X

עכשיו זה רשמי: שרית גולן שטיינברג מתמודדת לראשות העירייה

לפני שעה קלה, חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג, מיוזמות הקמת המועצה הלעומתית, הודיעה באופן רשמי על התמודדות לראשות העיר חיפה

"החלטתי, מעכשיו זה רשמי. לאחר עשור כחברת מועצת העיר חיפה, אני מודיעה על התמודדות לראשות העיר חיפה בבחירות הקרובות", הודיעה היום (שני) חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג. "לאורך השנים כיהנתי בשלל תפקידים במערכת העירונית, בקדנציה האחרונה אני מכהנת כיו"ר איגוד ערים, יו"ר ועדת איכות הסביבה, יו"ר ועדת ביקורת, מ"מ יו"ר ועדת כספים, יו"ר ועדת שמות ושילוט היסטורי, מ"מ יו"ר ועדת משנה לתכנון ובניה וכן חברה בוועדות ותאגידים עירוניים נוספים".

"בעשור של שירות ציבורי  כחברת מועצה, למדתי המון ובעיקר זכיתי להכיר את המערכת הגדולה של עיריית חיפה, על שלל היבטיה, מבפנים. בשונה מחברי מועצה רבים, העמקתי בנושאים שהובאו לפתחנו, חקרתי ושאלתי את השאלות הקשות. הציבור שבחר בי ציפה שאקבל את ההחלטות הכי טובות בעבור תושבי חיפה – וכך עשיתי. לא אחת אתגרתי את המערכת למרות שלא תמיד היה קל.  לחבר מועצה אין את הסמכות לשנות או להוריד הנחיות, אולם נאבקתי כדי לשמור על הזכויות של הציבור החיפאי ועל הקופה הציבורית – המיסים שלנו. בחרתי לפעול עם תושבים ועמותות כדי להבטיח שהעירייה מספקת להם ולכולנו, את מה שמגיע לנו, כתושבים".


"ככל שעבר הזמן מאז נבחרתי  ובשבתי בקואליציה של ראש העיר המכהנת, התגלתה מולי תמונה מעוותת של תהליכי עבודה עקומים ובעיקר התנהלות שאינה סבירה ואינה תקינה. גיליתי הרבה מאוד אטימות ומעט מדי שקיפות בלשכת ראש העיר וראיתי עירייה, שבה עובדים טובים ומסורים, קורסת תחת הניהול הכושל של ראש העיר וצוותה. כולנו ראינו זאת יחד. עיריית חיפה משפיעה על החיים שלנו יותר מכל רשות אחרת. בתשתיות, בתחבורה, בתברואה, בחינוך, בתרבות, ובספורט. היא משפיעה על איכות חיינו והמנגנון העצום הזה, מחייב שהעומד בראשו ידע לנהל ולנווט אותו באופן יעיל, מקצועי ולפי מדיניות שרואה בכל רגע נתון, את טובת התושבים ורק אותה מול עיניה".

"אני מתכוונת להחליף את הניהול הכושל ולנווט את המנגנון העירוני למקום טוב יותר. להחזיר לתושבים את הגאווה העירונית, לאפשר לעובדים  להעניק שירות מצויין לתושבי העיר. להפוך את חיפה למקום שאנו שמחים וגאים לחיות בו. להציב יעדים ברורים, כמותית ואיכותית ולחתור אליהם. אין כל סיבה שלא לפעול בשיתוף מירב הכוחות המעוניינים ואכפתיים לטובת העיר והמטרופולין. אין כל סיבה שהעיר תתנהל ללא תקציב פיתוח וללא תוכנית עבודה. אין כל סיבה לייצר עימותים בלתי פוסקים עם ממשלת ישראל ולהפסיד תקציבים לעיר. אין כל סיבה שלא תהיה שקיפות ציבורית בתהליכי קבלת ההחלטות בעירייה.אין כל סיבה שבקשה למרפסת או ממ"ד יטופלו לאחר שנתיים ושלוש. אין כל סיבה שתוכניות להתחדשות עירונית נדחות, גם לאחר שלושים חלופות, במשך שנים רבות".

"אין כל סיבה שתושבים יקבלו את המגיע להם רק דרך עתירות לבית המשפט כנגד ראש העיר. אין כל סיבה שראש העיר תתנער מאחריות פעם אחר פעם ותטיל אשמה על אחרים. אין כל סיבה להעסיק יועץ חיצוני במיליוני שקלים לחקירות פרטיות. אין כל סיבה שתלמידים ימתינו שנים לבניית בית ספר חדש במקום הישן שיועד להריסה. אין כל סיבה שחיפה תתפשר על מועמדים חסרי יכולות ובפרט חסרי מנהיגות. את אלו ויותר אני אדאג לשנות. היום אני מתחילה את קמפיין הבחירות, לצד המשך פעילותי בשלל תפקידיי כחברת מועצה. זה לא הולך להיות קל, אבל אני נחושה כי אני יודעת שאוכל להוביל את חיפה למקום הנכון והטוב עבורנו ובעבור ילדינו".

בבחירוץת המקומיות האחרונות התמודדה גולן שטיינברג ברשימה עצמאית, חיפה בשבילנו, שזכתה במנדט אחד. לאחר הבחירות היא נכנסה לקואליציה של קליש רותם, ובמסגרת ההסכמים הקואליציוניים קיבלה את תפקיד יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה. גולן שטיינברג היא מהשותפות המרכזיות בהקמתה של המועצה הלעומתית הראשונה בתולדות חיפה והיא אחת המתנגדות החריפות ביותר נגד התנהלותה של ראש העירייה הנוכחית.

 

 

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי

<
<<