X

בחוג לחינוך וחברה של המכללה האקדמית אונו מתכוננים לתחילת השנה

הקריה האקדמית אונו מציעה התמחויות ותואר ראשון בחינוך וחברה הכוללים מיקודים והתמחות, בספורט, במוגבלות ובנגישות, בנוער במצבי סיכון ובפיתוח כלי למידה והדרכה דיגיטאליים. ד"ר אורלי אללוף שעומדת בראש החוג לחינוך וחברה, מספרת כיצד מכינים במכללה את הסטודנטים להשתלבות מיטבית בחברה
לקראת שנת הלימודים האקדמית שנפתחת בקרוב, מספרת ד"ר אורלי אללוף, שעומדת בראש החוג לחינוך וחברה בקריה האקדמית אונו בכלל ובקמפוס חיפה בפרט, כיצד מכינים במכללה את הסטודנטים להשתלבות מיטבית בחברה. 

"החוג לחינוך וחברה הוא חוג ייחודי בארץ והתפיסה שלו היא חלק מהתפיסה הכוללת של הקריה האקדמית אונו. אנחנו מאמינים שלכל אדם יש זכות לחינוך אקדמי מיטבי. כל אדם- מכל מגדר לאום, דת, קהילה, מוצא, מוגבלות או נטייה מינית וזאת במטרה ליישם הלכה למעשה חברה משלבת, רב תרבותית ומשגשגת", כך אומרת ד"ר אורלי אללוף שעומדת בראש החוג לחינוך וחברה בקריה האקדמית אונו בכלל ובקמפוס חיפה בפרט.

בחוג לחינוך וחברה לומדים על רב תרבותיות, סוציולוגיה , פסיכולוגיה, זהות, מגדר וכדומה. החזון, יחד עם תכני הלימוד מושכים אלינו סטודנטים רבים ובחוג יש שילוב יוצא דופן של אוכלוסיות, בגילאים שונים, דתות שונות וכו.

בנוסף לתכנים הללו וכחלק ממסלול החינוך ניתן לבחור בארבעה מיקודים ולקבל תעודה בתחום: עבודה עם נוער בסיכון, נגישות ומוגבלות, התמחות בספורט ופיתוח למידה והדרכה בשילוב דיגיטל.

ד"ר אורלי אללוף. צילום יח"צ

תואר ראשון בחינוך עם התמחות בספורט – תכנית התואר הראשון בחינוך וחברה עם התמחות בספורט מעניקה את ההכשרה ואת הכלים המתאימים ביותר לתפקידי אימון, חינוך וניהול בעולם הספורט. לימודי התואר מדגישים את מקומו של הספורט כגורם מרכזי בחינוך וככלי פונקציונלי בתחומי הניהול.

תואר ראשון בחינוך וחברה ומיקוד נוער במצבי סיכון – לימודי התואר הראשון בחינוך וחברה בהתמקדות בנוער במצבי סיכון, שמים דגש על הכשרת אנשי מקצוע לטיפול, לחינוך ולקידום נוער במצבי סיכון ונוער עובר חוק. הלימודים וההכשרה המעשית משלבים בין הידע הנדרש לזיהוי מצבי סיכון בקרב מתבגרים לבין גישות חינוכיות ומיומנויות התערבות.

תואר ראשון בחינוך וחברה ומיקוד בנגישות ומוגבלות – הלימודים במסלול נגישות ומוגבלות מבוססים על גישה חדשה שהובילה לשינויים משמעותיים ביחס כלפי ילדים ואנשים עם מוגבלות. הקריה האקדמית אונו היא המקום היחיד בו לא רק לומדים חינוך מיוחד בהקשר למערכת החינוך אלא את כלל מעגל החיים של אנשים עם מוגבלויות, מלידה ועד זקנה. הבוגרים מקבלים ידע וכלים חינוכיים-חברתיים שימושיים בשדה ההדרכה והלמידה, ובכלל זה היכרות עם טיפול באמנות, טיפולי ,CBTהדרכת הורים ועוד.

תואר ראשון בחינוך וחברה ומיקוד בפיתוח אמצעי למידה והדרכה דיגיטליים – הלימודים בהתמחות זו מתמקדים בתמורות הדרמטיות שעבר עולם הלמידה עבר בעשור האחרון הודות לטכנולוגיות המחשב והאינטרנט. שיטות הלימוד וההדרכה בעולמות החינוך והעסקים מבוססות כיום על סרטונים, אפליקציות, לומדות וכלים דיגיטליים מגוונים. התכנית כוללת התמחות בפיתוח פתרונות למידה והדרכה, בהנחיית טובי המומחים בישראל תוך שימוש במגוון כלים טכנולוגיים. כל זאת במטרה לאפשר לבוגרינו להשתלב בארגונים הנדרשים להדריך ולהכשיר את אנשיהם באופן עדכני וחדשני ובבתי ספר בהם נדרש כיום לשלב כלים דיגיטליים בהוראת מקצועות הלימוד.

ד"ר אללוף: ״מאחר ואנחנו מאמינים בתארים יישומיים, בכל מיקוד או התמחות יש אפשרות לקבל תעודות שיאפשרו לבוגרים להשתלב במקומות תעסוקה אטרקטיביים".

התעודות שמציעה המכללה הן תואר ראשון בחינוך עם התמחות בספורט- מדריך פילאטיס מזרן, מדריך חדר כושר ובריאות  ומדריך תנועה לפעוטות וילדים לגילאי 2-6 שנים.

תואר ראשון בחינוך וחברה ומיקוד נוער במצבי סיכון- תעודת מדריך מוגנות ברשת, תעודת עובד נוער בסיכון בקהילה ובפנימיות.

תואר ראשון בחינוך וחברה ומיקוד בנגישות ומוגבלות- תעודת רכז נגישות, תעודת מדריך בריאות נפש.

תואר ראשון בחינוך וחברה ומיקוד בפיתוח אמצעי למידה והדרכה דיגיטליים- תעודת מומחה ללמידה ולהדרכה מרחוק וגם תעודת מעצב סביבות למידה דיגיטליות.

״אני גאה לעמוד בראש התואר לחינוך וחברה בקריה האקדמית אונו שמשלב ערכים של רב תרבותיות, סטנדרט אקדמי גבוה ויישומיות. לצורך כך אני פועלת לפיתוח סגל מקצועי וקהילת בוגרים מומחים, מוערכים ומבוקשים בתחומם, בעלי כלים ותשוקה שיעצבו את סביבתם האישית ואת החברה הישראלית בכללותה״, סיכמה ד"ר אללוף. 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים להזמין אוכל ובאיזו דרך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך