X

יונה יהב: היעד 100% עם השכלה על תיכונית או תואר ראשון

יהב חושף את פרק החינוך של תכניתו הכולל הקמת רשת מעונות עירונית מסובסדת מגיל לידה ועד שלוש, הקמת מרכזי לגיל הרך שיעניקו ליווי וייעוץ עוד משלב ההריון, הנהגת שיטה של למידה התנסותית מבוססת מיומנויות, הכנסת בינה מלאכותית לבתי הספר בשיתוף קהילת ההייטק ועוד

המועמד לראשות עיריית חיפה, יונה יהב, חושף היום (שני) את פרק החינוך בתכנית "100 הימים". פרק החינוך גובש עם דני פסלר ובין השאר היא כוללת כוללת הקמת מרכזים לגיל הרך, שיטות למידה חדשות ושילוב בינה מלאכותית בבתי הספר בשיתוף קהילת ההייטק כשהיעד הוא מאה אחוז של בעלי השכלה על תיכונית או תואר ראשון.

הקמת רשת מעונות עירונית מסובסדת מגיל לידה ועד שלוש, הקמת מרכזי לגיל הרך שיעניקו ליווי וייעוץ עוד משלב ההריון, הנהגת שיטה של למידה התנסותית מבוססת מיומנויות, הכנסת בינה מלאכותית לבתי הספר בשיתוף קהילת ההייטק ועוד. יהב: "חינוך הוא ההשקעה לטווח הארוך במשאב הכי חשוב – ילדי העיר חיפה. ביחד עם קהילות ההורים והמורים המצוינות בחיפה, אעביר את מערכת החינוך שינוי וגיוון מהותי".


"שדרוג מערכת החינוך בעיר". יונה יהב
צילום: אלעד מלכה


מהפכה ושדרוג משמעותי של מערכת החינוך בחיפה – זו הכותרת של פרק החינוך בתכנית "100 הימים" שחשף הבוקר (שני) יונה יהב. "חינוך הוא מיסודות האדם בכל תחומי החיים. במקום בו זורעים חינוך קוצרים הישגים. חינוך הוא ההשקעה לטווח הארוך במשאב הכי חשוב – ילדי העיר חיפה" – אומר יהב, שאת תכנית החינוך שלו כתב יחד עם דני פסלר, מנהל בית הספר ליאו בק.

"תפיסת החינוך בהובלתי מבוססת על שיתוף עם קהילת ההורים בחיפה. בחיפה יש דור עתיד מצוין, הורים מחויבים שרוצים בהצלחת ילדיהם. מעל הכל – קהילת חינוך, מורים ומנהלים מצוינים. אני מאמין באמונה שלמה שעם השקעה נכונה ונבונה ניתן לשנות את מצב החינוך בעיר", כותב יהב במבוא לתכנית החינוך שלו.  "חינוך עבורי הוא קודם כל חינוך לערכים. כראש העיר אני מתכוון לעקוב באופן אישי כדי לוודא שמערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית הפועלת בשעות אחר הצהריים תהיינה מערכות ערכיות שמובילות את רוח ההתנדבות והתרומה לקהילה בחיפה. במקום בו יש התנדבות אין אלימות ואין ונדליזם. מערכת החינוך תעבור שינוי וגיוון מהותי כולל, גם עבור החברה הערבית בחיפה", קובע יהב.

פרק החינוך בתכנית "100 הימים של יהב עוסק באופן מקיף בכל שכבות הגיל והאוכלוסייה הנחשפת למערכת החינוך – משלב טרום הלידה ועד הסטודנטים במערכת החינוך האקדמית בחיפה. ראשית יהב מבטיח הקמת חברה עירונית לחינוך לגיל הרך – באמצעותה יהב יקים רשת מעונות מגיל לידה ועד שלוש, במחיר מסובסד ונמוך ממחירי המעונות המפוקחים. "צעד זה יביא להורדת יוקר המחיה בעיר ויוקר התשלומים למעונות היום בפרט, וזאת לצד רמה פדגוגית וחינוכית פרימיום במחיר מסובסד", אומר יהב. לצד זאת בכוונתו להקים מרכזים לגיל הרך שיעניקו שירותים תחת קורת גג אחת ובהם מענים ותוכניות לילדים מקדם לידה עד גיל 6 והוריהם, ולצוותי החינוך והטיפול בתחומי האיתור, הטיפול ההתפתחותי והרגשי. "במרכזים אלה יפעלו גם מעונות יום, גן, טיפת חלב, טיפולים פרא-רפואיים, פעילויות להורים וילדים בקהילה, פעילויות העשרה, איתור ילדים עם קשיי התפתחות במעונות ובגנים, קורסי הכנה לכיתה א' ועוד", מבטיח יהב.

יהב לא פוסח על חדשנות וטכנולוגיה במערכת החינוך, כאלמנט משמעותי ויסודי בה. "אבנה ואנהיג פדגוגיה עירונית שעיקרה למידה התנסותית מבוססת מיומנויות. אתאים את בתי הספר בחיפה למאה ה21- הן במישור הפיזי והן במישור הטכנולוגי" אומר יהב. "חיפה תעמוד בקדמת ההתפתחות, בשילובה של בינה מלאכותית (AI) במערכת החינוך ובשיתוף פעולה עם תעשיית ההייטק בעיר ובעולם". בעניין זה יהב מציג תכנית שאפתנית ונחושה: "אקים תוכניות רצף בין בית הספר לאוניברסיטה ולטכניון, על מנת להגיע ל- 100% בעלי השכלה על תיכונית ו/או תואר ראשון".

יהב מתכוון להקפיד על פיתוח כל זרמי החינוך בחיפה. "אפתח את כל זרמי החינוך בעיר: מונטסורי, אנתרופוסופי, דמוקרטי ודו-לשוני כבתי ספר צומחים באופן מדורג. חינוך ממלכתי לערכים – כל בית ספר בהתאמה להשקפת עולמו", הוא מבטיח. לצד זאת, בכוונתו לתת מענה גם לצרכים היחודיים של מערכת החינוך בחברה הערבית. "אקים צוות בראשותי לשיתוף ציבור עם החברה הערבית, כדי לבנות תכנית גיוון ובינוי לבתי ספר ומסגרות חינוך חדשות עבור החברה הערבית בחיפה".
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי


<
<