X

תושבים בקריית ים: "החיים בשכונה שלנו הפכו לסיוט"

תושבים המתגוררים בסמיכות לבית הספר היסודי אמירים, מספרים על מצוקה יומיומית ברחובות: "מגיעות למקום מאות מכוניות, ויש צפירות, קללות ואיומים באלימות. זה כבר הפך לדבר שבשגרה. "מי שגר פה לא יכול לצאת לשום מקום. כולם תקועים בפקק אחד גדול". בעירייה בוחנים פתרון לבעיה. ניוז חיפה קריות ימשיך לעקוב

 

לתושבים שמתגוררים בסמיכות לבית הספר היסודי אמירים בקריית ים, נמאס לחיות תחת מצור של מאות מכוניות שמגיעות מדי יום בבוקר ובצהריים לבית הספר, על מנת להביא ולאסוף את התלמידים. התושבים מספרים כי החיים בשכונה הקטנה, הפכו לגיהינום של צפירות, קללות ואיומים.


בית הספר היסודי אמירים, שבו לומדים כ-400 תלמידים, ממוקם בליבה של שכונה שקטה וותיקה, שבנויה ברובה בנייה נמוכה, בתי קרקע ובתים דו-קומתיים, שביניהם שבילים צרים. במשך השנים הרבות מאז הוקם בית הספר, נשמרו יחסים טובים בין הצדדים, אולם בתקופה האחרונה, עם התפרצות הקורונה, הפכו חיי התושבים לגיהינום יום-יומי שמכיל לדבריהם תערובת של צפירות עזות, קללות, איומים ותאונות דרכים.


 

הכניסה לבית ספר אמירים. צילום פרטי

התושבים טוענים שהחיים בשכונה הפכו לסיוט. הכניסה לבית ספר אמירים. צילום פרטי

 

מידי יום נוהרים לבית הספר מאות מכוניות של הורים שמביאים את ילדיהם ללימודים וכבר מהשעה שבע וחצי, הופכים החיים לסיוט. "פקקים מטורפים, קללות, צפירות בלי הפסקה, ויכוחים בין הנהגים ועם התושבים. קטסטרופה מטורפת", מספר אחד מתושבי השכונה שגר בה מאז ילדותו: "המורות מגיעות יותר מוקדם וחוסמות את כל המקומות ומי שרוצה לצאת צריך לחפש את המורה שתזיז את המכונית שלה. מי שגר פה לא יכול לצאת לשום מקום עד השעה שמונה וחצי שהסיוט נגמר. בינתיים כולם תקועים בפקק אחד גדול וכל יום יש פה קללות וצעקות בין הנהגים".

 

עומס תנועה לבית ספר אמירים. צילום פרטי

"מי שגר פה לא יכול לצאת לשום מקום עד השעה שמונה וחצי שהסיוט נגמר. בינתיים כולם תקועים בפקק אחד גדול וכל יום יש פה קללות וצעקות". עומס תנועה לבית ספר אמירים. צילום פרטי

 

אולם הסיוט ממשיך גם בצהריים, עת מגיעים ההורים לאסוף את הילדים. "כבר באחת וחצי כל חוזר על עצמו, כל הבלגן מתחיל מחדש. הורים עוצרים את הרכב איפה שבא להם, על מדרכה או באמצע הכביש וכשמבקשים מהם לזוז כדי שאפשר יהיה לצאת לכולם יש אותו תירוץ שהם רק מחכים כמה דקות עד שהילד יבוא. כשהילדים יוצאים הם רצים בין המכוניות ורק במזל עד עכשיו עוד לא נדרס אף ילד. פנינו לעירייה וביקשנו שיעשו משהו, אבל לא עושים פה כלום והחיים שלנו הפכו לסיוט".

 

שיירת מכוניות בדרך לבית ספר אמירים. צילום פרטי

שיירת מכוניות בדרכה לבית הספר אמירים. צילום פרטי

 

הבעייה המרכזית היא ברחוב גלבוע הצר והחד סטרי שמוביל ישירות לבית הספר ודרכו זורמת מרבית התנועה לבית הספר. תושב נוסף בשכונה מספר: "אני לא יכול לעמוד אפילו עשר שניות ליד הבית שלי כי אני כבר מקבל איומים וקללות מההורים שרוצים להגיע לבית ספר ולהמשיך לעבודה. גם לי יש עבודה אבל אני לא יכול לצאת כי יש פה שיירות מטורפות של מכוניות שחוסמות את הרחוב לחלוטין. בבוקר זה מטורף לחלוטין כי כולם כבר עצבניים ורוצים להגיע לעבודה. הם מורידים את הילדים ואז מתעצבנים עוד יותר כשהם מבינים שהם עדיין תקועים ולא זזים לשום מקום עם כל ההורים האחרים".

מעיריית קריית ים נמסר: "על מנת להתמודד עם העומסים רחוב מצדה יורחב לתנועה דו סטרית. כרגע רחוב מצדה מוגדר כשביל בתב"ע, מה שבוודאי לא נותן מענה. אנו מבצעים שינוי תב"ע לייעוד "דרך". בנוסף, נבחנת אפשרות ליצור יציאה נוספת מרחוב הנרייטה סולד כחלק מתכנית שיפוץ גן סולד, הכוללת עבודות לאורך כל הציר בין רחוב סולד לרחוב יוספטל. בטווח הבינוני, בית ספר "אמירים" נכלל בתכנית פינוי בינוי מאושרת אג"ש. המתחם הנוכחי ייהרס, ובמקומו ייבנה מתחם חדש, המכיל כיתות רבות יותר וכמובן דרכי גישה ותנועה טובים יותר, לטובת השכונה המתחדשת".

"ניוז חיפה קריות" ימשיך לעקוב. 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית ים


<

<