X

תושבים בטירת כרמל: "אין תרבות ופנאי. האטרקציה הכי גדולה בעיר זאת הגלידריה"

סקר של מכון מדגם מצביע שמרבית תושבי העיר טירת כרמל, אינם שבעי רצון מפעילויות התרבות והפנאי בעירם. תושבים בעיר טוענים שתחום התרבות והפנאי מוזנח קשות וחלקם אף התייאשו והחלו יוזמים בעצמם פעילויות: "כשאני חוזר מהעבודה ורוצה לצאת לאיזה מקום, אין לאן לצאת, אז יוצאים לעשות קניות. העיר נחרבת". תמונת מצב 2022

 

צמד המילים תרבות ופנאי, הוא הרבה יותר מאשר אנשים שיושבים בבתי קפה, או מגיעים למופעים. תחום תרבות ופנאי מגלם גם את החוסן החברתי והכלכלי של היישוב, חיבור בין אנשים וגם כסף שנשאר בתוך היישוב, בעסקים המקומיים.

תמונת המצב בטירת כרמל, מעלה כי נושא התרבות והפנאי הוא נושא כאוב מאוד בעבור התושבים.


 

תוצאות סקר תרבות ונאי בטירת כרמל

59% לא שבעי רצון מחיי התרבות והפנאי בטירת כרמל. תוצאות סקר מכון מדגם בראשות מנו גבע  

 

סקר של מכון מדגם בראשות מנו גבע שבוצע החודש  בקרב 401 מתושבי טירת כרמל, מעלה נתונים חד-משמעיים.

רוב מכריע, של 59 אחוזים, השיבו כי הם אינם שבעי רצון מפעילויות התרבות והפנאי בעיר. רק 26 אחוזים אמרו כי הם שבעי רצון ועוד 15 אחוזים השיבו כי אין להם דעה בנושא.

סקר מדגם נערך במהלך החודש האחרון וטעות הדגימה המרבית היא 4.4 אחוז. אי שביעות הרצון בתחום התרבות והפנאי בטירת כרמל, בולטת במיוחד בשכבות הגיל  17-54.

בהמשך הכתבה תיחשפו לכל מה שחושבים התושבים הוותיקים והחדשים בעיר, תושבים איכותיים, שאכפת להם מאוד מהעיר בה הם מגדלים את ילדיהם, והם שוטחים ומספרים מה הם מציעים ולמה הם מצפים.

 

אריה טל, ראש עיריית טירת כרמל

מכהן כ- 30 שנה כראש עיריית טירת כרמל. אריה טל

 

בכדי לתרגם את המספרים למילים, מספיק לדבר עם תושבים בעיר ולהבין עד כמה מהווה תחום התרבות והפנאי עניין מרכזי בחייהם. בין הדוגמאות שעליהן מספרים התושבים, ניתן למנות גם את חסרונו של אולם תרבות מרכזי בעיר, שכן אולם הפיס הקיים בטירת כרמל, כבר מיושן והוא אינו עומד בסטנדרטים המצופים מאולם אירועים מודרני, זאת עוד מעבר לעובדה שמדובר באולם רב תכליתי, שמתקיימות בו פעילויות נוספות.

גם הבריכה העירונית, שמהווה מקום מפגש חברתי, סגורה ומסוגרת וההתאחדות לכדורגל אפילו הודיעה על פסילתו של מגרש הכדורגל העירוני בטירת הכרמל, לאחר שלא עבר שזרוע – פעולת זריעת דשא בעונות החורף – כנדרש.

 

הבריכה העירונית של טירת כרמל. צילום: פרטי

הבריכה העירונית של טירת כרמל סגורה כבר שנים. צילום: ניוז חיפה קריות

 

בטירת כרמל יש אמנם עסקים רבים הכוללים מאכלי רחוב, כמו פלאפל, שווארמה וכדומה והאוכל אכן טעים ומשביע, אך חיי תרבות ופנאי אינם סובבים רק סביב אוכל רחוב והתושבים משוועים לאירועים, למופעים של אומנים, לבתי קפה, למסעדות ולפינות מותאמות למפגשים חברתיים.

א', בן 50, אב לשני ילדים בוגרים, מתגורר בעיר כל חייו. "אין לנו כלום, סגרו אפילו את בריכת השחייה שפעלה בקיץ. כשגדלתי בשנות ה-80 וה-90 היינו הולכים לחוגי כדורגל, כדורסל, היו תנועות נוער של הצופים והנוער העובד והלומד והיום אין כלום ואף אחד לא מחזיר את זה. הנוער מסתובב ברחובות כי אין לו מה לעשות ואף אחד לא עושה פעילות לנוער, כמו למשל להסביר להם על דבר בסיסי כמו הסכנות של עישון. אין מה לעשות  בעיר הזאת. כשאני חוזר מהעבודה ורוצה לצאת לאיזה מקום, אין לאן לצאת, אז יוצאים לעשות קניות. העיר נחרבת".

ס', בן 39, (כל השמות שמורים במערכת-ד"ג) יליד טירת כרמל, מתגורר באחת השכונות החדשות בעיר: "דברים מתחילים לזוז בתחום התרבות והפנאי, אבל לא ביוזמת העירייה. זה חבר'ה שלקחו את העניינים לידיים כדי להזיז דברים. עד שעשו את זה ,לא היו פה הרבה תרבות ופנאי בעיר".

הוא מוסיף ומספר כי "בטירת כרמל אין מקום לשתות קפה, היה מקום אחד והוא נסגר". כשהוא ואשתו רוצים לצאת להתאוורר בערב, הוא אומר, "אנחנו יוצאים לחיפה, כי אין פה מה לעשות. האטרקציה הכי גדולה שיש פה זה הגלידריה. מעבר לזה אין פה משהו".

"חד משמעית, אין תרבות", אומר מפיק האירועים, שלומי סמוכה (31) ומסביר: "אין מקום בילוי בטירת כרמל, אין שום מקום שאפשר לבלות בו מלבד מרכז קניות ישן, או קצביה, או אוכל רחוב. אין בעיר מקום בילוי או מקום לעשות בו אתנחתא. אף אחד לא לוקח את המושכות ומוציא את העיר, מפתח אותה ונותן מקום לנוער ולבוגרים ולמשפחות. אין דבר כזה בילוי, אין דבר כזה פנאי".

 

שלומי סמוכה. צילום: יוסי פנסו

"אין שום מקום שאפשר לבלות בו מלבד מרכז קניות ישן, או קצביה, או אוכל רחוב, אין בעיר מקום בילוי או מקום לעשות בו אתנחתא". שלומי סמוכה. צילום: יוסי פנסו

 

סמוכה: "יש אנשים טובים ומוכשרים בעיר הזו, מובילי דעה, זמרים, מפיקים, יוצרים, אם היו נותנים להם לעשות ולא מחפשים כל הזמן להביא מבחוץ, אז הייתה פה תרבות. זה מתחיל ונגמר למעלה, במי שמושך את החוטים וזה משהו שצריך להשתנות".

כמי שנמצא בתחום ההפקות כבר שנים רבות, הוא שוטח את תחושותיו הקשות: "אין תרבות ואין פנאי, כי בוחרים שלא תהיה תרבות ולא יהיה פנאי ומי שמושך בחוטים דואג שלא יהיו פה תרבות ופנאי. העיר הזו יכולה להיות עיר מובילה בתחום הזה, אם היו נותנים מקום ובמה לכל האנשים המוכשרים שיש בעיר.

אנחנו אומנים שרוצים לעשות טוב לאנשים. אני מתעסק באומנות ואנחנו באים להוציא אנשים מהצרות שלהם לשעה-שעתיים, לעשות להם עיסוי לנשמה, לתת להם אהבה, זו אומנות".

 

בית הפיס. אולם כדורסל וחוגים, שאינו מתאים למופעי תרבות והצגות. צילום: ניוז חיפה קריות

 

חלק מהתושבים החליטו שהם לא רוצים לחכות עד שהעירייה תיזום אירועי תרבות ופנאי והם אלו שיוזמים ודוחפים בתחום.

אחת מהם היא אמי אפומדו, בת 30, נשואה ואם לילד, שלפני כשנה וחצי עברה לטירת כרמל בעקבות נישואיה לבן העיר.

"המזל של העיר הזאת, שיש פה קהילה מדהימה של אנשים אכפתיים שעושים הכל בהתנדבות מלאה, ולמעשה הם אלו שדואגים להביא את התרבות לעיר, אם בהצגות ילדים, או הפקת אירועים עירוניים שונים", היא אומרת: "בשנה וחצי האחרונות עסקנו בלהביא אירועי תרבות לכל הגילאים, להכניס חוגים, ולהביא יזמים של רשתות בתי קפה מוכרות לעיר, שכידוע מאוד חסרות כאן. בין היתר, הפקנו אירוע עירוני מאוד מוצלח: שוק הלילה התאילנדי".

 

מתנ"ס טירת כרמל. מתקן ישן משנות ה-70 שאינו מותאם להופעות וכיוצ"ב. צילום: ניוז חיפה קריות

 

לדברי אפומדו: "כבר תקופה אני מרגישה שהעירייה תקועה, ובלי אותם תושבים שדוחפים לעשייה, פשוט כלום לא קורה. אני לא חושבת שזה הוגן והגיוני לצפות מתושבים שבסך הכל רוצים לצרוך תרבות ליד הבית, לעבוד בזה כל הזמן.

איפה בעלי התפקידים שצריכים לעשות את זה? ולמה הם לא דואגים להופעות והצגות שיתאימו לכל הגילאים ולכל המגזרים? אין אפילו מקום לתלמידים שמסיימים תיכון לעשות מסיבת סיום והם נוסעים למרכז מיר"ב שבחוף הכרמל.

אין בעיר אולם ראוי לתרבות ואומנות, שנים של הזנחה, ורק תוכנית מגירה בת 30 שנה להקמת היכל תרבות שמעלה אבק. בינתיים, נאלצים לאלתר, או לצרוך תרבות, אומנויות ופנאי מחוץ לעיר".

 

האצטדיון העירוני של טירת כרמל נסגר בהוראת ההתאחדות לכדורגל. צילום: פייסבוק

 

גם מאור עקראוי, 38, תושב העיר ופעיל חברתי, שיוזם בין היתר גם אירועי תרבות בעיר, מצטרף לטענות על המחסור בתרבות ופנאי.

"אין פה מתקנים ראויים כדי לעשות אירועי תרבות. יש פה רק את האולם של מפעל הפיס וכשמישהו מחפש תרבות, אז הוא גם רוצה אולם ראוי. אני לא משלם ארנונה לחיפה או לחוף כרמל, אלא לטירת כרמל ואין סיבה שהעירייה לא תספק אירועי תרבות לתושבים שלה. שום דבר לא יזום על ידי העירייה, אלא על ידי התושבים".

עקראוי מספר: "אני מודאג שאין לי מה לעשות אחר הצהריים עם שתי הילדות שלי, אני צריך "לשבור" את הראש כדי למצוא מה לעשות. פה צריך קודם כל היכל תרבות נורמאלי והעירייה יודעת מה התושבים רוצים, כמו הצגה למבוגרים, מופעי סטנד-אפ ואירועים לילדים".

 

"הבמה המרכזית של העיר". כאן מופיעים האומנים בערב יום העצמאות. צילום: ניוז חיפה קריות

 

משיחות עם תושבי העיר עולה תמונת מצב של ייאוש והרמת ידיים מפעילות העירייה בנושא תרבות ופנאי. רבים מהם פשוט יוצאים ליישובים הסמוכים כדי למצוא בהם את הפעילויות שאין להם בעיר.

במצב הזה המפסידה הגדולה היא טירת כרמל, שכן כספי התושבים שנכנסים לקופות ביישובים אחרים, הם שטרות הכסף שעשויים היו להגיע לקופות העסקים המקומיים בעיר וכך יכלו כולם להרוויח.

תגובת עיריית טירת כרמל: "נושא המחסור באירועים וחוסר שביעות רצון התושבים מהנתון הנ"ל ידוע לנו ובימים אלו היכל תרבות מהיפים בארץ נמצא בשלבי תכנון ראשונים על מנת שנוכל להעניק לתושבי העיר חיי תרבות ופנאי. עיריית טירת כרמל בשנתיים האחרונות הביאה לעיר מופעים רבים במסגרת מגבלות הקורונה (רמי קליינשטיין, רותם כהן, קובי מיימון ,שלומי קוריאט ועוד..) אירועים שנערכו באולמות קטנים שהתאימו להגבלות התו הסגול. 

בריכת השחייה העירונית אכן סגורה זו העונה השלישית, לפני כשלוש שנים הבריכה הייתה עדיין בבעלות הזכיין הקודם שהחליט לא לפתוח את עונת הרחצה ולרשות לא היתה שום יכולת לעשות משהו בנדון מלבד לקחת אותה חזרה בעונה שאחרי. לפני כשנתיים עברה הבריכה שיפוץ ראשוני על מנת להוציאה למכרז, אך האיסור על פתיחת בריכות בגל הראשון של הקורונה עצר את האפשרות להמשיך בהליך המכרז  ולכן לא נפתחה. במהלך החודשים האחרונים נבדקו מספר אופציות עם מפעילים המומחים בתחום הבריכות, ניסיונות הובילו למסקנה כי יש להוציא את למפעיל פרטי, העירייה נערכת להוצאת מכרז במהלך חודש פברואר. 

נושא סגירת אצטדיון הכדורגל נמצא בטיפול בימים אלו, השנה האיצטדיון לא עבר שזרוע חורף בעקבות איסור של הרב הראשי (שנת שמיטה) , עיריית טירת כרמל מטפלת בנושא בכדי להחזיר את האיצטדיון לפעילות כבר בימים הקרובים. הטענה לכאורה שעיריית טירת כרמל אינה יוזמת בכדי לשפר את איכות הפנאי בעיר, אינה נכונה בלשון המעטה, העיר מתפתחת ומשלשת את עצמה ונושאי התרבות הפנאי והספורט נמצאים בשלבי פיתוח ותכנון מתקדמים".

אנו מזמינים אותכם להמשיך ולשלוח למייל האדום שלנו מפגעים ,עוולות ונזקים שגרמו לכם ואנו נהיה לכם לאוזן קשבת ולקול קורא

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

איפה תבלו את חג הפסח?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בטירת כרמל

 • אלי כהן ואפרת דוד ששון: המסע המשותף עבור הקהילה בטירת כרמל

  שני האנשים, שנקודת שבר אחת בחייהם גרמה להם להפוך לשליחי ציבור ולצאת לדרך הפוליטית, החליטו לאחד כוחות יחד ועם הרבה ערכים משותפים לצאת לדרך חדשה ולרוץ ברשימה אחת לראשות העיר, שבראשה עומד אלי כהן
 • מצוקת התחבורה לסמי עופר

  האם יהיו שאטלים מטירת כרמל למשחקי מכבי חיפה? בשבוע הבא אמורה להתקיים ישיבת עבודה למצוא פתרון
 • מערכת הבחירות בטירת כרמל מתחממת

  לאחר הקמפיין של הזמנה אישית לכוס קפה עם כל תושב\ת בעיר, יצא אלי כהן עם קמפיין שילוט חוצות ענק. כהן: נציג תוכנית עבודה מגובשת שנעשתה בשיתוף עם התושבים היקרים""
 • הפתעה: מה חיכה לתושבי טירת כרמל על ידית דלת ביתם?

  הבחירות המקומיות מספקות הזדמנות למועמדים להציג את המצע שלהם בדרך קריאטיבית ומקורית , כפי שנעשה על ידי אלי כהן שהודיע בדרך ייחודית על התמודדותו לראשות העיר טירת כרמל.
 • אלי כהן: לסייעות מגיע תנאים הוגנים. זה הזמן להרים את הכפפה

  סגן ראש עיריית קריית ים לשעבר ויו"ר איגוד ערים, אלי כהן: שולחים את היקר מכל לאחריותן של הסייעות, אבל לא מעניקים להן תנאים כראוי לעבודתן
 • סגן יו"ר הכנסת בביקור אצל יו"ר איגוד ערים

  יו"ר איגוד ערים חיפה אלי כהן אירח את סגן יו"ר הכנסת וחבר ועדות חוץ וביטחון ניסים ואטורי, במסגרת הביקור דנו השניים במספר נושאים לשיתופי פעולה איזורים
 • בני נוער מטירת כרמל יוכשרו להיות שופטי כדורגל

  רוצים להיות שופטי כדורגל? ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים, בשיתוף עיריית טירת כרמל ומרכז הנוער, יקיימו במהלך חודש דצמבר 2022 קורס שופטי כדורגל המיועד לבני נוער מגיל 14.
 • החיים בוורוד

  אירוע השיא לסיכום חודש המודעות לסרטן השד בטירת כרמל
 • יום ההליכה העולמי בטירת כרמל: כל דקה נחשבת

  יש להצטייד בנעליים סגורות ובכובע. ההשתתפות בפעילות הינה ללא עלות, אך כרוכה בהרשמה מראש
 • בתי הספר לוקחים אחריות על הסביבה

  שני בתי ספר בטירת כרמל התחדשו השבוע בציוד שקיבלו מהקרן הקיימת לישראל, במסגרת שיתוף פעולה עם העירייה באמצעות האגף לקשרי קהילה
 • שיא כל הזמנים במספר התלמידים בטירת כרמל

  מספר שיא של 5,879 תלמידות ותלמידים יפתחו בטירת כרמל את שנת הלימודים תשפ"ג: בגני הילדים ילמדו השנה 1,706 תלמידים, בבתי הספר היסודיים – 2,762, ובבתי הספר העל יסודיים – 1,411 תלמידים.
 • הצלחה מסחררת לפסטיבל הנוער

  מאות בני נוער, בוגרי כיתות ז'-י"ב, השתתפו בפסטיבל הנוער של טירת כרמל, שנערך במרכז הנוער בעיר.
 • קיץ 2022: שבוע הנוער בטירת כרמל

  עיריית טירת כרמל חוגגת עם הצעירים ומזמינה את בני הנוער לשורה של אירועי "קיץ הכי עשר", שיגיעו בשבועיים הקרובים לשיאם עם צאתו לדרך של "שבוע הנוער" ובסיומו – פסטיבל הנוער 2022
 • נחנך המבנה המשולב של מרכז הפעו"ט וטיפת חלב 

  המבנה החדש והייחודי נחנך בטקס חגיגי, במעמד ראש העיר טירת כרמל, אריה טל; ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, פרופ' מנואל טרכטנברג, מנהלת מרכז הפעו"ט, ד"ר ענת בר, ורופאת המחוז, ד"ר סוניה חביב, ובהשתתפות מנהלות בתחום הגיל הרך מרחבי הארץ.
 • תרומות לשיפוץ בית הכנסת של עולי עיראק

  קהילת המתפללים של בית הכנסת יהודה אליאס מחפשת בימים אלו תרומות להשלמת שיפוצו של בית הכנסת שהוקם לפני 65 שנה
 • הו ברצלונה ברצלונה: "עיר חכמה"? לא בגני הילדים בטירת כרמל

  ראש עיריית טירת כרמל, אריה טל, מתגאה בכך שמערכת החינוך נמצאת בראש סדר העדיפויות. הוא גם מקפיד לטוס לכנס "הערים החכמות" שנערך בברצלונה. אך דבר בסיסי כמו חיבור לרשת האינטרנט, לא קיים בגני הילדים בעיר ולכן הם אינם יכולים ליהנות מהתכנים החינוכיים כמו ברשויות הסמוכות. העירייה: "נושא האינטרנט אינו רלוונטי לנסיעתו השנה, מכיוון שהוא בשלבים מתקדמים עוד טרם נסיעתו". טירת כרמל 2022. ניוז חיפה קריות ימשיך לעקוב
 • תושבים מתרעמים: "אלה לא כבישים בכפר בלבנון - אלא בעיר 'הבוטיק' טירת כרמל"

  כל רשות מקומית מחויבת לדאוג לתחזוקה נאותה של הכבישים בתחומה, אך נראה שבטירת כרמל מחכים לרגע האחרון כדי לפתור בעיות שעלולות לגבות קורבנות בנפש והיא חשופה לתביעות משפטיות. אחד התושבים: "יש לי רכב חדש ובכל נסיעה אני נכנס לבורות שהורסים את הבולמים והצמיגים". מומחה לתחבורה: "נזקים שלא מתקנים כמו מעברי חצייה או פסי הפרדה דהויים – בין הגורמים המשמעותיים לתאונות דרכים". טירת כרמל 2022
 • בניגוד לטענות גורמים פוליטיים: המשרד להגנת הסביבה תומך בפיתוח חוף רחצה לתושבי טירת כרמל

  עיריית טירת כרמל סגרה את חוף הים שלה בפני התושבים באמצעות שער ברזל וסלעים. גורמים פוליטיים בעיר, טענו כי המשרד להגנת הסביבה הוא זה שלא מאשר פיתוח בחוף, אך בתגובה רשמית לפניית "ניוז חיפה קריות" הודיע המשרד כי הוא תומך בפיתוח חוף רחצה לטובת התושבים. בעיריית טירת כרמל בחרו שלא להתייחס
 • תאונת דרכים עם חזיר בר בטירת כרמל. צילום: אודי אמסלם

  הנה זה מתחיל: תאונת דרכים ראשונה עם חזיר בר בטירת כרמל

  רק בשבוע שעבר סיפרו תושבים בטירת כרמל ל"ניוז חיפה קריות", על החששות מחזירי הבר שנצפים לאחרונה יותר ויותר בשכונות העיר. הלילה (ראשון) אירעה תאונת דרכים בין רכב פרטי לבין חזיר בר ברחוב מוצקין
 • מדוע מונעת עיריית טירת כרמל מתושביה את הגישה אל חוף הים?

  חוף טירת כרמל זכה לציון גבוה על ידי המשרד להגנת הסביבה, אבל את התושבים, בהם גם חברי מועצת העיר, זה לא מנחם. הסיבה: העירייה סגרה כבר לפני שנים את חוף הים ואינה מאפשרת להם ליהנות ממנו: "לדעת שיש כאן חוף ים שיכול להיות מדהים, אבל הוא סגור, זה נורא מרגיז ומקומם", רותחים התושבים: "עד מתי נהיה כמו קבצנים שמתארחים בחופים של ערים אחרות?" מעיריית טירת כרמל לא נתקבלה תגובה
 • תושבים בטירת כרמל: "אין תרבות ופנאי. האטרקציה הכי גדולה בעיר זאת הגלידריה"

  סקר של מכון מדגם מצביע שמרבית תושבי העיר טירת כרמל, אינם שבעי רצון מפעילויות התרבות והפנאי בעירם. תושבים בעיר טוענים שתחום התרבות והפנאי מוזנח קשות וחלקם אף התייאשו והחלו יוזמים בעצמם פעילויות: "כשאני חוזר מהעבודה ורוצה לצאת לאיזה מקום, אין לאן לצאת, אז יוצאים לעשות קניות. העיר נחרבת". תמונת מצב 2022
 • "חזרה במנהרת הזמן": קרוואנים לתלמידים ביוזמת עיריית טירת כרמל

  העירייה הציבה שני קרוואנים שישמשו ככיתות לימוד לתלמידי בית הספר "אריאל". ההורים מוחים וטוענים שמדובר בתכנון לקוי: "שלוש שנים שתקציב החינוך בעיר לא עולה וזה בדיוק מה שמשקף ומנציח את הפערים בתחום החינוך", הפעיל החברתי דור אדרי: "שום חזון, שום תכנון קדימה. כאילו מודעים לכך שתגיע המכה אבל מסתפקים בפלסטר ואומרים עשינו מאמץ. זה לא עובד ככה! לא ידעתם שיגיעו תלמידים נוספים לעיר? למה ילדים צריכים ללמוד בקראוון כמו לפני שנים?"
 • סקר מכון "מדגם" בראשות מנו גבע קובע: תושבי טירת כרמל רוצים ראש עירייה חדש

  סקר מכון "מדגם" בראשות מנו גבע, קובע כי מרבית תושבי טירת כרמל מעדיפים ראש עירייה חדש. רק 19 אחוזים מהמשתתפים בסקר היו מצביעים היום לראש העירייה המכהן, מה שמשקף שפל חסר תקדים במעמדו של אריה טל
 • "השנה מחדשים את המתחם השכונתי יחד"

  פעילות קהילתית מרגשת ומוצלחת נערכה  על ידי אגף הרווחה והשירותים החברתיים ואגף קשרי קהילה בהשתתפות קהילות ותיקים, צעירים הורים וילדים מהשכונות הוותיקות והחדשות בעיר בסימן "השנה מחדשים את המתחם השכונתי יחד"
 • עגלה ניידת

  השבוע חנכנו לראשונה את העגלה הניידת של הרשות לביטחון קהילתי טירת כרמל.
 • טירת כרמל מובילת שינוי לאורח חיים בריא

  הפנינג בריאות קהילתי בפארק גלי כרמל בשיתוף אגף קשרי קהילה ,המתנ״ס ומכבי שירותי בריאות.
 • הפנינג שוקחתן שני בסימן קיימות

  כחלק מחזונה של טירת כרמל כעיר אקולוגית נערך בחמישי האחרון בפארק נחל גלים הפנינג שוקחתן שני בסימן קיימות.
 • חדש  בטירת כרמל! קורס הנחית קבוצות לגיל השלישי

  הקורס חלק מתוכנית של אגף לשירותים חברתיים ,מרכז גישור ודיאלוג בקהילה  אשר מקנה למנחים יכולת הובלת תהליכים במערכת של שינויים ותנאי אי ודאות .
 • הקרנבל הסביבתי של תאגיד מ.א.י הגיע לטירת הכרמל

  מרכז המבקרים מהמתקדמים והחדשניים בעולם למיחזור פסולת אלקטרונית וסוללות – מ.א.י פקטורי, הגיע לטירת הכרמל,  בנוכחות ראש העיר אריה טל,  מנהל מחלקת חזות העיר אריה וגנר ,מנכ"ל תאגיד מאי דן הלמן וסמנכ"ל התאגיד דןתן קבק.
 •  "ראש העיר ליום אחד"

  הזוכה השלישי והאחרון בהגרלת "ראש העיר ליום אחד",  ליאור סוקולבסקי הגיע הבוקר ללשכת ראש העיר אריה טל.
 • ראש עיר ליום אחד בטירת כרמל

  ראש העיר אריה טל אמר הבוקר: "זו חוויה מדהימה לשמוע דעה של הדור הצעיר, הדור הזה הוא העתיד של טירת כרמל"
 • גינה קהילתית בפארק נחל גלים

  אחת מפנינות העיר טירת כרמל היא הגינה הקהילתית הפורחת בפארק נחל גלים במערב העיר. קבוצת מתנדבים נהדרת שעושה לילות כימים בכדי להפוך את הגינה לאחת היפות באזור.
 • טירת כרמל: ביה"ס "החותרים" פתח לראשונה את שעריו

  מלבד בית הספר החדשני נחנכו הבוקר בטירת כרמל גם שישה גני ילדים
 • אריה טל: "המשימה המיידית היא להתחיל את שנת הלימודים בזמן"

  ראש העיר אריה טל בירך במהלך כנס הנהגה חינוכית בטירת כרמל, את הצוותים החינוכיים ואיחל להם שנה מוצלחת
 • ראש העיר אריה טל קורא לבני הנוער ללכת להתחסן

  ראש העיר אריה טל, קורא היום לבני הנוער להגיע למתחמי החיסון של קופות החולים השונות ולהתחסן כדי למנוע סגירה של מוסדות חינוך בעיר כבר בתחילת שנת הלימודים תשפ"ב.
 • שני תיכונים בטירת כרמל זכו בפרס הצטיינות  

  שני בתי הספר התיכוניים בעיר שיפמן ואריאל זכו בתגמול דיפרנציאלי בדירוג 4 , צוותי החינוך בבתי ספר אלו יקבלו תגמול כספי על עבודתם ממשרד החינוך.
 • ראש עיריית טירת כרמל ערך סיור במוסדות החינוך העיר

  נערכים לשנת הלימודים החדשה: מנהלי המחלקות דיווחו לראש העיר אריה טל על ההתקדמות בעבודות ועל הצפי לסיומם
 • מבצע ניקיון רחב לקראת חגי תשרי

  במסגרת היערכות של עיריית טירת כרמל ומחלקת חזות העיר לחגי תשרי, החלו בימים אלה במבצע ניקיון רחב לקראת החגים הקרבים.
 • ביקור בכירי הנהלת בנק מרכנתיל

  ראש העיר הציג את ההתפתחות העיר והבעיות הכלכליות העומדות בפניה, כולל פיתוח עסקים והתמיכה בהם.
 • הפנינג בפארק הכלבים בטירת כרמל.

  הפנינג בשיתוף פעולה של אגף קשרי קהילה עם מרכז הצעירים ובחסות חברת פט צויס, שכל מטרתו לעורר מודעות לשמירה על עיר נקייה.
 • אזרחים וותיקים בטירת כרמל חוגגים סוף שנה של פעילויות

  בוקר אנרגטי עם מאיה טולדנו התקיים עבור האזרחים הוותיקים במעמד, ראש העיר אריה טל ומנהלת אגף לשירותים חברתיים, איתנה שר-שלום.
 • לראשונה בטירת כרמל: יום ייחודי לענף הספורט נינג'ה

  יום פעילות מיוחד בסימן ספורט הנינג'ה התקיים באולם הפיס ביום רביעי האחרון. במסגרת האירוע, הוקם בתוך האולם מסלול נינג'ה קידס שכלל טבעות, סולמות, מסלול דילוג וקיר.
 • יריד צעירים וסטודנטים

  כ-60 צעירות וצעירים השתתפו אמש ביריד "צעירים וסטודנטים" במרכז הצעירים בטירת כרמל.
 • נפתח פארק הכלבים בטירת כרמל

  עיריית טירת כרמל שמחה לבשר, כי למרות מחלוקות משפטיות לגבי פארק הכלבים שנפתח בשכונת נוף ים (החותרים), ראה בית המשפט עין בעין עם עיריית טירת כרמל והוועדה המקומית לתכנון ובנייה ודחה את טענות התביעה.
 • במהלך השנים 2020 -2019 בוצע סקר טבע עירוני בתשתיות הטבעיות  של טירת כרמל, במסגרת הסקר מופו ערכי הצומח והחי המצויים בתחומי העיר.
 • תוכנית אב שנתית

  במפגש שנערך בשבוע שעבר, נפגשו נשים מכלל המחלקות בעירייה והקהילות בעיר במטרה לקיים תוכנית אב שנתית באירועים שקשורים לנשים והעצמה נשית.
 • נבחרה מנהלת לבית ספר החדש "החותרים"

  שושי אבידן תושבת קרית טבעון, נשואה +3 , בעלת תואר שני במנהל מערכות חינוך מאוניברסיטת חיפה , יועצת ארגונית ובוגרת תוכנית הכשרה ליועצים ארגוניים , מכללת אורנים.
 • חיילים משוחררים

  בשבוע שעבר התקיימה סדנה לפני שחרור לחיילות וחיילים תושבי טירת כרמל.
 • שוק קח-תן קהילתי

  אגף קשרי קהילה בשיתוף פעולה עם מרכז צעירים שי עטיה ואפרת זומר, ערכו בחמישי האחרון בפארק נחל גלים שוק קח-תן קהילתי שכלל גם מעגל מתופפים ושלל הפתעות.
 • חוף הים של טירת כרמל

  ראש העיר אריה טל, מנכ"ל העירייה אבישי כהן והגזבר הרצל רגב, החליטו לקחת את נושא החוף הלא מוכרז צעד אחד קדימה
 • יום ללא עישון 

  בבית ספר "עליזה ארבילי דגניה בטירת כרמל" חברו סגנית בית ספר לני בוגנים והמורה גלית שפירא לתכנית יישובית בטירת כרמל בריכוזה של אתי כהן.
 • מתנדבי זה"ב בגן חוזרים לשגרה

  זה"ב בגן הינה תכנית מדהימה המשלבת מתנדבים המלמדים בגני הילדים את נושא הזהירות בדרכים.
 • פארק כלבים בטירת כרמל

  ראש העיר אריה טל, מנכ"ל העירייה אבישי כהן,  מנהלת אגף קשרי קהילה אירמה אלואשוילי וסגן מנהל אגף שפ"ע, בני פינטו, הגיעו אמש לחנוך את פארק הכלבים הראשון בטירת כרמל.
 • יום הזכרון לעולים מאתיופיה שנספו בסודן

  בטקס מרגש במעמד ראש העיר, אריה טל , צוין יום הזכרון בערב יום ירושלים.
 • אירוע יום הניצחון בטירת כרמל

  ביום ראשון השבוע (9.5.21) התקיים טקס מרגש באנדרטת הנופלים במלחמת העולם השנייה, במעמד ראש העיר אריה טל.
 • שיתוף פעולה בין מחלקת החינוך ואגף קשרי קהילה

  שיתוף פעולה בין מחלקת החינוך ואגף קשרי קהילה עם רשות העתיקות, הביא לפרויקט מבורך, בו משתתפים בתי הספר היסודיים בעיר.
 • ערב שכולו על טהרת הבריאות

  השבוע בספרייה העירונית, נערך ערב שכולו על טהרת הבריאות, ערב אותו יזמה, אתי כהן רכזת המתנדבים בעיר. הערב כולו בשיתוף פעולה של אגף קשרי קהילה בניהולה של אירמה אלואשוילי ומתנ"ס טירת כרמל.
 • הענקת אות המצטיין ע"ש אלעד ריבן ז"ל

  ב19.02.2021 הוענקה לויולטה אבייב אות הצטיינות במתכונת זום, בשל מגבלות הקורונה. השבוע, פגש בלישכתו ראש העיר אריה טל, את טיולטה אבייב והעניק לה את תעודת ההצטיינות באופן רשמי.
 • "אני ישראלי"

  ראש העיר אריה טל, סגניו, יאיר סיידה ומוריס בנימין ביחד עם מנהל החינוך, ציון סודרי,  הגיעו לבית ספר דגניה ע"ש עליזה ארבילי, לברך את הילדים בטקס "אני ישראלי" לקראת יום העצמאות.
 • ראש העיר אריה טל סייר באתר חפירה ארכיאולוגי בטירת כרמל

  הצוות אשר ביקר היום בשטחי החפירה המערביים, התרשם מהממצאים החדשים
 • האסון השחור של חופי הים

  כבר כמעט חודשיים שמדינת ישראל מתמודדת עם האסון השחור של חופי הים, כמויות גדולות של זפת הושלכו לים והציפו את החופים.
 • חגיגות המימונה המסורתית

  בשנה שעברה עצרה המסורת בשל משבר הקורונה, השנה חזרנו לשיגרה ושוב הגעתי לכבד משפחות בטירת כרמל.
 • סדנת תגבור לימודית

  עם תחילת חופשת הפסח נפתחה במתנ"ס סדנת תגבור לימודית לתלמידי כיתות ז'-ט'.
 • ועדת ההיגוי לקידום ועידוד 5 יחידות מתמטיקה

  ביום ראשון האחרון התכנסה וועדת ההיגוי לקידום ועידוד 5 יחידות מתמטיקה. הוועדה אשר פועלת לצורך הטמעת פרויקט "קרן טראמפ" בחסות מכון דוידסון כוללת את צוותי ההנהלה והפדגוגיה משני מוסדות החינוך העל יסודיים ברשות, "שיפמן" ו-"אריאל", נציגות קהילת מורי ומורות המתמטיקה, מנהל אגף החינוך,  ציון סודרי, המנהלת על בתי הספר העל יסודיים,  אירית זליג והמלווה מטעם מכון דוידסון,  יפעת נחשון.
 • העצמה נשית בטירת כרמל

  יום האישה הבינלאומי שחל בשבוע שעבר בתוספת החזרה למופעי התרבות הביא איתו ערב בלתי נשכח בסימן העצמה נשית בטירת כרמל
 • צעירים - זה הזמן לתת כתף ולחזור לעבודה

  עם פתיחת המשק, שוק העבודה זועק לצעירים לחזור באופן בהול אך 30% מהם טרם התחסנו כלל. הם מצידם בכלל מנופפים בחל"ת שקרוב לסיום. ומה אז ?
 • יחד נשנה את כיוון הרוח

  מרכז צעירים וחדשנות קיים הרצאה מקוונת לרגל יום האישה הבינלאומי.
 • במחלקת חזות העיר עובדים במרץ לקראת החג

  חג הפסח בפתח ובמחלקת חזות העיר עובדים במרץ בכדי לסיים את עבודות הגינון בבתי הכנסת בעיר.
 • אולמפיאדת רמון לחלל

  תלמידי הנבחרת אשר עבדו בשיתוף פעולה, בהתמדה ובמסירות רבה צלחו עד כה את שלושת השלבים הראשונים ועל ידי כך גברו על קרוב ל-300 בתי הספר שונים. בשלב חצי הגמר הם יתמודדו מול 30 בתי הספר האחרונים המשתתפים בתחרות. אנו מאמינים בהם באמונה שלמה ומאחלים להם המון הצלחה. עדי ברקוביץ, מנהלת אשכול הפיס , טירת כרמל […]
 • גאווה מקומית

  התלמיד גלעד קורובין נבחר לנגן כסולן עם התזמורת הסימפונית חיפה.
 • הורים בטוחים ברשת

  "בכל הקשור בשמירה על ביטחון ילדינו, יש אינספור תוכנות בקרת הורים ואמצעי בקרה לניידים ולמחשבים של הילדים, אבל הדבר החשוב כשמדובר בילדים שלנו- זה לשמור איתם על תקשורת פתוחה, להתעניין ולהביע עניין אמיתי בעולם שלהם…..  תהיו פתוחים איתם ותסבירו בלי להטיף…"
 • טירת כרמל: שיירת השמחה של פורים ברחובות העיר

  חוגגים פורים בטירת כרמל, גם בתקופה מורכבת זאת בשיירת שמחה שעברה ברחובות העיר והקפיצה בשירה ובריקודים את התושבים שהודו לראש העיר ולצוות המשמח
 • מבצע ניקיון והצלה

  מאות מתנדבים משתתפים במבצע הניקוי וההצלה של בעלי חיים ימיים ברצועת החוף של טירת כרמל.
 • תלמידים ומחנכים שלא יתחסנו, לא יוכלו ללמוד וללמד

  כך קבע היום מנכ"ל עיריית טירת כרמל במהלך עוד ישיבת חירום בנושא נגיף הקורונה.
 • סוכם מתווה החזרה ללימודים בטירת כרמל

  צוותי הגנים ובתי הספר בטירת כרמל החלו בהכנות לקראת פתיחת מוסדות החינוך מחר (חמישי) בפני ילדי העיר