X

מדוע מונעת עיריית טירת כרמל מתושביה את הגישה אל חוף הים?

חוף טירת כרמל זכה לציון גבוה על ידי המשרד להגנת הסביבה, אבל את התושבים, בהם גם חברי מועצת העיר, זה לא מנחם. הסיבה: העירייה סגרה כבר לפני שנים את חוף הים ואינה מאפשרת להם ליהנות ממנו: "לדעת שיש כאן חוף ים שיכול להיות מדהים, אבל הוא סגור, זה נורא מרגיז ומקומם", רותחים התושבים: "עד מתי נהיה כמו קבצנים שמתארחים בחופים של ערים אחרות?" מעיריית טירת כרמל לא נתקבלה תגובה

 

חוף הים היווה מאז ומתמיד מקום נופש ומרגוע עבור בני האדם. חשיפה מבוקרת לשמש הכרחית לייצור ויטמין D והשילוב בין החול, המים המלוחים והרגיעה, תורם להפרשת סרטונין, הידוע כ"הורמון האושר והשמחה", שמשרה עלינו רוגע ומפחית לחץ וחרדה. מי הים עצמם מכילים מינרלים חיוניים כמו מגנזיום, אשלגן ויוד, שנספגים בעור ומסייעים לגוף להילחם בדלקות, להחלים מהר יותר מפציעות ולנקות רעלים מזיקים.

"שיא היסטורי בניקיון החופים!", הכריז השבוע המשרד להגנת הסביבה, בהודעה שפורסמה לציבור הרחב, ובה צוין כי "הרשויות החופיות הנקיות ביותר ב-2021 הן: תל-אביב יפו, רשות הטבע והגנים, מטה אשר, טירת כרמל, גן רווה ובת ים".


ההודעה שפרסם המשרד להגנת הסביבה, היא מעין לעג לרש עבור תושבים בטירת כרמל, שסיפרו ל"ניוז חיפה קריות" כי לא ידעו אם לצחוק או לבכות, כשגילו שהמשרד הכריז שחוף הים שבעירם, הוא בין החופים הנקיים ביותר לשנת 2021.

הסיבה לכך פשוטה למדי: חוף הים של טירת כרמל סגור בפני התושבים כבר שנים רבות והוא כלל אינו משרת את הציבור.

 

חוף טירת כרמל. צילום: פרטי

לעג לרש. חוף טירת כרמל שומם, סגור בפני התושבים. צילום: פרטי

 

לעיר טירת כרמל יש רצועת חוף שמשתרעת על פני כ-2.5  ק"מ, בין הגבול של שכנתה, העיר חיפה, לבין המועצה האזורית חוף כרמל, אך עיריית טירת כרמל סגרה את רצועת החוף הזו בפני הציבור והציבה מחסום ברזל וסלעים, בכדי למנוע גישה לאיזור.

 

חוף טירת כרמל. ללא נופשים. צילום: פרטי

אין כניסה לחוף. חוף טירת כרמל. רצועת חוף עם פוטנציאל אדיר, ללא נופשים. צילום: פרטי

 

טירת כרמל קלטה בשנים האחרונות אלפי משפחות חדשות, שרובן המוחלט הגיעו מיישובים עם חופי רחצה, כמו העיר חיפה, שבהן נחשב בילוי בחוף הים לחלק בלתי נפרד מאורח החיים, כאשר רבים רואים בים המקום המושלם להתארח בו כל ימות השנה.

כיום נאלצים כל תושבי טירת כרמל לנדוד לחופי הרחצה של הרשויות השכנות להם, על מנת ליהנות מכמה שעות של בילוי בחוף הים, מפני שהחוף שאמור לעמוד לרשותם, סגור בפניהם.

"לדעת שיש כאן חוף שיכול להיות מדהים, אבל הוא סגור, זה נורא מרגיז ומקומם", אמרו השבוע בכעס תושבים ששוחחנו איתם בנושא: "עד מתי נהיה כמו קבצנים שמתארחים בחופים של ערים אחרות?"

 

חוף קרית חיים. צילום: דורון גולן

"עד מתי נהיה כמו קבצנים?". תושבי טירת כרמל נאלצים להתארח בחופים של ערים אחרות. בתמונה, חוף קריית חיים. צילום: דורון גולן

 

פיתוח וטיפוח חוף הים, טומן בחובו גם מקומות מפגש עבור תושבי העיר, חילוניים ודתיים, שכן הוא נמצא במרחק הליכה מהעיר ולכן גם שומרי שבת יכולים להגיע אליו בסופי השבוע, בהליכה קצרה. עוד ניתן להקים ברצועת החוף מתקני ספורט ונופש לטובת התושבים.

מעבר לכל, יש בהשקעה ובפיתוח חוף הים, גם אפשרויות כלכליות, כמו למשל השכרת שטחים עבור מזנונים, בתי קפה ומסעדות, שיזרימו את כספי הארנונה אל קופת העירייה.

דוגמא טובה לפיתוח חופי רחצה ניתן למצוא בחיפה ובקריות, שבהן קיימת פעילות כל ימות השנה והחופים משמשים לטובת הציבור, החל ממקום של נופש ומרגוע ועד למקומות מפגש חברתיים, בבתי קפה בשעות הערב, או באירועים פתוחים לציבור, כמו הרקדות.

"זו בדיחה לא מוצלחת, כי החוף אולי נקי, אבל הוא סגור והעיר מלוכלכת", אומר אחד מוותיקי העיר טירת כרמל: "זה חוף ציבורי שסגרו אותו לגמרי. זה תואר של העירייה להתרברב בו כי לתושבים עצמם אין מה לעשות איתו ומי שרוצה לבלות בים צריך לנסוע לחיפה, כי שם יש לנו מצילים, יש טיילת, מקלחות ומזנונים. לנו יש רק חוף בתיאוריה שאין לנו שום דבר לעשות איתו".

 

"מי שרוצה לבלות בים צריך לנסוע לחיפה, כי שם יש לנו מצילים, יש טיילת, מקלחות ומזנונים". בתמונה, חוף הכרמל בעיר חיפה. צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

 

יש לציין כי פיתוח חוף הים של טירת כרמל עלה על שולחן הדיונים של מינהל התכנון כמה פעמים בתקופת כהונתו של ראש העירייה הנוכחי, אריה טל, אולם כל הרעיונות לפיתוח החוף נותרו על הנייר ובשטח עצמו לא נעשה דבר, מלבד סגירת החוף בפני הציבור.

גורם פוליטי אומר כי אין הסבר הגיוני מדוע לא נעשה דבר עד עכשיו. "זה ימשיך להיות תקוע", הוא אומר.

 

הרעיונות לפיתוח נשארו על הנייר. בתמונה, ראש עיריית טירת כרמל, אריה טל

 

דוגמה טובה לפיתוח חופי רחצה ניתן למצוא בחיפה ובקריות, שבהן קיימת פעילות כל ימות השנה. חוף זבולון בקריית ים. צילום: דורון גולן

 

אמי אפומדו, מהפעילות החברתיות הבולטות בעיר טירת כרמל, אומרת:

"יש לנו את חוף הים הכי נקי, אבל הוא חוף תיאורטי. יש תוכניות לפיתוח אבל בסוף יושב במגירה. על הנייר הכל נראה מעולה אבל ב'תכלס' אין כלום. הייתי שמחה אם היו מפתחים אותו לטובת התושבים. זה מגוחך שמפרסמים שהוא עטור פרסים, כשלמעשה הוא חוף ללא גישה. אין קאנטרי או בריכה עירונית, לפחות היינו מצפים שחוף הים העירוני ייפתח לרווחת תושבי העיר".

 

 

אמי אפומדו. צילום עצמי

"זה מגוחך. יש לנו חוף תיאורטית". אמי אפומדו. צילום עצמי

 

גורם פוליטי טוען כי דווקא רשות הטבע והגנים (רט"ג), היא זו אשר אינה מאפשרת את פיתוח החוף ואולם משיחה שקיימנו עם רשות הטבע והגנים, עולה כי לרט"ג לא הגיעו כלל פניות לפיתוח החוף.

עוד נמסר מרשות הטבע והגנים כי בניגוד לטענות: "בימים אלו מקודמת תכנית כוללנית לטירת הכרמל במסגרתה יקבעו השימושים בחוף הים ובהתאמה לתכניות המתאר הארציות".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק התיירות, חבר המועצה דוד שחר, אמר: "אין ספק שצריך לפתוח את חוף הים לתושבים". לדבריו, כמחצית משטח החוף מוגדר כשמורת טבע וצריך לבדוק מבחינת הרגולטור מה ניתן לעשות, אך בנוגע לכל השנים שחלפו מאז עלה הרעיון לפתוח את החוף לציבור, הוא אומר:

"ברמת התוצאה זה הרבה שנים. עכשיו אנחנו בשלבים האחרונים של תוכנית אב לתיירות ויש פנייה למשרד התחבורה לתקצב כניסה ישירה לחוף ים.

בשנתיים-שלוש הקרובות יכול להיות שנראה אור בקצה המנהרה".

 

דוד שחר. צילום יח"צ

"אין ספק שצריך לפתוח את חוף הים לתושבים". סגן ראש העיר, דוד שחר. צילום יח"צ

 

חברת המועצה, אפרת דוד מסרה: "אני כמובן בעד. העמדה שלי בעניין ברורה, אני לגמרי בעד שנקדם חיבור לים, יודעת שקיימת תוכנית כזו ואשמח שנפעל כדי להסיר חסמים ונפתח חוף רחצה לתושבי העיר".

 

לפעול להסרת חסמים. "העמדה שלי בעניין ברורה". בתמונה, חברת המועצה אפרת דוד. צילום: יח"צ

 

גם חבר מועצת העיר, יאיר סייאדה, תומך בפתיחת החוף למען תושבי העיר והוא אומר: "הנושא הזה הולך לקרום עור וגידים עם אישור התמ"א".

 

יאיר סיידה. צילום: יח"צ

כל חברי המעצה תומכים בפתיחת החוף לציבור. בתמונה, חבר המועצה יאיר סיידה. צילום: יח"צ

 

מרבית חברי מועצת העיר בטירת כרמל, שהם אלו שאמורים להצביע על תוכניות הפיתוח של החוף לכשיוגשו להם, חוששים להביע דעה נגד ראש העירייה וסוגיית אי פיתוח רצועת החוף. אולם, ככלל, כולם תומכים בפתיחתו של חוף הים לטובת הציבור.

גם חבר מועצת העיר, מיכאל כהן, תומך כמובן בפתיחת חוף הים לרווחת הציבור בעיר, אבל הוא מציין: "קודם שיטפחו את העיר ואחר כך יגיעו לחוף הים. שיסדרו את הכבישים, שידאגו לצהרונים, שיעלו את אחוזי התלמידים בבגרויות".

 

תומך בפתיחת החוף אבל "קודם שיטפחו את העיר ויעלו את אחוזי הבגרויות". חבר המועצה מיכאל כהן. צילום: פייסבוק

 

"יכול להיות שהוא (ראש העירייה) מעדיף לכוון את הכספים למקומות אחרים", אומר חבר המועצה יגאל ישראל: "שייהנו מזה אנשים רבים טובים. יש לו סדר עדיפויות כנראה אחר".

ישראל תומך בפתיחת החוף לתושבים ומציין את בית המלון שנפתח בעיר. לדבריו, השילוב של בית המלון החדש וחוף הים אם ייפתח, ישלימו פיתוח יפה של העיר.

"אני מבחינתי תומך בכל פיתוח שיהיה בחוף הים של טירת כרמל".

 

יגאל ישראל. צילום פרטי

"יכול להיות שהוא מכוון את הכסף למקומות אחרים". חבר המועצה יגאל ישראל. צילום פרטי

 

"אם הייתי ראש העירייה הייתי יודע טוב מאוד היכן נמצאת הבעיה בפיתוח החוף. פה הבעיה נמצאת בראש העירייה עצמו שממאן לפתח את החוף", אומר ישראל שבעבר תמך בראש העירייה: "ממש נמאס לנו מראש העירייה הזה. ראש העירייה הזה בנה מסביבו חומה בצורה ובדרך הזו הוא נבחר פעם אחר פעם. אני חושב שהגיעה העת להחליף את ראש העירייה, להגיד לו תודה על כל מה שעשה ולהגיד לו גם 'סליחה ראש העיר, יש גם דברים שלא עשית והם מאוד חשובים, אז בנימה הזו נאחל לך המשך בריאות ואריכות ימים'. ככה הייתי נפרד מראש העירייה".

"ניוז חיפה קריות" פנה לעיריית טירת כרמל מבעוד מועד בכדי לאפשר לה להגיב על הדברים. עד למועד פרסום הכתבה לא נתקבלה תגובת העירייה.

אנו מזמינים אותכם להמשיך ולשלוח למייל האדום שלנו מפגעים ,עוולות ונזקים שגרמו לכם 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם הייתם מעוניינים לתרום לקראת פסח למשפחה נזקקת?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בטירת כרמל

 • אלי כהן ואפרת דוד ששון: המסע המשותף עבור הקהילה בטירת כרמל

  שני האנשים, שנקודת שבר אחת בחייהם גרמה להם להפוך לשליחי ציבור ולצאת לדרך הפוליטית, החליטו לאחד כוחות יחד ועם הרבה ערכים משותפים לצאת לדרך חדשה ולרוץ ברשימה אחת לראשות העיר, שבראשה עומד אלי כהן
 • מצוקת התחבורה לסמי עופר

  האם יהיו שאטלים מטירת כרמל למשחקי מכבי חיפה? בשבוע הבא אמורה להתקיים ישיבת עבודה למצוא פתרון
 • מערכת הבחירות בטירת כרמל מתחממת

  לאחר הקמפיין של הזמנה אישית לכוס קפה עם כל תושב\ת בעיר, יצא אלי כהן עם קמפיין שילוט חוצות ענק. כהן: נציג תוכנית עבודה מגובשת שנעשתה בשיתוף עם התושבים היקרים""
 • הפתעה: מה חיכה לתושבי טירת כרמל על ידית דלת ביתם?

  הבחירות המקומיות מספקות הזדמנות למועמדים להציג את המצע שלהם בדרך קריאטיבית ומקורית , כפי שנעשה על ידי אלי כהן שהודיע בדרך ייחודית על התמודדותו לראשות העיר טירת כרמל.
 • אלי כהן: לסייעות מגיע תנאים הוגנים. זה הזמן להרים את הכפפה

  סגן ראש עיריית קריית ים לשעבר ויו"ר איגוד ערים, אלי כהן: שולחים את היקר מכל לאחריותן של הסייעות, אבל לא מעניקים להן תנאים כראוי לעבודתן
 • סגן יו"ר הכנסת בביקור אצל יו"ר איגוד ערים

  יו"ר איגוד ערים חיפה אלי כהן אירח את סגן יו"ר הכנסת וחבר ועדות חוץ וביטחון ניסים ואטורי, במסגרת הביקור דנו השניים במספר נושאים לשיתופי פעולה איזורים
 • בני נוער מטירת כרמל יוכשרו להיות שופטי כדורגל

  רוצים להיות שופטי כדורגל? ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים, בשיתוף עיריית טירת כרמל ומרכז הנוער, יקיימו במהלך חודש דצמבר 2022 קורס שופטי כדורגל המיועד לבני נוער מגיל 14.
 • החיים בוורוד

  אירוע השיא לסיכום חודש המודעות לסרטן השד בטירת כרמל
 • יום ההליכה העולמי בטירת כרמל: כל דקה נחשבת

  יש להצטייד בנעליים סגורות ובכובע. ההשתתפות בפעילות הינה ללא עלות, אך כרוכה בהרשמה מראש
 • בתי הספר לוקחים אחריות על הסביבה

  שני בתי ספר בטירת כרמל התחדשו השבוע בציוד שקיבלו מהקרן הקיימת לישראל, במסגרת שיתוף פעולה עם העירייה באמצעות האגף לקשרי קהילה
 • שיא כל הזמנים במספר התלמידים בטירת כרמל

  מספר שיא של 5,879 תלמידות ותלמידים יפתחו בטירת כרמל את שנת הלימודים תשפ"ג: בגני הילדים ילמדו השנה 1,706 תלמידים, בבתי הספר היסודיים – 2,762, ובבתי הספר העל יסודיים – 1,411 תלמידים.
 • הצלחה מסחררת לפסטיבל הנוער

  מאות בני נוער, בוגרי כיתות ז'-י"ב, השתתפו בפסטיבל הנוער של טירת כרמל, שנערך במרכז הנוער בעיר.
 • קיץ 2022: שבוע הנוער בטירת כרמל

  עיריית טירת כרמל חוגגת עם הצעירים ומזמינה את בני הנוער לשורה של אירועי "קיץ הכי עשר", שיגיעו בשבועיים הקרובים לשיאם עם צאתו לדרך של "שבוע הנוער" ובסיומו – פסטיבל הנוער 2022
 • נחנך המבנה המשולב של מרכז הפעו"ט וטיפת חלב 

  המבנה החדש והייחודי נחנך בטקס חגיגי, במעמד ראש העיר טירת כרמל, אריה טל; ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, פרופ' מנואל טרכטנברג, מנהלת מרכז הפעו"ט, ד"ר ענת בר, ורופאת המחוז, ד"ר סוניה חביב, ובהשתתפות מנהלות בתחום הגיל הרך מרחבי הארץ.
 • תרומות לשיפוץ בית הכנסת של עולי עיראק

  קהילת המתפללים של בית הכנסת יהודה אליאס מחפשת בימים אלו תרומות להשלמת שיפוצו של בית הכנסת שהוקם לפני 65 שנה
 • הו ברצלונה ברצלונה: "עיר חכמה"? לא בגני הילדים בטירת כרמל

  ראש עיריית טירת כרמל, אריה טל, מתגאה בכך שמערכת החינוך נמצאת בראש סדר העדיפויות. הוא גם מקפיד לטוס לכנס "הערים החכמות" שנערך בברצלונה. אך דבר בסיסי כמו חיבור לרשת האינטרנט, לא קיים בגני הילדים בעיר ולכן הם אינם יכולים ליהנות מהתכנים החינוכיים כמו ברשויות הסמוכות. העירייה: "נושא האינטרנט אינו רלוונטי לנסיעתו השנה, מכיוון שהוא בשלבים מתקדמים עוד טרם נסיעתו". טירת כרמל 2022. ניוז חיפה קריות ימשיך לעקוב
 • תושבים מתרעמים: "אלה לא כבישים בכפר בלבנון - אלא בעיר 'הבוטיק' טירת כרמל"

  כל רשות מקומית מחויבת לדאוג לתחזוקה נאותה של הכבישים בתחומה, אך נראה שבטירת כרמל מחכים לרגע האחרון כדי לפתור בעיות שעלולות לגבות קורבנות בנפש והיא חשופה לתביעות משפטיות. אחד התושבים: "יש לי רכב חדש ובכל נסיעה אני נכנס לבורות שהורסים את הבולמים והצמיגים". מומחה לתחבורה: "נזקים שלא מתקנים כמו מעברי חצייה או פסי הפרדה דהויים – בין הגורמים המשמעותיים לתאונות דרכים". טירת כרמל 2022
 • בניגוד לטענות גורמים פוליטיים: המשרד להגנת הסביבה תומך בפיתוח חוף רחצה לתושבי טירת כרמל

  עיריית טירת כרמל סגרה את חוף הים שלה בפני התושבים באמצעות שער ברזל וסלעים. גורמים פוליטיים בעיר, טענו כי המשרד להגנת הסביבה הוא זה שלא מאשר פיתוח בחוף, אך בתגובה רשמית לפניית "ניוז חיפה קריות" הודיע המשרד כי הוא תומך בפיתוח חוף רחצה לטובת התושבים. בעיריית טירת כרמל בחרו שלא להתייחס
 • תאונת דרכים עם חזיר בר בטירת כרמל. צילום: אודי אמסלם

  הנה זה מתחיל: תאונת דרכים ראשונה עם חזיר בר בטירת כרמל

  רק בשבוע שעבר סיפרו תושבים בטירת כרמל ל"ניוז חיפה קריות", על החששות מחזירי הבר שנצפים לאחרונה יותר ויותר בשכונות העיר. הלילה (ראשון) אירעה תאונת דרכים בין רכב פרטי לבין חזיר בר ברחוב מוצקין
 • מדוע מונעת עיריית טירת כרמל מתושביה את הגישה אל חוף הים?

  חוף טירת כרמל זכה לציון גבוה על ידי המשרד להגנת הסביבה, אבל את התושבים, בהם גם חברי מועצת העיר, זה לא מנחם. הסיבה: העירייה סגרה כבר לפני שנים את חוף הים ואינה מאפשרת להם ליהנות ממנו: "לדעת שיש כאן חוף ים שיכול להיות מדהים, אבל הוא סגור, זה נורא מרגיז ומקומם", רותחים התושבים: "עד מתי נהיה כמו קבצנים שמתארחים בחופים של ערים אחרות?" מעיריית טירת כרמל לא נתקבלה תגובה
 • תושבים בטירת כרמל: "אין תרבות ופנאי. האטרקציה הכי גדולה בעיר זאת הגלידריה"

  סקר של מכון מדגם מצביע שמרבית תושבי העיר טירת כרמל, אינם שבעי רצון מפעילויות התרבות והפנאי בעירם. תושבים בעיר טוענים שתחום התרבות והפנאי מוזנח קשות וחלקם אף התייאשו והחלו יוזמים בעצמם פעילויות: "כשאני חוזר מהעבודה ורוצה לצאת לאיזה מקום, אין לאן לצאת, אז יוצאים לעשות קניות. העיר נחרבת". תמונת מצב 2022
 • "חזרה במנהרת הזמן": קרוואנים לתלמידים ביוזמת עיריית טירת כרמל

  העירייה הציבה שני קרוואנים שישמשו ככיתות לימוד לתלמידי בית הספר "אריאל". ההורים מוחים וטוענים שמדובר בתכנון לקוי: "שלוש שנים שתקציב החינוך בעיר לא עולה וזה בדיוק מה שמשקף ומנציח את הפערים בתחום החינוך", הפעיל החברתי דור אדרי: "שום חזון, שום תכנון קדימה. כאילו מודעים לכך שתגיע המכה אבל מסתפקים בפלסטר ואומרים עשינו מאמץ. זה לא עובד ככה! לא ידעתם שיגיעו תלמידים נוספים לעיר? למה ילדים צריכים ללמוד בקראוון כמו לפני שנים?"
 • סקר מכון "מדגם" בראשות מנו גבע קובע: תושבי טירת כרמל רוצים ראש עירייה חדש

  סקר מכון "מדגם" בראשות מנו גבע, קובע כי מרבית תושבי טירת כרמל מעדיפים ראש עירייה חדש. רק 19 אחוזים מהמשתתפים בסקר היו מצביעים היום לראש העירייה המכהן, מה שמשקף שפל חסר תקדים במעמדו של אריה טל
 • "השנה מחדשים את המתחם השכונתי יחד"

  פעילות קהילתית מרגשת ומוצלחת נערכה  על ידי אגף הרווחה והשירותים החברתיים ואגף קשרי קהילה בהשתתפות קהילות ותיקים, צעירים הורים וילדים מהשכונות הוותיקות והחדשות בעיר בסימן "השנה מחדשים את המתחם השכונתי יחד"
 • עגלה ניידת

  השבוע חנכנו לראשונה את העגלה הניידת של הרשות לביטחון קהילתי טירת כרמל.
 • טירת כרמל מובילת שינוי לאורח חיים בריא

  הפנינג בריאות קהילתי בפארק גלי כרמל בשיתוף אגף קשרי קהילה ,המתנ״ס ומכבי שירותי בריאות.
 • הפנינג שוקחתן שני בסימן קיימות

  כחלק מחזונה של טירת כרמל כעיר אקולוגית נערך בחמישי האחרון בפארק נחל גלים הפנינג שוקחתן שני בסימן קיימות.
 • חדש  בטירת כרמל! קורס הנחית קבוצות לגיל השלישי

  הקורס חלק מתוכנית של אגף לשירותים חברתיים ,מרכז גישור ודיאלוג בקהילה  אשר מקנה למנחים יכולת הובלת תהליכים במערכת של שינויים ותנאי אי ודאות .
 • הקרנבל הסביבתי של תאגיד מ.א.י הגיע לטירת הכרמל

  מרכז המבקרים מהמתקדמים והחדשניים בעולם למיחזור פסולת אלקטרונית וסוללות – מ.א.י פקטורי, הגיע לטירת הכרמל,  בנוכחות ראש העיר אריה טל,  מנהל מחלקת חזות העיר אריה וגנר ,מנכ"ל תאגיד מאי דן הלמן וסמנכ"ל התאגיד דןתן קבק.
 •  "ראש העיר ליום אחד"

  הזוכה השלישי והאחרון בהגרלת "ראש העיר ליום אחד",  ליאור סוקולבסקי הגיע הבוקר ללשכת ראש העיר אריה טל.
 • ראש עיר ליום אחד בטירת כרמל

  ראש העיר אריה טל אמר הבוקר: "זו חוויה מדהימה לשמוע דעה של הדור הצעיר, הדור הזה הוא העתיד של טירת כרמל"
 • גינה קהילתית בפארק נחל גלים

  אחת מפנינות העיר טירת כרמל היא הגינה הקהילתית הפורחת בפארק נחל גלים במערב העיר. קבוצת מתנדבים נהדרת שעושה לילות כימים בכדי להפוך את הגינה לאחת היפות באזור.
 • טירת כרמל: ביה"ס "החותרים" פתח לראשונה את שעריו

  מלבד בית הספר החדשני נחנכו הבוקר בטירת כרמל גם שישה גני ילדים
 • אריה טל: "המשימה המיידית היא להתחיל את שנת הלימודים בזמן"

  ראש העיר אריה טל בירך במהלך כנס הנהגה חינוכית בטירת כרמל, את הצוותים החינוכיים ואיחל להם שנה מוצלחת
 • ראש העיר אריה טל קורא לבני הנוער ללכת להתחסן

  ראש העיר אריה טל, קורא היום לבני הנוער להגיע למתחמי החיסון של קופות החולים השונות ולהתחסן כדי למנוע סגירה של מוסדות חינוך בעיר כבר בתחילת שנת הלימודים תשפ"ב.
 • שני תיכונים בטירת כרמל זכו בפרס הצטיינות  

  שני בתי הספר התיכוניים בעיר שיפמן ואריאל זכו בתגמול דיפרנציאלי בדירוג 4 , צוותי החינוך בבתי ספר אלו יקבלו תגמול כספי על עבודתם ממשרד החינוך.
 • ראש עיריית טירת כרמל ערך סיור במוסדות החינוך העיר

  נערכים לשנת הלימודים החדשה: מנהלי המחלקות דיווחו לראש העיר אריה טל על ההתקדמות בעבודות ועל הצפי לסיומם
 • מבצע ניקיון רחב לקראת חגי תשרי

  במסגרת היערכות של עיריית טירת כרמל ומחלקת חזות העיר לחגי תשרי, החלו בימים אלה במבצע ניקיון רחב לקראת החגים הקרבים.
 • ביקור בכירי הנהלת בנק מרכנתיל

  ראש העיר הציג את ההתפתחות העיר והבעיות הכלכליות העומדות בפניה, כולל פיתוח עסקים והתמיכה בהם.
 • הפנינג בפארק הכלבים בטירת כרמל.

  הפנינג בשיתוף פעולה של אגף קשרי קהילה עם מרכז הצעירים ובחסות חברת פט צויס, שכל מטרתו לעורר מודעות לשמירה על עיר נקייה.
 • אזרחים וותיקים בטירת כרמל חוגגים סוף שנה של פעילויות

  בוקר אנרגטי עם מאיה טולדנו התקיים עבור האזרחים הוותיקים במעמד, ראש העיר אריה טל ומנהלת אגף לשירותים חברתיים, איתנה שר-שלום.
 • לראשונה בטירת כרמל: יום ייחודי לענף הספורט נינג'ה

  יום פעילות מיוחד בסימן ספורט הנינג'ה התקיים באולם הפיס ביום רביעי האחרון. במסגרת האירוע, הוקם בתוך האולם מסלול נינג'ה קידס שכלל טבעות, סולמות, מסלול דילוג וקיר.
 • יריד צעירים וסטודנטים

  כ-60 צעירות וצעירים השתתפו אמש ביריד "צעירים וסטודנטים" במרכז הצעירים בטירת כרמל.
 • נפתח פארק הכלבים בטירת כרמל

  עיריית טירת כרמל שמחה לבשר, כי למרות מחלוקות משפטיות לגבי פארק הכלבים שנפתח בשכונת נוף ים (החותרים), ראה בית המשפט עין בעין עם עיריית טירת כרמל והוועדה המקומית לתכנון ובנייה ודחה את טענות התביעה.
 • במהלך השנים 2020 -2019 בוצע סקר טבע עירוני בתשתיות הטבעיות  של טירת כרמל, במסגרת הסקר מופו ערכי הצומח והחי המצויים בתחומי העיר.
 • תוכנית אב שנתית

  במפגש שנערך בשבוע שעבר, נפגשו נשים מכלל המחלקות בעירייה והקהילות בעיר במטרה לקיים תוכנית אב שנתית באירועים שקשורים לנשים והעצמה נשית.
 • נבחרה מנהלת לבית ספר החדש "החותרים"

  שושי אבידן תושבת קרית טבעון, נשואה +3 , בעלת תואר שני במנהל מערכות חינוך מאוניברסיטת חיפה , יועצת ארגונית ובוגרת תוכנית הכשרה ליועצים ארגוניים , מכללת אורנים.
 • חיילים משוחררים

  בשבוע שעבר התקיימה סדנה לפני שחרור לחיילות וחיילים תושבי טירת כרמל.
 • שוק קח-תן קהילתי

  אגף קשרי קהילה בשיתוף פעולה עם מרכז צעירים שי עטיה ואפרת זומר, ערכו בחמישי האחרון בפארק נחל גלים שוק קח-תן קהילתי שכלל גם מעגל מתופפים ושלל הפתעות.
 • חוף הים של טירת כרמל

  ראש העיר אריה טל, מנכ"ל העירייה אבישי כהן והגזבר הרצל רגב, החליטו לקחת את נושא החוף הלא מוכרז צעד אחד קדימה
 • יום ללא עישון 

  בבית ספר "עליזה ארבילי דגניה בטירת כרמל" חברו סגנית בית ספר לני בוגנים והמורה גלית שפירא לתכנית יישובית בטירת כרמל בריכוזה של אתי כהן.
 • מתנדבי זה"ב בגן חוזרים לשגרה

  זה"ב בגן הינה תכנית מדהימה המשלבת מתנדבים המלמדים בגני הילדים את נושא הזהירות בדרכים.
 • פארק כלבים בטירת כרמל

  ראש העיר אריה טל, מנכ"ל העירייה אבישי כהן,  מנהלת אגף קשרי קהילה אירמה אלואשוילי וסגן מנהל אגף שפ"ע, בני פינטו, הגיעו אמש לחנוך את פארק הכלבים הראשון בטירת כרמל.
 • יום הזכרון לעולים מאתיופיה שנספו בסודן

  בטקס מרגש במעמד ראש העיר, אריה טל , צוין יום הזכרון בערב יום ירושלים.
 • אירוע יום הניצחון בטירת כרמל

  ביום ראשון השבוע (9.5.21) התקיים טקס מרגש באנדרטת הנופלים במלחמת העולם השנייה, במעמד ראש העיר אריה טל.
 • שיתוף פעולה בין מחלקת החינוך ואגף קשרי קהילה

  שיתוף פעולה בין מחלקת החינוך ואגף קשרי קהילה עם רשות העתיקות, הביא לפרויקט מבורך, בו משתתפים בתי הספר היסודיים בעיר.
 • ערב שכולו על טהרת הבריאות

  השבוע בספרייה העירונית, נערך ערב שכולו על טהרת הבריאות, ערב אותו יזמה, אתי כהן רכזת המתנדבים בעיר. הערב כולו בשיתוף פעולה של אגף קשרי קהילה בניהולה של אירמה אלואשוילי ומתנ"ס טירת כרמל.
 • הענקת אות המצטיין ע"ש אלעד ריבן ז"ל

  ב19.02.2021 הוענקה לויולטה אבייב אות הצטיינות במתכונת זום, בשל מגבלות הקורונה. השבוע, פגש בלישכתו ראש העיר אריה טל, את טיולטה אבייב והעניק לה את תעודת ההצטיינות באופן רשמי.
 • "אני ישראלי"

  ראש העיר אריה טל, סגניו, יאיר סיידה ומוריס בנימין ביחד עם מנהל החינוך, ציון סודרי,  הגיעו לבית ספר דגניה ע"ש עליזה ארבילי, לברך את הילדים בטקס "אני ישראלי" לקראת יום העצמאות.
 • ראש העיר אריה טל סייר באתר חפירה ארכיאולוגי בטירת כרמל

  הצוות אשר ביקר היום בשטחי החפירה המערביים, התרשם מהממצאים החדשים
 • האסון השחור של חופי הים

  כבר כמעט חודשיים שמדינת ישראל מתמודדת עם האסון השחור של חופי הים, כמויות גדולות של זפת הושלכו לים והציפו את החופים.
 • חגיגות המימונה המסורתית

  בשנה שעברה עצרה המסורת בשל משבר הקורונה, השנה חזרנו לשיגרה ושוב הגעתי לכבד משפחות בטירת כרמל.
 • סדנת תגבור לימודית

  עם תחילת חופשת הפסח נפתחה במתנ"ס סדנת תגבור לימודית לתלמידי כיתות ז'-ט'.
 • ועדת ההיגוי לקידום ועידוד 5 יחידות מתמטיקה

  ביום ראשון האחרון התכנסה וועדת ההיגוי לקידום ועידוד 5 יחידות מתמטיקה. הוועדה אשר פועלת לצורך הטמעת פרויקט "קרן טראמפ" בחסות מכון דוידסון כוללת את צוותי ההנהלה והפדגוגיה משני מוסדות החינוך העל יסודיים ברשות, "שיפמן" ו-"אריאל", נציגות קהילת מורי ומורות המתמטיקה, מנהל אגף החינוך,  ציון סודרי, המנהלת על בתי הספר העל יסודיים,  אירית זליג והמלווה מטעם מכון דוידסון,  יפעת נחשון.
 • העצמה נשית בטירת כרמל

  יום האישה הבינלאומי שחל בשבוע שעבר בתוספת החזרה למופעי התרבות הביא איתו ערב בלתי נשכח בסימן העצמה נשית בטירת כרמל
 • צעירים - זה הזמן לתת כתף ולחזור לעבודה

  עם פתיחת המשק, שוק העבודה זועק לצעירים לחזור באופן בהול אך 30% מהם טרם התחסנו כלל. הם מצידם בכלל מנופפים בחל"ת שקרוב לסיום. ומה אז ?
 • יחד נשנה את כיוון הרוח

  מרכז צעירים וחדשנות קיים הרצאה מקוונת לרגל יום האישה הבינלאומי.
 • במחלקת חזות העיר עובדים במרץ לקראת החג

  חג הפסח בפתח ובמחלקת חזות העיר עובדים במרץ בכדי לסיים את עבודות הגינון בבתי הכנסת בעיר.
 • אולמפיאדת רמון לחלל

  תלמידי הנבחרת אשר עבדו בשיתוף פעולה, בהתמדה ובמסירות רבה צלחו עד כה את שלושת השלבים הראשונים ועל ידי כך גברו על קרוב ל-300 בתי הספר שונים. בשלב חצי הגמר הם יתמודדו מול 30 בתי הספר האחרונים המשתתפים בתחרות. אנו מאמינים בהם באמונה שלמה ומאחלים להם המון הצלחה. עדי ברקוביץ, מנהלת אשכול הפיס , טירת כרמל […]
 • גאווה מקומית

  התלמיד גלעד קורובין נבחר לנגן כסולן עם התזמורת הסימפונית חיפה.
 • הורים בטוחים ברשת

  "בכל הקשור בשמירה על ביטחון ילדינו, יש אינספור תוכנות בקרת הורים ואמצעי בקרה לניידים ולמחשבים של הילדים, אבל הדבר החשוב כשמדובר בילדים שלנו- זה לשמור איתם על תקשורת פתוחה, להתעניין ולהביע עניין אמיתי בעולם שלהם…..  תהיו פתוחים איתם ותסבירו בלי להטיף…"
 • טירת כרמל: שיירת השמחה של פורים ברחובות העיר

  חוגגים פורים בטירת כרמל, גם בתקופה מורכבת זאת בשיירת שמחה שעברה ברחובות העיר והקפיצה בשירה ובריקודים את התושבים שהודו לראש העיר ולצוות המשמח
 • מבצע ניקיון והצלה

  מאות מתנדבים משתתפים במבצע הניקוי וההצלה של בעלי חיים ימיים ברצועת החוף של טירת כרמל.
 • תלמידים ומחנכים שלא יתחסנו, לא יוכלו ללמוד וללמד

  כך קבע היום מנכ"ל עיריית טירת כרמל במהלך עוד ישיבת חירום בנושא נגיף הקורונה.
 • סוכם מתווה החזרה ללימודים בטירת כרמל

  צוותי הגנים ובתי הספר בטירת כרמל החלו בהכנות לקראת פתיחת מוסדות החינוך מחר (חמישי) בפני ילדי העיר