לעיריית חיפה אין תקציב

19 חברי מועצה הצביעו נגד הצעת התקציב לשנה הבאה ובעירייה מזהירים כי יהיו לכך השלכות על ניהול העיר וחיי התושבים


מועצת העיר חיפה לא אישרה את הצעת התקציב של העירייה ולפיכך נותרה העירייה ללא תקציב לשנת 2022. בעירייה מזהירים כי אי אישור הצעת התקציב יביא לפגיעה קשה בתפעול העירייה והשפעה חמורה על איכות החיים של תושבי העיר כמו אי פינוי אשפה ואי יכולת לפתח את מערכות העיר לטובת העיר.

בתחילת הדיון אמרה ראש העירייה, עינת קליש רותם, כי זוהי הצעת התקציב השנייה שמוגשת למועצת העיר לאחר סדרה של ישיבות של ועדת הכספים. לדבריה מדובר בתקציב מאוזן עם דגש שמביא בחשבון התייעלות ושיפור בתחומים רבים. לדבריה בתקציב המוצע יש דגש על שיפור השירות לאזרח ושיפור המערכות העירוניות. ראש העירייה אמרה שלפי דרישת ועדת הכספים הועבר חלק מתקציב הפיתוח לתקציב השוטף וכי הערות ועדת הכספים נלקחו בחשבון והוטמעו בהצעת התקציב. ראש העירייה טענה עוד כי בשלוש השנים האחרונות צומצמו גירעונות העירייה ובמקביל נעשים תהליכי התייעלות בתוך העירייה ובתאגידים העירוניים שלדבריה, חלקם לפחות תפחו ללא הצדקה והפכו להיות "אבן ריחיים" על תקציב העירייה.

גזבר העירייה, רוני בן חיים, אמר לחברי המועצה כי הצעת התקציב הרגיל, שעומדת על 2.6 מיליארד שקלים, נעשתה על פי דין ועל פי הנחיות משרד הפנים. הוא פירט בפני חברי המועצה את הרכב התקציב תוך שהוא מציין את מקורות ההכנסה של העירייה מארנונה, שילוט ואף דוחות חנייה. עם זאת, יו"ר ועדת הכספים וסגנית ראש העירייה, סופי נקש, הציגה בפני חברי המועצה מצגת מפורטת שבה היא למעשה טוענת כי מדובר בהצעת תקציב גרועה ולא מאוזנת והנתונים שהוצגו לחברי המועצה לגבי הכנסות העירייה אינם נכונים וקיים פער של עשרות מיליונים בספר התקציב בין ההכנסות להוצאות.

עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

מועצת העיר חיפה לא אישרה את הצעת התקציב של העירייה ולפיכך נותרה העירייה ללא תקציב לשנת 2022.  עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

לראש העירייה יש עד חודש מארס הקרוב להעביר את הצעת התקציב לאישור משרד הפנים. עד אז תפעל העירייה על פי חלוקה של 1/12 מתקציב השנה הנוכחית. בשבועות האחרונים ניהלה ראש העירייה פגישות עם חברי מועצת העיר הלעומתית על מנת שיתמכו בהצעת התקציב אך ללא הצלחה. במידה והצעת התקציב לא תאושר עד חודש מארס הקרוב משרד הפנים יכול לפעול בדרכים שונות כגון הדחת חברי מועצת העיר, הדחת חברי מועצת העיר וראש העירייה או מינוי ועדה קרואה שתנהל את ענייני העיר.

נגד הצעת התקציב הצביעו: סופי נקש, אביהו האן, שמשון עידו, לזר קפלון, תבור להט, יואב רמתי, יעקב פיינגולד, יצחק בלס, אלי בן דיין, צבי ברבי, קיריל קארטניק, חדוה אלמוג, יוסי שלום, אור ברק, שרית גולן-שטיינברג, מוטי בליצבלאו, הילה לאופר, רג'א זעאתרה ושהירה שלבי. בעד הצעת התקציב הצביעו: עינת קליש-רותם, מיכי אלפר, נחשון צוק, סיגל ציוני, ניר שובר, מנחם קפלן, אורי אוזן ואריה בליטנטל.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי