X

להתראות קפטן

ביום שבת בצהריים היכה הלם בטירת כרמל עם היוודע דבר מותו הפתאומי של קובי חנוכה בחור צעיר, כדורגלן עבר של מכבי עירוני טירת כרמל ומכבי יפו, כיום קבלן לעבודות גבס ואהוב מאוד בישוב. קובי שבלט באופיו החם החברי והמחבק, השאיר אחריו אישה שתי בנות, אמא, שתי אחים  ואלפי לבבות שבורים. חברו הקרוב ערן רז אור נפרד ממנו

מאת ערן רז אור

 


קובי חנוכה ז"ל המגן הגדול בתולדות טירת כרמל, נפרד מאיתנו בשבת האחרונה והוא רק בן 44, לצערי זה לא טור דעה, זה טור פרידה מאח יקר ואהוב.


בכל שיחה על כדורגל אמרנו עלייך שנולדת מוקדם מידי, ידענו שהיום יכולת לשחק ברמות הכי גבוהות, מהיר, טכני, משחק ראש לפנתאון ותחנה אחרונה ללא ספק.

ביום שבת 10.6 תאריך שלא אשכח לעולם, נפרדת מאיתנו מוקדם מידי, כנראה שהיתה לך את היכולת להקדים את זמנך.

תמיד עשית מה שאהבת, לא משנה מה חשבו כולם, הלכת בדרך שלך.

גם הפעם, הלכת והשארת אחרייך אלפי לבבות שבורים, אבל גם הפעם אי אפשר לכעוס עלייך, ישר עולה לי החיוך הממזרי שלך ושוב הצלחת להמיס אותנו.

הצחוק שלך חסר פה. קובי חנוכה ז"ל. צילום: אלבום פרטי

שלושים שנות חברות, שכנות, עברנו יחד חוויות שחלקם מותר לספר וחלק ישאר רק ביננו, עבדנו יחד, בכדורגל תמיד הייתי מאחורייך, עד ליפו נסעתי איתך בשנה שיצאת להתאוורר מעירוני טירת כרמל, חגגנו יחד בדירת רווקים במשך מספר שנים (נשאיר את הסודות בתוך הקירות), אתה היית הרגוע ביננו, החייכן, זה ששונא צעקות והמולה, אני הפוך ממך, גררתי אותך להומור השחור שלי ואתה גררת אותי לעבוד איתך באילת, באר שבע, מקומות שרק אתה יכולת לגרום לי לעזוב את הילדים ולנסוע אחרייך והיום הייתי משלם כל מחיר לשחזר את הרגעים האלה,  הצחוק המתגלגל עד דמעות, דמעות שהפכו עכשיו לדמעות של געגוע.

הלב מסרב להיפרד. קובי חנוכה ז"ל. צילום: אלבום פרטי

קוביל'ה אני לא מאמין שזה טור פרידה, הלב שלי מסרב להיפרד ממך, יכולתי לא לראות אותך שבועות, אבל בשיחה אחת היית מתייצב אצלי ואני אצלך.

אני פשוט לא מקבל את העובדה שאתה לא זמין יותר.

אנחנו יושבים עכשיו בסוכת האבלים שלך ומעלים זכרונות, צוחקים על סיטואציות ורק הצחוק שלך חסר פה,  יושבים פה שחקני עבר, מאמנים וכולם באותה דעה, אתה הפספוס הכי גדול של הכדורגל.

מספרים איך קיבלת שחקני נוער בחיבוק ונתת להם הרגשה שהם חלק מכולם, איך אתה היית זה שעולה עם שחקן פצוע להמשך טיפול בבית חולים, כמה הלב שלך היה ענק, כל כך ענק שאני לא מצליח להבין איך הוא נדם.

עשית כל כך הרבה מצוות, רק היום סיפר הרב ליאור דהן על הבניה של בית הכנסת בשכונת החותרים, אני זוכר איך הבאת אותי לשם לראות מה עשית שם ואני כמו אח גדול הייתי גאה בך על המצווה הזאת ועוד מאות מצוות שאני שומע ביומיים האחרונים, חלק מהם ידעתי והחלק שלא ידעתי ממש לא הפתיע אותי.

תודה על כל הדברים הטובים שעשית. קובי חנוכה ז"ל. צילום: אלבום פרטי

אחי היקר אתה כרגע בדרכך למקום ששמור רק לאנשים טובים כמוך, השארת פה חברים ומשפחה שבורי לב, אבל שם מחכה לך אבא שלך גלעד שכל כך אהבת, אני בטוח שהוא לא שמח לפגוש אותך, הגעת מוקדם מידי, אבל כנראה שבורא עולם צריך אנשים כמוך, הרי אומרים שהוא לוקח רק את הטובים ואתה היית הטוב ביותר, החבר הכי טוב, השכן הכי טוב והבנאדם הכי נפלא שהכרתי.

תודה קובי על כל הדברים שעשית למעני, אני מקווה שלא אכזבתי אותך אף פעם, תודה שהיית שם בשבילי ואני מבטיח לך שאני אהיה שם בשביל מיטל שירה והילה עד יומי האחרון זה המעט שאני יכול לעשות למענך.

תנוח על משכבך בשלום אחי האהוב ותהיה מליץ יושר על אהוביך ואוהביך ועל  עם ישראל כולו.

שלום חבר 💔

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בטירת כרמל

<<