X

מועצת העיר חיפה שוב לא התכנסה ותקציב בי"ס מגינים לא אושר

אביהו האן: זו פוליטיקה קטנה. קליש היא אסון. יו"ר ועד ההורים בבית הספר המגינים, ברוך שמאילוב, לא מאמין  שבית הספר יקבל אישור לפעול בשנת הלימודים הקרובה ואפילו שהעבודות יסתיימו עד תחילת הלימודים. ב-13 ביוני מתכננים ההורים שביתה והפגנה מול עיריית חיפה

אמש הייתה אמורה להתקיים ישיבת  מועצת עיר חיפה לאשר את החלטת ועדת הכספים לאישור 20 מיליון שקלים לבניית בית הספר מגינים בקריית חיים שהושבת מפעילות כבר לפני שנה בעקבות ליקויים חמורים ומסכני חיים בתשתיות המבנים שלו. אולם, על אף שהנושא שב ועולה חדשות לבקרים וכל חברי המועצה מסכימים בצורך הדחוף לבנות את בית הספר, לא התקיימה ישיבת המועצה מכיוון שלא היה את המינימום הדרוש מבחינה חוקית לקיים את הישיבה. בין הבודדים שהגיעו היו חבר המועצה איציק בלס וחברי סיעת הירוקים של חיפה.

חבר המועצה אביהו האן (הירוקים): ״מי שעושה פוליטיקה קטנה על גבם של תלמידות ותלמידי חיפה ומונע את תקצובו של שיפוץ בית ספר, לא ראוי להיות חבר מועצה ובטח שלא ראש עיר. נכון, קליש היא כשלון. נכון היא מראש לא תקצבה את שיפוץ בית הספר. נכון זו ישיבה שלא מן המניין. אבל לתת לתלמידים לשלם את המחיר על הכשלונות של קליש זה כשלון ערכי ובגלל זה בזמן שתלמידים אחרים יתחילו את שנת הלימודים כסדרה, תלמידי בית ספר המגינים עלולים להישאר בבית. כראש העיר הבא, אני אאשר מיד תקציב חירום לשיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך בעיר – יש הרבה מה לתקן ואנו נתקן זאת״.


"החלונות שפורקו יוחזרו למקומם בסוף הבנייה". הריסת בית הספר מגינים. צילום: פרטי


"חברי המועצה כלל לא תיכננו להגיע", אומר יו"ר ועד ההורים ברוך שמאילוב, בתגובה לכך שישיבת המועצה לא התקיימה אמש (שלישי). הישיבה בוטלה בשל העדר מינימום הכרחי ולכן לא נדון כלל התקציב לשיפוץ בית הספר מגינים בקריית חיים. "אבל כולם חזקים בזריקת סיסמאות לאוויר", אומר שמאילוב, "הם לא הגיעו למועצת העיר בכוונה. חברי המועצה ידעו שהם ייעדרו. כשהם מתארים השקעה של 20 מיליון שקל, זה חרטא. 12 מיליון כבר אושרו לפני חצי שנה. 2.4 מיליון מיועדים לתכנון העתידי. סתם זורקים משפטים בכדי להרוויח רווח פוליטי. בהתחלה היה קבלן שהתחייב לעשות את כל העבודה בשמונה מיליון שקל, אז איך הם הגיעו ל-20 מיליון? וזה בלי חלונות, או התייחסות לצביעת קירות, תשתיות, החזרת דשא סינטטי".

"קליש מלכתחילה לא תיקצבה את שיפוץ בית הספר. האן ובליצבלאו במועצת העיר   צילום: סיעת הירוקים

"הם לא עושים לנו טובות. זה במשמרת שלהם. בסוף יורידו את הרשיון עסק לבית נגלר שבו הם לומדים עד גמר השיפוצים. את המקלטים הם לא יספיקו עד ה-1 לספטמבר כך שלא יהיה להם אישור לפתוח את שנת הלימודים.  גם אם היו מתחילים אתמול את העבודות. ובגל שאין מקלטים, פיקוד העורף לא ייתן להם היתר ללמוד. למה הם מחרטטים? מישהו מהם יוצא לשטח בכדי לראות? מישהו מבין את השלבים?"

"הם מנסים לחסוך על דברים כמו החלונות שפורקו ויןחזרו חזרה למקומם בסיום הבנייה. עדיין לא התייחסו לתכניות פיתוח. יש בעיות ניקוז חמורות. בחורף אי אפשר להכנס לבית הספר בגלל כמויות מטורפות של מים ובריכה גדולה שלא מאפשרת כניסה לבית הספר. עד היום נכנסו דרך מבנים שאיפשרו כניסה מהצד. אבל כבר אין אותם. מה יעשו כעת? כעת חייבים להתייחס לכך שפעמיים בשבוע היו חייבים לשלוח ביובית. עוד חודשיים הם יזכרו בזה. יגידו שלא לקחו את זה בחשבון ורוצים עוד תוספת תקציב. תהיו מאורגנים. תתיחסו לכל התכניות כבר מהתחלה. שתפו את ההורים ורק תרוויחו. אנחנו מכירים טוב יותר מהם את מה שהולך שם. אם יפסיקו למדר את ההורים, אולי הטיפול יהיה יותר טוב ויפסיקו לקבל אש".

"מהנדס העיר לא ענה לי בכלל". ברוך שמאילוב. יו"ר ועד ההורים בית ספר מגינים. צילום: דורון גולן

"ב-13 ליוני אני מתכנן הפגנה ושביתה של הורים וילדים מול עיריית חיפה. הם מציגים את העבודות כמשהו שאנחנו צריכים להיות מרוצים ממנו עד הגג. הורים לילדים בכיתה א' עדיין לא יודעים היכן הילדים שלהם ילמדו בשנה הבאה. אני שומע כל פעם את המשפט 'הפרויקט מורכב'. מה מורכב? או שאתה איש מקצוע או לא".

"התקשרתי כעת אל מהנדס העיר אריאל וטרמן. הוא בממתינות. לא ענה לי בכלל. אמרו לי בעירייה שהוא עסוק היום ולא יכול לענות. תמיד הוא עסוק. הוא מעדיף לא לשמוע את הביקורת שלי על הדברים האלה. כל יועץ שהם הביאו עלה להם עשרות אלפי שקלים. על מה הם מנסים לחסוך?  בסכום שהם נוקבים בו, היה אפשר כבר לבנות שני בתי ספר חדשים".
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי


<<