X

נחנך המבנה המשולב של מרכז הפעו"ט וטיפת חלב 

המבנה החדש והייחודי נחנך בטקס חגיגי, במעמד ראש העיר טירת כרמל, אריה טל; ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, פרופ' מנואל טרכטנברג, מנהלת מרכז הפעו"ט, ד"ר ענת בר, ורופאת המחוז, ד"ר סוניה חביב, ובהשתתפות מנהלות בתחום הגיל הרך מרחבי הארץ.

בטירת כרמל נחנך אתמול המבנה החדש והמשולב של מרכז הפעו"ט וטיפת חלב. המבנה, הייחודי מסוגו, הוא בן שתי קומות: בראשונה יינתנו מגוון שירותים משולבים מטעם עיריית כרמל בשיתוף משרד הבריאות – בהם כיתת מעון יום, חדרי טיפול, אולם פעילות להורים ולילדים, ותחנת טיפת חלב

הקומה השנייה, הייחודית לטירת כרמל, תהווה מוקד הכשרות ותמיכה עבור צוותים חינוכיים, ובו כיתות לימוד, חללי התנסות והדרכה, מרכז "לדעת בחומר" עבור צוותים חינוכיים, חנוטף – חנות התפתחותית יד שניה לצעצועים, ספרים ואביזרים לפעוטות, מכללה יישומית, ופעילות של מיזם החדשנות הארצי לגיל הרך.


צילום: דוד עקיבא, דוברות עיריית טירת כרמל


המבנה החדש והייחודי נחנך בטקס חגיגי, במעמד ראש העיר טירת כרמל, אריה טל; ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, פרופ' מנואל טרכטנברג; מנהלת מרכז הפעו"ט, ד"ר ענת בר; ורופאת המחוז, ד"ר סוניה חביב; ובהשתתפות מנהלות בתחום הגיל הרך מרחבי הארץ.

ראש העיר טירת כרמל, אריה טל: "אני שמח וגאה על פתיחת המבנה החדש, שישרת נאמנה את כלל תושבות ותושבי העיר, ילדים והורים. מרכז הפעו"ט הוא דוגמה ומופת למקצועיות, ומשמש כמודל לחיקוי וכחוד החנית ברמה הארצית לארגונים בכל הקשור ביצירת תנאים אופטימליים להתפתחות מיטבית, צמצום פערי הזדמנויות בין ילדים, והשפעה בתחום הגיל הרך, ועל כך תודתי העמוקה וגאוותי הרבה".

צילום: דוד עקיבא, דוברות עיריית טירת כרמל

ד"ר ענת בר, מנהלת מרכז הפעו"ט: "זהו יום חג לגיל הרך, פתיחת המבנה החדש היא בגדר בשורה של ממש. במרכז יושם דגש על שירותים לגיל הרך, לתינוקות ולהוריהם, לצד הקמת שירות טיפת חלב ראוי ומשולב בקהילה, תוך יצירת תפיסה של חדשנות למסגרות החינוכיות, ואפשרויות וכיוונים חדשים למתן בסיס מוצק לילדים בגיל הרך, שיתמודדו בעתיד עם עולם חדש של תעסוקה והשכלה. אני מודה לראש העיר, אריה טל שהציב מיומו הראשון בתפקיד את הגיל הרך בראש סדר העדיפויות, יזם, קידם ופעל למען הקמת המרכז והרחבת פעילותו, והפיכתו לשם דבר בקנה מידה כלל ארצי".

צילום: דוד עקיבא, דוברות עיריית טירת כרמל

פרופ' מנואל טרכטנברג:* "אני נרגש מאוד, ונזכר בביקורי בטירת כרמל לפני כמה שנים, אז מאוד התרגשתי והתרשמתי ואף קיבלתי השראה שהובילה אותי לעשייה וליצירת מודל של קמפוס לגיל הרך. כיום זה קורה – וזה נפלא!  החזון, היצירה, שבירת הדפוסים למען הקמה של משהו שעונה על הצרכים של ההורים ושל הגיל הרך – זו נקודת אור בחשכה גדולה. אני מאחל לכולנו לקבל השראה מהמרכז החדש ומהעשייה העשירה, ומקווה שכל אחד מכם יפיץ את הבשורה בכל פינה במדינת ישראל, למען עתיד טוב יותר לכולנו".

ד"ר סוניה חביב, רופאת מחוז חיפה: "החלום שלנו מתגשם. מרכז הפעו"ט החדש הוא מודל שהייתי רוצה להעתיק לכל ישוב במחוז. תודה לעיריית טירת כרמל, שתיעדפה ותיקצבה את המבנה המרשים הזה, וברכות לכל העמלים לאורך הדרך".

צילום: דוד עקיבא, דוברות עיריית טירת כרמל

שיר גור, מנהלת הפורום הארצי של היחידות להתפתחות הילד:* "אין לי ספק, כי עבודת היחידה להתפתחות הילד יוצרת שינוי משמעותי בחיי הילד ומשפחתו ולא פחות מכך, בעיר כולה. יש לזכור כי המצב של שירותי התפתחות הילד כיום נמצא במשבר קשה. 20 אלף ילדים מחכים בתורים ארוכים לטיפול, וזמן ההמתנה הארוך מעצים את הקשיים ומתסכל מאוד את ההורים. אני קוראת מכאן, באירוע חגיגי זה, למקבלי ההחלטות שלא להזניח את התחום המהווה תשתית וסיכוי לצמצום פערים בחברה הישראלית. אני מודה לראש העיר, אריה טל ולד"ר ענת בר, ששנים רבות רתומים למען כלל ילדי ישראל. שניהם שותפים מלאים ועתירי זכויות למען עתיד טוב יותר לילדים עם קשיים התפתחותיים בישראל".

אפרת דוד-ששון, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בגיל הרך:* "השילוב בין השירותים שניתנים במרכז הפעו"ט החדש משמעותי ביותר להורים ולילדים. זו תפיסה שאנחנו שואפים להרחיב, כדי שהילדים שלנו יקבלו את המענים שלהם הם זקוקים על מנת להמשיך ולהתפתח. המרכז החדש הוא בשורה לאנשי המקצוע בעיר ומחוצה לה, ואני בטוחה שעד מהרה הוא יתמלא בשמחה, של ילדים ובגאווה. הכלים שהם יקבלו כאן יאפשרו להם לצמוח ולהצליח בעתיד".

מרכז הפעו"ט הוא מרכז העשרה, פעילות וטיפול לגיל הרך, הפועל בטירת כרמל משנת 1986 במסגרת המחלקה לגיל הרך במערכת החינוך העירונית. המרכז מציע מגוון שירותים מתוך הבנה, כי השקעה בשנים הראשונות היא קריטית להתפתחות הילד, עתידו ועתיד הקהילה כולה. המרכז שואף לחולל שינוי בתחום הגיל הרך, גם ברמה הארצית, ולהוות מודל ארצי עבור ארגונים ורשויות המבקשים להציע שירותים איכותיים למשפחות עם ילדים בגיל הרך.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בטירת כרמל
<

<
<