X

ניר שובר בפנייה ליועמ"שית של העירייה: לבטל את ישיבת ועדת המשנה לתכנון ובנייה

בפנייתו ליועצת המשפטית של העירייה טוען ניר שובר כי ישיבה שכזאת זמן קצר כל כך לפני הבחירות מהווה שחד בחירות. במידה ולא תבוטל הישיבה, מתכוון שובר להגיש עתירה. מכי אלפר: "תושבים שצריכים להרחיב את דירתם, לא צריכים לסבול מהעובדה שמתקיימת מערכת בחירות"

חבר מועצת העיר חיפה המתמודד בבחירות המקומיות, ניר שובר, פנה היום (שני) ליועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין, בדרישה כי תורה על ביטולה של ישיבת ועדת המשנה לתכנון ובניה שאמורה להתקיים מחר (שלישי).

ניר שובר. לבטל את ישיבת ועדה המשנה לתכנון ובניה. צילום: וואיל עווד


"בכל הארץ מבטלים את הישיבות" אומר שובר "אז ראוי שגם כאן. ממליץ לך (ימית קליין-ד"ג) לראות של מי הפרויקטים ואז להבין שמדובר בתורמים של מועמדים". עוד מוסף שובר בפנייתו לעו"ד קליין: "במידה ולא תבוטל מחר (הישיבה-ד"ג) עתירה דחופה תוגש".


שובר: "ליו״ר הועדה המקומית נחשון צוק יש הסמכות הבלעדית להחליט מה יעלה לדיון. אני מאוד מקווה שהוא לא פועל ממניעים זרים כשהוא מחליט להשאיר את סדר היום כפי שהוא. על הסדר היום יש דברים חשובים כמו הבניה שמחכים לה זוגות צעירים רבים במורדות לינקולן, כן צריך לקדם ולדאוג לליגליזציות ולבקשות לבניה והנגשה לאנשים פרטיים. אבל שווה לבדוק ולבחון כל מקרה לגופו, במידה ותתקיים ועדה, אגיע מחר לוועדה על מנת לקדם כמו תמיד ובכל הכוח את פיתוח העיר חיפה".

מ"מ רה"ע ויו"ר ועדת תכנון ובניה מיכי אלפר, הגיב לפניית "ניוז חיפה והקריות": "ישיבת הועדה המתכוננת למחר (שלישי) הינה פרי מאמץ אדיר של צוותי מינהל הנדסה, אשר השקיעו שעות עבודה רבות מתוך רצון שלא לעכב בקשות ותכניות זמן נוסף. ביטול הישיבה מחר משמעותו המתנה של ארבעה חודשים ללא הצדקה. הודעה תתכנס מחר על מנת לדון ולשאת בקרוב לשמונים בקשות ותכניות בניה בחיפה. תפקידנו כנבחרי ציבור וכצוותים מקצועיים הינו למנוע עוגמת נפש ועיכוב לעשרות משפחות המחכות לדיון זה. כך פעלנו לקראת ישיבת ועדה זו וכך בישיבה הקודמת. נעשתה עבודה קשה כדי להספיק כמה שניתן ולמנוע עוגמת נפש כמתואר".

"המדיניות שהובלתי בתחום התכנון היא למנוע ככל שניתן קושי ועיכובים מתושבים המצפים שנדון בפנייתם. לכן הוכפלו היקפי האישורים בכהונתי, ולכן נעשו מאמצים רבים לקראת ישיבת הועדה מחר. תושבים שצריכים להרחיב את דירתם, לא צריכים לסבול מהעובדה שמתקיימת מערכת בחירות. גורמי התכנון במנהל הנדסה עבדו שעות רבות בשבועות האחרונים, לעיתים עד שעות מאוחרות בלילה, כדי שנעשה את תפקידנו הציבורי נאמנה. לי לא היתה חופשת קיץ, בדיוק בגלל נושא זה".

"הפניה המופרכת נשענת לצערי שוב על טעות פטאלית לפיה ככל שיהיה רע לתושבים יהיה מי שירוויחו מכך בבחירות. אני מציע לאפשר את פעילותה התקינה של הועדה ולהפסיק להפריע בתואנות שווא, ואם אפשר גם להתחשב בעשרות תושבים הממתינים לישיבת הועדה מחר. הסמכות לכינוס הועדה הוא שלי, הסמכות לביטולה הוא שלי. כמשרת ציבור המחויב רק לציבור, אני מודיע כי אין בכוונתי אפילו לשקול עיכוב בציפיות התושבים ממני.אנו פועלים על פי הנחיית מינהל התכנון, בתיאום עם השירות המשפטי, ובהתאם לפרקטיקה הנוהגת במרבית הועדות המקומיות בארץ, וכך אפעל הלאה".

מהעירייה לא נמסרה התייחסות לדברים
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי


<<