X

החוג לחינוך גופני במכללת תל-חי: מכשירים את מורי העתיד

תל-חי גאה להיות המכללה האקדמית הראשונה שפועלת לפי המתווה החדש של משרד החינוך (מתווה ודמני-ענבר), המאפשר לסטודנטים ללמוד לתואר ראשון ושני, כולל תעודת הוראה בחמש שנים בלבד  • <

בחוג לחינוך גופני במכללה האקדמית תל-חי, מכשירים את מורי העתיד בתחום, להתמודדות עם הגירויים והפיתויים הרבים  שמזמן העולם המודרני. המאבק על בריאותו של הילד מתקיים בכמה זירות במקביל. לא מדובר רק בהיבטים גופניים אלא גם בחינוך לערכים, בקשר עם ההורים ועם הקהילה, בחינוך לתזונה בריאה, בטיפוח היציבה וכמובן בפעילות גופנית.

"חינוך גופני – הוא המקצוע החשוב ביותר בבית הספר" טוען ד"ר אודי כרמי, סייף אולימפי בעברו וכיום ראש החוג לחינוך גופני באקדמית תל-חי (אוהלו לשעבר) "יותר ויותר מחקרים מצביעים על התרומה האדירה של הפעילות הגופנית לעלייה באיכות החיים, לשיפור הדימוי, הביטחון העצמי,  ואפילו לעלייה בתוחלת החיים. פעילות גופנית מאריכה את החיים. אלא שבאופן פרדוקסלי, עם העלייה במודעות הציבור לחשיבות העיסוק בספורט קיימת גם מגמה הפוכה בקרב האוכלוסייה: השמנת יתר וניוון. מחקרים רבים מצביעים על כך שאורח החיים "היושבני" הוא האויב הגדול ביותר של דורנו.  בדרך כלל הוא מלווה בכל הרעות האפשריות: צפייה ממושכת בטלוויזיה, במחשב ובמסך הטלפון, צריכת מזון מעובד, שתיית משקאות ממותקים, זלילת חטיפים והגרוע מכל – עישון".אקדמית תל-חי. קרדיט: דוברות האקדמיה


 

אז איך באמת מוציאים את הילד מכיסא הגיימינג?  בחוג לחינוך גופני בתל-חי מכשירים את מורי העתיד להתמודד עם כל האתגרים הללו של העידן החדש. הסטודנטים לומדים כיצד לגרום לילדים להבין את החשיבות של הפעילות הגופנית  ועל הדרך גם ליהנות ממנה.  אנו מלמדים כיצד לצרוך תזונה נכונה ובריאה ואיך ניתן לשפר לעצמם את הביטחון העצמי באמצעות הספורט.

החוג לחינוך גופני בתל-חי הוא היחיד בצפון הארץ. בחוג מלמדים מיטב המומחים לחינוך גופני ולמדעי הספורט. לרשות הסטודנטים עומדים מתקנים חדשים ומעבדות  מחקר מתקדמות, הכוללות ציוד וטכנולוגיות משוכללות, המעבדות משמשות את הסגל האקדמי והסטודנטים, לביצוע מחקרים אקדמיים ומחקרים יישומיים.. במסגרת תכנית הלימודים מוכשרים הסטודנטים למדריכי חדר כושר (ללא עלות נוספת). החוג מציע לסטודנטים שלוש התמחויות: פנאי ונופש, קידום בריאות ושייט וספורט ימי. התמחות השיט פועלת בחוף השקט בחיפה. המצטיינים מבין בוגרי ההתמחות הימית נקלטים לעבודה בבתי הספר הימיים של משרד החינוך.

בוגרי החוג מקבלים תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך הגופני. המורים שמקבלים הכשרה מקיפה ומעמיקה בקמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה,  מלמדים במקומות רבים, מפיצים את חשיבותה של תרבות הגוף בקרב הציבור ומטמיעים את ערכיה. תכנית הלימודים מכשירה את המורים לאורח חיים בריא ומעניקה להם כלים עיוניים ומעשיים להתמודדות עם האתגרים הרבים.

תל-חי גאה להיות המכללה האקדמית הראשונה שפועלת לפי המתווה החדש של משרד החינוך (מתווה ודמני-ענבר), המאפשר לסטודנטים ללמוד לתואר ראשון ושני, כולל תעודת הוראה בחמש שנים בלבד! מטרת המתווה היא לשלב במערכת החינוך מורים בעלי הכשרה מקצועית רחבה יותר, המותאמת לשינויים בסביבת הלימודים ולחזון שעל פיו כל המורים בעתיד יהיו בעלי תואר שני.

80%  מהבוגרים של החוג לחינוך גופני במכללה האקדמית תל-חי הופכים למחנכים בישראל, נתון גבוה ביחס למוסדות אחרים. נתון מרשים זה נובע משילוב של כמה גורמים: תכניות לימוד אטרקטיביות, רמה אקדמית גבוהה ואווירת לימודים מהנה וייחודית באזור מרהיב.  "הבוגרים שלנו יוצאים לשטח עם ידע מעשי חשוב, שמעניק להם יתרון משמעותי מאוד על פני בוגרים של מוסדות אחרים. המורים שאנו מכשירים ניצבים "בקו הראשון" ונאבקים בסכנות הכרוכות בהשמנת יתר, בתזונה לקויה, באורח חיים מנוון ובמחלות הנובעות מהיעדר פעילות גופנית. אנו מאמינים שהחינוך הגופני והספורט הם הדרך הטובה ביותר להגיע לנפשם של צעירים ולהשפיע על דרכיהם כאזרחים מועילים לחברה הישראלית", מסכם ד"ר כרמי.

לקריאה נוספת אודות המסלול לחץ כאן >>

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך


<


<
<
<


<