר, אביהו האן (הירוקים של חיפה), מסר: "ראש העיר מביאה שוב גירסת תקציב רעה לעיר חיפה. זהו הניסיון השביעי של קליש להעביר תקציב כאשר השינויים הנדרשים בתקציב שהועלו בישיבות המועצה הקודמות אינם באים לידי ביטוי. התקציב שעומד מולנו כאן לאישור הינו תקציב בוסר, תקציב רע לעיר חיפה, תקציב שאינו בשל, תקציב שמכיל כשלים רבים. בצורה הנוכחית שלו אני וחברי לסיעת הירוקים לא נוכל לאשרו. מאחורי התקציב נדרש להכין תכנית עבודה שנתית ומפורטת וגם היבט זה לא קיים".

 

"ראש העיר מביאה שוב גירסת תקציב רעה לעיר חיפה". יו"ר הירוקים של חיפה, חבר המועצה אביהו האן. צילום: יח"צ

 

לדברי האן, שסיעתו שפרשה מהמועצה הלעומתית ופועלת עצמאית, לא תתמוך בהצעת התקציב: "אין בתקציב התייחסות לבעיות הקשות בתחומי איכות הסביבה ויש התעלמות בוטה מהצורך לחזק את היחידה הסביבתית שראש העיר קליש כל כך התגאתה בה אך בפועל היחידה גוססת לאיטה. התקציב אינו מטפל בצרכים של תנועות הנוער, בצרכי החינוך, בצרכי הרווחה של העיר, תקציב ללא חמלה. התקציב אינו מטפל בבעיות הקשות בתחומי התשתיות, בקיצור הליכים בתחומי הבינוי בעיר, בחיזוק היבטי שימור ובנוסף טיפול הוליסטי נדרש לבעיות חזירי הבר המסתובבים במרחב הציבורי ללא הפרעה. התקציב אינו מקדם תהליכים שנוגעים לשיתוף התושבים, קידום מנהלות שכונתיות וועדי שכונות ויש התעלמות מוחלטת מצרכי התושב. התקציב בגירסא שביעית שראש העיר תביא למועצת העיר להערכתי לא יעבור באם לא יהיו בו שינויים מהותיים. בשורה האחרונה התקציב  אינו בשל ואנו סיעת הירוקים של חיפה לא נוכל לאשרו במתכונתו הנוכחית".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי