X

שאלות ותשובות על השקעות קטנות

אנשים רבים נוטים לחשוב כי השקעות בכלל והשקעות בשוק ההון בפרט, מיועדות בעיקר לאלו המעוניינים להשקיע סכומים גדולים

האמת היא שכיום ניתן להתחיל להשקיע גם בסכומים קטנים יחסית, אשר עם הזמן ובאמצעות ניהול נכון ומושכל, יוכלו בהחלט להוות פתח להשקעות גדולות יותר.

לחשוב בגדול – השקעה בסכומים קטנים

המודעות הפיננסית ההולכת וגוברת כיום, מביאה לכך שאנשים רבים מחפשים איך וכיצד להשקיע את כספם. לא מעט אנשים נוטים לחשוב כי תחום ההשקעות בכלל והשקעות בשוק ההון בפרט, מיועד למשקיעים גדולים, המנהלים תיקי השקעות בסכומים משמעותיים.בפועל, ניתן להתחיל ולהשקיע גם בסכומים של עשרות אלפי שקלים. לפני כן, חשוב להבין מהו טווח ההשקעה המתוכנן. ככל ומדובר בטווח קצר (שנה – שנתיים לערך) יתכן שעדיף יהיה לשמור את הכסף בתוכניות חיסכון או בעו"ש. אם מדובר בהשקעה לטווח הארוך, כדאי לשקול פניה לחברת השקעות מקצועית, אשר תבחן את המאפיינים, הצרכים, המטרות ורמת הסיכון המתאימה לכם, על מנת לבנות עבורכם את תיק ההשקעות המיטבי.

קרדיט תמונה: unsplash

מאיזה סכום ניתן להשקיע בשוק ההון?

אחת האפשרויות הפופולאריות במיוחד בהשקעות בשוק ההון, היא ניהול תיק השקעות חיצוני באמצעות חברת השקעות מקצועית, כאשר ניהול התיק מבוצע על ידי מנהלי תיקים מומחים. אם בעבר, כדי ליהנות מבניית תיק השקעות מותאם באופן אישי וניהול תיק ההשקעות, המשקיע נדרש להזרים אל תיק ההשקעות כמה מאות אלפי שקלים, הרי שכיום תמונת המצב השתנתה לחלוטין.

כיום, ניתן ליהנות משירות ניהול תיקים חיצוני אפילו עם 50,000 ₪ בלבד. גם משקיעים בסכומים קטנים אלה (יחסית) יוכלו לקבל שירות פרימיום ולהשתמש בכלים הטכנולוגיים המתקדמים של חברת ההשקעות, כדי לעקוב מקרוב אחר ביצועי התיק.

מהו טווח ההשקעה המומלץ להשקעות קטנות?

על מנת להשיג תשואות גבוהות גם בהשקעות בסכומים נמוכים יחסית, חשוב לשמור על סבלנות, גם במידה והתיק חווה הפסדים זמניים. לפיכך, כדי למקסם את פוטנציאל ההשקעה שלכם, השקעה לטווח הארוך תהיה המומלצת ביותר.

למעשה, השקעה לטווח ארוך הוכחה באופן מדעי כרווחית יותר לעומת השקעות לטווח הקצר. זאת בעיקר לנוכח העובדה כי לאורך השנים, קיים סיכון יתר הגלום בהשקעות לתקופות קצרות. בהסתכלות לאורך זמן ניתן לראות שמצבים בהם שוק ההון נמצא בירידות משמעותיות (שוק דובי), נבלעים עם השנים במגמת העלייה של שוק ההון.

כיצד ניתן למזער סיכונים?

עולם ההשקעות הוא תנודתי, ומטבע הדברים גם השקעות קטנות חשופות לסיכונים. כדי למזער סיכונים ולטייב את ביצועי התיק, חשוב לבצע גיוון של הנכסים הפיננסיים המרכיבים את התיק, באופן שיביא לפיזור השקעות מיטבי.

פיזור השקעות מיטבי מאפשר לשמור על אותו פוטנציאל תשואה תוך הפחתת הסיכון להפסדים גדולים במקרה של תרחיש קיצוני וזאת על ידי בחירת מוצרי השקעה מפוזרים ורחבים וגם התייחסות לקשרי הגומלין ביניהם, כלומר – בחירת מוצרי השקעה שצפויים להגיב בכיוונים שונים אם יקרה מקרה קיצוני על מנת לא לשים א כל הביצים בסל אחד ולהקטין את החשיפה.

האם מדובר בהשקעה נזילה?

הצלחתם לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים? קיבלתם בונוס יפה? אתם בטח תוהים מה עליכם לעשות עם הכסף הזה. כפי שראינו, כל עוד מדובר בהשקעה לטווח הארוך, ההמלצה הרווחת היא להשקיע את הכסף בשוק ההון ויפה שעת אחת קודם. מצד שני, כפי שכולנו יודעים, אף אחד אינו יודע מה העתיד צופן לו, ואחת השאלות הרווחות בקרב משקיעים שבוחרים להשקיע כמה עשרות אלפי שקלים היא – האם ניתן יהיה למשוך את הכסף בכל שלב?

גם בהשקעות קטנות, ניתן לנהל את תיק ההשקעות דרך הבנק, כך שהכסף נשאר בבנק שלכם ובשליטתכם. אם יהיה לכם צורך בכסף, תוכלו למשוך אותו בכל זמן שתרצו תוך זמן קצר.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם קיימת בך היכולת לקבל את הקהילה הלהט"בית?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים

<<

<<