סוף סוף: יש תקציב לעיריית חיפה לשנת 2022

לאחר חודשים של מאבק בין הקואליציה למועצת העיר הלעומתית, אושרה הצעת התקציב של העירייה וסכנת הועדה הקרואה ירדה מסדר היום


לפני שעה קלה אישרה מועצת עיריית חיפה את הצעת התקציב לשנת 2022 בסך של כ-2.5 מיליארד שקלים. המשמעות היא שהעירייה חוזרת לפעילות שוטפת והסכנה שמשרד הפנים ימנה ועדה קרואה ירדה מסדר היום.

מועצת עיר חיפה. ארכיון. צילום: דורון גולן

מועצת עיר חיפה. ארכיון. צילום: דורון גולן

המאבק בין הקואליציה העירונית בראשותה של ראש העירייה לבין חברי מועצת העיר הלעומתית על הצעת התקציב נמשכה חודשים ארוכים כשמחר (חמישי) היה אמור להיות היום האחרון לאישור. במהלך החודשים האחרונים עשתה ועדת הכספים שינויים רבים בסעיפים השונים בהצעת התקציב והשבוע נעשה שימוש בשירותיו של פז גליקמן, שמונה על ידי משרד הפנים להיות המגשר בין הצדדים.


הצעת התקציב שאושר כוללת בתוכה קיצוצים כספיים רבים בסעיפים שונים, ביטול מינהלים עירוניים ותוכנית הבראה שעל פי ראש העירייה תוביל לפיטוריהם של יותר מ-200 עובדים. ההצעה אושרה לאחר שגזבר העירייה, שמוליק מרמלשטיין, הודיע כי התקציב מאוזן ובר ביצוע. היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין, הודיעה כי העירייה תיכנס לצעדי התייעלות ולצורך זה היא זקוקה לשיתוף פעולה של ארגון העובדים.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ראש העירייה, עינת קליש רותם, אמרה: "לפחות בכל הנושאים השוטפים העירייה תחזור לפעילות שוטפת והדבר הזה מבורך". עם זאת הודיעה ראש העירייה כי "ניפגש בוועדת הכספים ונעשה עוד הרבה שינויים". בהצעת התקציב תמכו 17 חברי מועצת עיר מהמועצה הלעומתית. שבעה חברי מועצת העיר מהקואליציה העירונית התנגדו, בהם ראש העירייה קליש רותם וממלא מקומה נחשון צוק.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי