X

צפוף בבחירות לראשות עיריית חיפה: קיריל קארטניק הודיע על התמודדותו

מקליטת עלייה ועד תמיכה בעסקים: אחרי שנה של פעילות במועצת העיר חיפה קיריל קארטניק עושה את הצעד הבא ומודיע באופן רשמי על התמודדות לראשות העירייה

חבר מועצת העיר חיפה קיריל קארטניק יוצא בהכרזה על פיה הוא מתמודד לראשות העירייה בראש סיעה עצמאית "אני חי פה". הכרזה זו מוסיפה למעשה עוד מתמודד למירוץ לראשות העיר והופכת את הזירה הפוליטית בחיפה לצפופה יותר.

עם הכרזתו זו מצטרף קיריל לרשימה של אלו שהודיעו באופן רשמי כי יתמודד כמו יעקב בורובסקי, דוד עציוני, צביקה ברבי, אביהו האן, שרית גולן שטיינברג וכמובן ראש העירייה המכהנת, עינת קליש רותם. כעת ממתינים להכרזות של עוד שני מועמדים: יונה יהב ומנדי רבינוביץ'. ככל שיש יותר מועמדים המצב נוח יותר עבור ראש העירייה המכהנת מפני שכך גוברים הסיכויים לסיבוב שני של בחירות, מצב שנוח לה הרבה יותר מאשר התמודדות מול מספר קטן של מועמדים.מתמודד לראשות העירייה, חבר המועצה קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן


קארטניק (33) עלה לארץ בגפו מאוקראינה לישראל בגיל 19 ולהתגייס לצבא, התגורר בבית החייל בחיפה ושירת ביחידות מובחרות "הכול מתוך שליחות ואהבת הארץ". עם שחרורו ללא גב כלכלי עבד בעסקים שונים ואסף כל שקל לטובת מחייה וגם לאחר חמש שנים כשעלתה משפחתו לארץ בעקבותיו- עזר להם להתאקלם ופירנס גם אותם. זאת במקביל ללימודי תואר ראשון ותואר שני במדעי המדינה- מינהל ציבורי באוניברסיטת חיפה.

קארטניק נכנס למועצת העיר במקומו של דוד עציוני שפרש.  "ב-2018 בבחירות לראשות העיר חיפה הצטרפתי לאחד המועמדים לראשות העיר, בעיצומו של קמפיין בחירות. כבר אז ניהלתי בצורה מאוד מוצלחת מטה של עולים מברית המועצות לשעבר בעיר".

קארטניק: "תוך כשנה העברתי עד היום יותר מ-10 הצעות לסדר ו-20 שאילתות לטובת תושבי העיר, הצלחתי להעביר הצעה לסדר שמעדכנת את התושבים לפני שמעקלים להם את החשבון בנק, בזכות העבודה שלי מתקני כושר בפארק הכט חזרו למקומם, אמורים להוסיף גינות כלבים לעיר, פקחי העירייה עברו הדרכות נוספות והפסיקו 'להציק' לעסקים קטנים, העיר קלטה עולים חדשים בצורה מסודרת בתחילת המלחמה באוקראינה ועוד".

קארטניק נחשב לחבר מועצה חרוץ ומעורב. הוא אינו חושש לתקוף הן את חברי הקואליציה והן את חברי המועצה הלעומתית ויש לו ביקורת נוקבת על מצבה של העיר "חיפה חייבת לשנות את התדמית שלה "מעיר פנסיון" "לעיר של צעירים"- ב-2022 עזבו את חיפה 12 אלף צעירים כשחשוב לציין- צעירים ועסקים קטנים הם מנוע הצמיחה של העיר. בנוסף, חייבים לבנות עוד מקומות תעסוקה כגון פארק מת"ם 2 שיביא איתו מקומות עבודה חדשים לסטודנטים. בנוסף, מינהל ההנדסה בעיר לא מתפקד- יש לזרז ולקצר ביורוקרטיה שעוצרת תהליכי בנייה, ופה אני מדגיש- תושבי חיפה לא ערוכים מפני רעידות אדמה וקריסת מבנים. ועוד לא התחלתי לדבר על תוכניות תרבות פנאי וקידום החינוך והספורט שפשוט לוקים בחסר והתיירות בעקבותיהן בירידה. אני מכיר את המערכת מבפנים לבוריה על כל עובדיה, יש תקציבים גדולים בקופת העיר אך הניהול כושל וחל בזבוז רב על חשבון כספי הציבור. ידעתם ש-42 אחוז  מתקציב העירייה הולך למשכורות העובדים? זאת ועוד- שליש מהם אינם חיפאים. מה עם 'עניי עירך קודם'? וזו רק דוגמה מיני רבות".

קארטניק "אני אוהב את העיר שלי, כאן אוטוטו אתחתן ואגדל את ילדיי. יש פה נופים שאין במקום אחר, יחד עם זאת קיים פוטנציאל אדיר שטרם מומש- למינוף עסקי, חברתי, תרבותי ועוד. אני אדם של מעשים ולא מילים ריקות מתוכן. עם הידע והניסיון הרבים שלי אני מאמין ובטוח שאוכל להוביל לשיפור איכות חיי תושבי חיפה ולראות אותה פורחת ובענק!".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
<

<