X

טיפים מנצחים לבחירת קבלן

בחירת קבלן או חברת בניה המתאימים לפרויקט היא קריטית להצלחתו. אז אם גם אתם נמצאים בשלב הזה, להלן כמה טיפים מנצחים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת קבלן

בחירת קבלן או חברת בניה המתאימים לפרויקט היא קריטית להצלחתו. אז אם גם אתם נמצאים בשלב הזה, להלן כמה טיפים מנצחים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת קבלן:

ביצוע של מחקר מקדים וחיפוש המלצות
יש להתחיל מלבקש המלצות מחברים, בני משפחה או מכירים אשר היו מעורבים בשנים האחרונות בפרויקט וכחלק מכך, עשו שימוש בשירותיו של קבלן, וכמובן, הם גם  חוו חוויות חיוביות עמו.
בשלב זה מומלץ לחקור ביקורות, דירוגים והמלצות מקוונות ממקורות ואתרים מהימנים.


בדיקה של רישיונות וביטוחים
יש לוודא שהקבלן מחזיק ברישיונות הדרושים עבור אותו פרויקט. חשוב לבדוק אם יש אישורים או זיקות מקצועיות. ודאו שלקבלן יש ביטוח, לרבות ביטוח אחריות ופיצויי עובדים כדי להגן עליכם הלקוחות מפני אחריות במקרה של תאונות או נזק.

ניסיון ומומחיות
אין כל ספק שאחד הפרמטרים המרכזיים ובעלי ההשפעה הגדולה ביותר על הבחירה, נוגע לניסיון ולמומחיות של הקבלן. יש לבדוק את הניסיון הפרטני של הקבלן בסוג הפרויקט הספציפי בו מעוניינים. קבלן עם ניסיון רלוונטי כנראה יהיה מצויד וערוך בצורה טובה יותר לטפל בפרויקט בצורה יעילה.

תיק עבודות והפניות
חשוב לבקש מהקבלן תיק עבודות של הפרויקטים שעברו. זה מועיל לראות את איכות העבודה שלהם ולהעריך אם היא אכן תואמת את הציפיות. בקשו הפניות וצרו קשר עם לקוחות קודמים כדי לברר על ניסיונם בעבודה עם הקבלן.

קבלת הערכות והצעות מחיר מפורטות בכתב
בשלב זה כדאי ומומלץ לנסות ולקבל הערכות והצעות מחיר מפורטות בכתב ממספר קבלנים, לגביהם אתם מתלבטים. יש להשוות את ההערכות וההצעות הללו, ולוודא שהן כוללות פירוט של עלויות עבור חומרים, עבודה וכל הוצאה אחרת.
חשוב ומומלץ להיזהר מהערכות נמוכות באופן משמעותי, מכיוון שהן עשויות להצביע על ביצוע נמוך או על שימוש בחומרים באיכות נמוכה.

עריכת חוזה והגדרת ציר זמן
לאחר שבחרתם קבלן, ודאו שכל פרטי הפרויקט, לרבות היקף העבודה, העלויות, לוח הזמנים ולוחות התשלומים, מפורטים בחוזה בכתב. החוזה צריך גם לכלול בתוכו את החומרים שבהם יש להשתמש, תאריכי התחלה וסיום של הפרויקט וכל אחריות שהובטחה בעל פה. כדאי לשקול להכניס עורך דין לתמונה על מנת לוודא שכל האינטרסים ממומשים.

תקשורת וחיבור אישי עם הקבלן
ברוב המקרים, עבודה מול קבלן טומנת בחובה הליך ארוך וצמוד ולכן, לקשר ולחיבור עם הקבל יש חשיבות גבוהה. מהסיבה הזאת, מומלץ מבעוד מועד להעריך את סגנון התקשורת ומקצועיותו של הקבלן – תוך לקיחה בחשבון שתקשורת ברורה חיונית לפרויקט מוצלח.
כדאי לוודא שאתם מרגישים בנוח ושיש לכם קשר טוב עם הקבלן. עבודה עם מישהו שניתן לתקשר אתו ביעילות היא מפתח משמעותי בהצלחת הפרויקט לשביעות רצונו הגבוהה של הלקוח.

ביקור והתרשמות מפרויקטים של אותו קבלן
במידת האפשר, ההמלצה היא לבקר בפרויקטים הנוכחיים או המתמשכים של הקבלן כדי לבחון את עבודתו ולראות את פעולותיו ממקור ראשון. פעולה זו יכולה לספק תובנה לגבי סגנון העבודה ותקני האיכות של אותו הקבלן ושל הספקים וצוות העובדים שלו.

לוח זמנים ותנאים לתשלומים
ההמלצה היא להיזהר מקבלנים שמבקשים תשלומים גדולים מבעוד מועד. חשוב לשקול לוח זמנים לתשלומים הקשור לאבני דרך בפרויקט או הפקדה ראשונית קטנה.

בחינת מיומנויות של גמישות ופתרון בעיות
בשלב זה יש להעריך את יכולתו של הקבלן להסתגל לשינויים ולפתור בעיות. פרויקטי בנייה נתקלים לעתים קרובות בבעיות בלתי צפויות, וקבלן טוב יכול להתמודד עם המצבים הללו בצורה יעילה ומהירה – תכונה חשוב במיוחד להצלחת הפרויקט.

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים


<


<

<