X

5 דברים שחשוב לבדוק לפני שבוחרים מכללה

בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה מומלץ לקחת בחשבון את חמשת הגורמים החשובים הבאים
בחירת המכללה הנכונה היא החלטה משמעותית שיכולה להיות בעלת השפעה מתמשכת על ההשכלה, על הקריירה וכמובן, גם על איך עתידות להיראות ה-3 או 4 שנים הקרובות של תקופת הלימודים עצמה. בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה מומלץ לקחת בחשבון את חמשת הגורמים החשובים הבאים:

שם, מוניטין ורמה מקצועית
לא משנה איזה תואר אתם מבקשים ללמוד בין אם מדעי התנהגות, מדעי המדינה, מחשבים או כל תואר אחר. המטרה העיקרית שלכם תהיה קרוב ליהנות מכל הידע והכלים, אשר יאפשרו לכם להשתלב בשלב הבא בעבודה וליהנות מקריירה מבטיחה.
לכן, קיימת חשיבות גבוהה שתבדקו פרמטרים כמו: השם והמוניטין של אותה המכללה, הרמה המקצועית שלה וכיוצא בזה..
כדאי גם לנסות ולקרוא חוות דעת והמלצות של סטודנטים או סטודנטים לשעבר באותה המכללה – מכיוון שתוכלו להבין מהם בצורה מעמיקה לגבי חוויית הלימודים הצפויה לכם.


הקמפוס והסביבה
אל תוותרו על ביקור בקמפוס, ואף כדאי לקבוע סיור מודרך בקמפוס, על מנת לחוות את המקום ולקבל תחשוה של הסביבה, האווירה והתרבות. בהליך הסיור בקמפוס כדאי להיות ערניים ולשים דגש על כל הפרטים ובין היתר: המתקנים, כיתות הלימוד, המעונות (במידה ויש כאלה וכמובן, הם גם רלוונטיים בעבורכם) ולחללי הפנאי והבילוי.
יש לשקול גורמים כמו גודל הקמפוס, המיקום והאווירה הכללית כדי לקבוע אם זה מתאים להעדפותיכם.
ההמלצה היא לשאוף ולהגיע לביקור בקמפוס בזמן הלימודים, מה שיאפשר לכם לחוות את המקום בצורה הטובה ביותר.

איך נראים חיי הסטודנט באותה המכללה
יש לבדוק פעילויות, מועדונים וארגונים מחוץ ללימודים הזמינים בקמפוס – מה שיכול לספק לכם את התמונה לגבי איך חוויית הלימודים עתידה להיראות. חשוב לשקול אם יש הזדמנויות למעורבות בתחומים שמעניינים אתכם, כגון ספורט, אומנויות או שירותים קהילתיים שונים.

שירותי הצלחה וקריירה לבוגרים
בכדי לנסות לקבל את התמונה המלאה בנושא זה, ההמלצה לבדוק מהם השירותים השונים המוצעים באותה המכללה לדוגמא:  תמיכה בייעוץ קריירה, בניית קורות חיים, התמחויות וסיוע בהשמה בעבודה. יש לחקור את סיפורי ההצלחה של הבוגרים כדי לאמוד את היעילות של המכללה בהכנת הבוגרים לקריירה שבחרו.
בנוסף יש לשקול את הרשת והקשרים של המכללה בתחום אותו בחרתם ללמוד. רשת בוגרים חזקה ושותפויות בתעשייה יכולות לספק הזדמנויות חשובות לחונכות, התמחויות והשמה בעבודה.
פרמטר נוסף עליו חשוב לשים דגש נוגע לנושא של שיעורי ההתמחות וההשמה בעבודה של בוגרים. שיעורים גבוהים עשויים להצביע על כך שלמכללה יש קשרים חזקים עם מעסיקים וכי הבוגרים מוכנים היטב לכוח העבודה.

מענה על הצרכים הפרטניים
בראש ובראשונה, כאשר זה נוגע ללימודים אקדמיים סביר להניח שיש לכם צרכים פרטניים ושהמטרה שלכם תהיה לקבל מענה על אותם הצרכים.
ההמלצה היא להכין רשימה של כל הצרכים והציפיות שלכם מהלימודים לדוגמא – נושאי לימוד שמעניינים אתכם באותו התחום, מגבלות שונות בלוחות הזמנים אשר מצריכות גמישות מסוימת בלימודים ועוד.. ברגע שתבינו את מלוא הצרכים, תוכלו בשלב הבא לבדוק אם אכן הם יכולים לקבל מענה באותה מסגרת לימודים. ובשלב הבא, לשים דגש גם על הנושא הזה אשר יכול להשפיע על בחירת המכללה המתאימה.

חשוב לציין כי על ידי ביצוע של מחקר יסודי ובין היתר, גם התחשבות בגורמים אשר צוינו כאן, אתם יכולים לקבל החלטה מושכלת לגבי בחירת מכללה אקדמית אשר תואמת את המטרות האקדמיות והאישיות שלכם. במידת הצורך, אל תהססו לפנות לסטודנטים, בוגרים ונציגי המכללה הנוכחיים כדי לאסוף תובנות נוספות ולקבל החלטה שמתאימה לצרכים ולשאיפות שלכם.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך