X

חידוש ויזה לארהב לעומת קבלת פטור מויזה ESTA

בכתבה הבאה נספר לכם בדיוק מהם ההבדלים בין הויזה הותיקה שהייתה כאן עד לפני רגע ובין הפטור החדש והמהיר עבור הישראלים

לאחר שנים רבות של מאמצים מדיניים ופוליטיים בין ישראל לארצות הברית, סוף סוף הגיע הפטור המיוחל, שכל כך הרבה ישראלים חיכו לו. לקראת סוף שנת 2023, ארצות הברית צירפה את מדינת ישראל לרשימת המדינות אשר אזרחיה אינם זקוקים לויזה על מנת לבקרה. בכתבה הבאה נספר לכם בדיוק מהם ההבדלים בין הויזה הותיקה שהייתה כאן עד לפני רגע ובין הפטור החדש והמהיר עבור הישראלים.

לפני הכל, מהו בכלל הפטור מויזה לארה"ב?


הפטור מויזה, או בשמו המקורי ESTA, שהוא קיצור של Electronic System for Travel Authorization, מבטל למעשה את הצורך בויזה לארצות הברית. הפטור מויזה, הוא אישור אלקטרוני המאפשר כניסה לארצות הברית ללא ויזה.


לכל מי שתוהה לעצמו מה זה ESTA בדיוק, הנה ההסבר המדויק למה ניתן לעשות במסגרת אישור זה:

  • ביקור בארצות הברית לצורך טיול, עסקים, השתתפות בכנסים או לימודים שאינם אקדמאים.
  • כניסה רב פעמית בתוך שנתיים בהם תקף האישור.
  • אפשרות שהייה של עד 90 יום בכל ביקור.

האם כל מחזיק בדרכון ישראלי יכול להגיש בקשה ל ESTA?

כמעט.

כל מי שברשותו דרכון ישראלי בתוקף והדרכון ביומטרי (בתנאי שהונפק ל 10 שנים אלא אם מדובר בילדים מתחת לגיל 18) יכול להגיש בקשה ל ESTA אך חשוב לציין את התנאים להגשת הבקשה, אשר בלעדיהם לא יהיה ניתן להגישה.

כל מי שיש לו עבר פלילי, מי שסורב בעבר לויזה לארצות הברית, מי שסורב לכניסה לארצות הברית או לכל מדינה אחרת בעבר ומי שסימן את אחת התשובות בעמוד האחרון של הטופס (השאלות הכלליות אשר נוגעות בנושאי ביטחוניים ורפואיים) לא יוכל להגיש בקשה ויאלץ להגיש בקשה לויזה לארצות הברית.

קרדיט ל freepik

האם כל מגישי הבקשה יקבלו אישור?

אחוז המסורבים ל ESTA הוא מאוד מאוד נמוך. אם הנך עומד בתנאים הצויינו מעלה, סביר מאוד להניח כי תקבל אישור כניסה.

מדוע ESTA ולא ויזה?

אם הנך עומד בכל התנאים להגשת בקשה ל ESTA ותנאי האישור מתאימים לך (אישור שתוקפו שנתיים וכניסה של עד 90 יום לכל היותר בכל ביקור) אין הרבה סיבות לוותר על אישור זה.

היתרונות של ה ESTA ברורים מאוד, הגשת הבקשה פשוטה משמעותית מהגשת בקשה לויזה, אשר מצריכה מילוי טופס ארוך ופרטני מאוד, רישום למערכת קביעת מועד ראיון בשגרירות, המתנה ליום הראיון שיכולה לארוך חודשים ארוכים, הגעה ליום ראיון (שעלול לגזול יום שלם בשל המתנות בתורים) והמתנה לויזה שלא מתקבלת ביום הראיון עצמו. ואולי מעל הכל, להרבה מאיתנו שלא רוצים בנוסף להוצאות הנסיעה האדירות לבזבז עוד יותר היא העלות. אגרת הפטור מויזה הוא בעלות של נמוכה משמעותית לעומת הוצאת הויזה שהיא בעלות גבוהה בהרבה.

לכן, כיום, רוב הישראלים מגישים בקשה ל ESTA ולא מתחילים תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית.

אז למה בכלל צריך ויזה לארצות הברית?

ראשית, לא כולם עומדים בתנאים ל ESTA ולא כל מי שיגיש בקשה יקבל אישור. לכן, אותם מועמדים אשר אינם עומדים בתנאים או סורבו לקבלת ה ESTA, מוכרחים להגיש בקשה לויזה על מנת לבקר בארצות הברית.

שנית, ישנן סיבות נסיעה אשר אינן עומדות בקריטריונים של הפטור מויזה, אם מדובר בטיול ארוך יותר (מעל 90 יום) או סיבה אשר אינה נכללת באפשרויות אשר מקנה הפטור (לימודים אקדמאים, עבודה, השקעה כלכלית ועסקית, טיפול רפואי ארוך טווח ועוד) יש להגיש בקשה לויזה לארצות הברית.

ישנם סוגים שונים של ויזות אשר משרתים מטרות אחרות מאשר טיול או ביקור ולכן יצריכו ויזה מיוחדת לכך.

בנוסף, ישנם ישראלים אשר להם קרובי משפחה בארצות הברית או צרכים עסקיים תכופים ובהרבה מקרים אינם מעוניינים להגיש בקשה בכל שנתיים (זהו תוקפו של אישור הESTA) או כאשר הם מחליפים או מחדשים דרכון ולכן, מעדיפים את הויזה ארוכת הטווח לארצות הברית, שתקפה ל 10 שנים.

מעל הכל, יש לקחת בחשבון כי לא אישור ולא ויזה אינם מהווים אישור כניסה סופי לארצות הברית. מי שמאשר את הכניסה באופן מוחלט הוא קצין ההגירה בכניסה לאחד מהגבולות של ארצות הברית.

מה שכן, ויזה באופן עקרוני היא אישור כניסה "חזק יותר" מה ESTA מאחר ועל מנת לקבל ויזה יש רשימת דרישות גבוהה יותר, ישנו ראיון בשגרירות וישנה חותמת לאחר הראיון הפיזי, כך שנעשות בדיקות נרחבות יותר אשר מקנות לויזה ביסוס ואישור חזק יותר מהפטור.

לסיכום

אם מטרת הנסיעה שלכם היא לצורך ביקור משפחה או חברים, טיול קליל או מטרות תיירותיות אחרות וקצרות טווח, אין סיבה שלא תנצלו את האפשרות לקבלת אישור הפטור מויזה. ההליך קל, פשוט, זול ומהיר וניתן לבצע את כולו ללא יציאה מהבית. האישור לפטור מויזה לרוב מתקבל תוך 72 שעות לרוב.

אם מטרת הנסיעה שלכם אחרת מהמטרות האפשריות תחת הפטור מויזה, או שאתם פשוט מעדיפים שתהיה לכם ויזה מודבקת בדרכון ולא תאלצו להתעסק עם זה כל פעם מחדש, שלא לדבר על נוסעים רבים שנזכרים ברגע האחרון שאין להם ויזה או אישור ופשוט לא מסוגלים להגיע ליעד, אולי ויזה היא האופציה המתאימה עבורכם.

מה שלא יהיה, שיהיה לכם טיול נעים ומהנה!

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים<