תואר שני בהוראת המתמטיקה

חדש וייחודי באקדמית גורדון, תואר שני בהוראת המתמטיקה למורים בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים!
אין עובד הוראה שלא מתמודד עם הצורך לעדכן כל העת את דרכי ההוראה והלמידה. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר כאשר מדובר בהוראת המתמטיקה. המורים מתמודדים באופן תמידי עם אתגר של הוראת המקצוע בדרכים חדשניות, מעניינות ובשיטות אפקטיביות במצבים מורכבים ולא צפויים.

על מנת לתת מענה לצורך הגובר הזה, באקדמית גורדון נפתח חוג חדש ללימודי תואר שני בהוראת המתמטיקה. במסגרת לימודיהם, המורים ירחיבו את אופקיהם לגבי מתמטיקה כתחום ידע וכמקצוע הוראה, יעמיקו בהבנותיהם על אודות השיטות והכלים החדשניים, ובהתאם יובילו תהליכי שינוי בסגנון למידת המקצוע בבית הספר.

האקדמית גורדון הינה המכללה להכשרת המורים היחידה בארץ בה בחוג לתואר שני בהוראת מתמטיקה ישנם שני נתיבים, למורים בבית הספר היסודי ולאלו המלמדים בעל-יסודי. המכללה בנתה את החוג תוך הקפדה על אמות מידה מקצועיות ואקדמיות מהגבוהות בארץ ובעולם. מלמדים בתוכנית ארבעה פרופסורים בהוראת מתמטיקה, כולם מצוות הליבה של המכללה. שאר המרצים בחוג הינם חברי סגל בכירים, מומחים בתחומים אותם הם מלמדים.

ראש החוג, פרופ' איליה סיניצקי, מציין: "כולם לומדים מתמטיקה בבית ספר במשך 12 שנים. יש לזכור כי הוראת המקצוע בבית הספר היסודי ובחטיבת הביניים בונה בסיס להצלחה (או אי-הצלחה) בלימודי הכיתות הגבוהות. בבניית התוכנית חשבנו על הצרכים המעשיים של הלומד: כבר בכיתות היסוד, הוא זקוק למורה שיש לו את "התמונה הכללית" של מתמטיקה בית ספרית, ובכך תלמיד נסחף לגילוי העקרונות הגדולים של המקצוע. מתמטיקה נלמדת לא ממונולוגים של המורה ואפילו לא מתרגול משעמם יותר או פחות, אלא דרך משחקים, דרך התנסויות עם ובלי מחשב, דרך אפליקציות ושיטות הוראה מתקדמות, דרך התמודדות עם משימות חקר, בשאילת שאלות ובעשייה בה לומד בעצמו מבנה את הידע בסיוע מקצועי של המורה. לרשות הלומדים יעמדו המשאבים המתקדמים אשר האקדמית גורדון מציעה ללומדיה. בזכות תוכנית הלימודים, סגל החוג, שיטות ההוראה ומשאביה של המכללה, אני משוכנע כי מוסמכי התוכנית יהי "שגרירים" של חדשנות בהוראת המתמטיקה."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • אם הבחירות לראשות העיר חיפה היו נערכות היום - למי מהמועמדים הייתם מצביעים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך