X

הברית שכרת יעקב בורובסקי עם בורא עולם וכיצד הובילה אותו להתמודד לראשות עיריית חיפה (וידאו)

בריאיון מיוחד באולפן הבחירות של "ניוז חיפה קריות", שוטח יעקב בורובסקי, שמתמודד לראשות העירייה, את משנת הניהול שלו של חלוקה לאזורים, כיצד יפתור תוך כמה חודשים את בעיית החזירים, הברית שכרת עם בורא עולם כשיצא מהתופת של מלחמת יום הכיפורים ומה הוא חושב על המועמדים האחרים

ניצב (בדימוס)  יעקב בורובסקי, שרד את התופת של מלחמת יום הכיפורים. הוא שירת הכל הגזרות הכי קשות ועשה זאת מיומה הראשון של המלחמה והמשיך לשרת עוד חודשים ארוכים לאחר הפסקת האש הרשמית. בריאיון מיוחד לאולפן הבחירות של 'ניוז חיפה קריות' מספר בורובסקי כיצד התופת שעבר הביאה אותו לכרות ברית עם בורא עולם. "אם אני יוצא בחיים, אני אהיה שליח ציבור".

לצפייה בראיון המלא הקליקו לבורובסקי קריירה מפוארת של עשרות שנים במשטרה שלאחריה עבד במשרד מבקר המדינה עד שפתח משרד עריכת דין עצמאי. כעת הוא מכין את עצמו להתמודדות נוספת על ראשות עיריית חיפה מול ראש העיר המכהנת, עינת קליש רותם, כשהוא מציג רישמה חדשה ורעננה. "אני בטוח כי חלק מהמועמדים המתמודדים, במידה ויזכו, יהיו ראשי עיר טובים יותר מעינת קליש", הוא אומר, "11500 איש עזבו את העיר. אלו משפרי דיור שלא נסעו לתל אביב או לירושלים. הם נסעו לטירת הכרמל, לנשר לקריית ים או לביאליק. זה הון אנושי חיובי שחיפש חינוך יותר טוב. מגורים טובים יותר, תשלום נמוך יותר של ארנונה, או תעסוקה. במקומם נכנסו 7000 איש. כולם משכבות יותר נמוכות. הכוח הזה שינה את פניה של חיפה. אני שאני חיפאי למעלה מ-60 שנה, לא מכיר את העיר".

"קריית חיים היום היא החצר האחורית של חיפה". יעקב בורובסקי

"אני מתכוון להעתיק את מודל החינוך מהישוב המצליח ביותר בארץ – בית ג'אן. ישוב דרוזי מצליח שיודע להשקיע ולהעניק תשומת לב לתחום. אני אהיה יושב ראש וועדת החינוך שתתפוס עשרה עד חמישה עשר אחוז מהזמן שלי. הסטנדרט של הריאלי וליאובק יהיה הסטנדרט של כל העיר". אומר בורובסקי

לדבריו, את שיטת ניהול העיר צריך להפוך מניהול ריכוזי לניהול ביזורי. "יוקמו חמישה מינהלים חדשים. בראש כל מינהל יעמוד סגן ראש עיר. כיום, חמישה סגני ראש עיר מקבלים שכר כבר 20 שנה ואף אחד לא יודע על מה". "קח את בת גלים שבה יש הון אנושי אדיר. בית חולים, בית ספר לרפואה, מחנות צבא. למה אנשים לא גרים שם? אין להם חינוך. איך אני יודע? כשהסגל של רמב"ם איחר להגיע באופן קבוע, בנו להם פתרונות. פעוטונים וגני ילדים. בדיוק כמו שליאובק עשו שיפור עצום לכרמל הצרפתי. שום ראש עיר לא היה מסוגל לעשות זאת ללא חינוך מצויין".

יעקב בורובסקי באולפן הבחירות של "ניוז חיפה קריות"

בורובסקי מסביר כיצד צריך לנהל את העיר על פי תפישה טריטוריאלית. כדוגמא, הוא מציין את קריית חיים. "אנו צריכים סגנית ראש עיר כמו הילה לאופר", מספר בורובסקי, "היא תקבל ליד אמצעים ומשאבים, תקציבים וכוח אדם – והיא תעסוק בשוטף. העיר תעסוק בפיתוח. נהפוך את אצטדיון קריית חיים לפארק ענק".

"כל חבר מועצה הוא לשון מאזניים הגענו למצבים של אבסורד". יעקב בורובסקי

הוא מאמין כי ניתן יהיה לנהל את העיר אם הסיעה שלו תוכל לקבל בין 6 ל-10 מנדטים. "אני לא נאבק רק בשביל להיות ראש עיר, אלא גם זה שנותן את הטון במועצת העיר", הוא אומר, "אני מאמין שניתן להגיע לכך בעבודת מטה סדורה".

"אני מאמין שנגיע כבר בסיבוב הראשון לראשות העיר. אנו נגיע ל-60 אלף מצביעים. מפברואר עד 31 למאי אנו נהיה בהתארגנות. אחריה נצא לדרך. אני בטוח שאבחר, אבל אנו צריכים ים של תמיכה כדי להמנע ממצב שבו כל ממזר מלך. היום, כל חבר מועצת עיר אחד הוא לשון המאזניים. הגענו למצבים של אבסורד. הם פירקו את הקואליציה. התמודדו על מצב שבו לא פינו את הזבל, כדי שלא ידעו מי אחראי למצב הזה. לא קיימו את שבוע הספר. אנשים נעשו מכונסים בעצמם, כאילו הם אינם שליחי ציבור. כאילו אין להם מחוייבות".

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי