X

אליסיה לוי – הפכה חלום למציאות

״כל פעם כשחייב מקבל הזדמנות לפתוח דף חדש, ללא עיקולים והגבלות – אני יודעת שאת העבודה שלי עשיתי״ אומרת אליסיה לוי, עו״ד דיני משפחה והוצאה לפועל

אליסיה לוי היא עו״ד לדיני משפחה והוצאה לפועל. ״גדלתי בחיפה בשכונת נווה דוד תמיד חלמתי להיות עורכת דין. כבר מכיתה ד׳״ היא מספרת, ״ויום אחד החלטתי להפסיק לחלום ופשוט להגשים אותו. כיום אני מתעסקת בדיני משפחה והוצאה לפועל״

ומה גרם לחלום לצאת אל הפועל?


״בגיל 39 נפרדתי מבן זוגי  בהריון בחודש חמישי, אחרי הלידה נאלצתי לעזוב את העבודה שעבדתי בה בגלל השעות. כמעט ולא הייתה לי עזרה בגידול הילד. מספר ימים אחרי שעזבתי את עבודתי בשביל לגדל את הילד, הוצעה לי עבודה במשרד עו"ד מצליח ומוכר מאוד בחיפה, השעות היו נוחות עבדתי כמנהלת משרד ובעלת המשרד התחשבה בי מאוד שאני עם תינוק בן חצי שנה לבדי. בהמשך במסגרת העבודה הציעה לי ללמוד משפטים – מקצוע שתמיד קסם לי ונראה רחוק מאוד – הסכמתי מיד ונרשמתי ללימודים במכללת כרמל. עברתי להתגורר סמוך להוריי ואמי סייעה לי, ועד היום מסייעת בגידול הילד. בבוקר עבדתי ובלילות למדתי. עד גיל 5 הילד שלי קרא לסבתא שלו אמא, כי כמעט ולא הייתי בבית״.


עו״ד אליסיה לוי. צילמו אלי נווה ודודו דרזי

 

איך מתמודדים עם קריירה תובענית?
״אני ׳מג'נגלת׳ בין העבודה לבית. מתחילה בשעות הבוקר המוקדמות לעבוד, חוזרת בצהריים הביתה לילד שעדיין צריך אותי, וממשיכה בשעות הערב המאוחרות כמה שניתן משתדלת לעבוד קרוב לבית ולא לוקחת תיקים רחוקים כדי שתמיד אהיה זמינה לילד. זה קשה כי בסופי שבוע אני מוצאת את עצמי עם ה"לשון בחוץ", אבל אמא שלי תמיד אמרה לי שקשה יש רק בלחם וגם אותו אוכלים״.

״בייצוג צדדים בהליכי גירושין, אני מסבירה שהניצחון הטוב ביותר הוא לסיים את ההליך ללא קרב ארוך ועם מינימום פגיעה בילדים. בייצוג חייבים אני מתמקדת במתן שירות מהיר ויעיל ללקוח, כדי להביא אותו להתחלה חדשה ללא עיקולים וללא הגבלות, אבל לא מוכרת חלומות לאף אחד, ומבהירה את סיכוייו ומסבירה שאני אעשה את המקסימום עבורו. אבל אני לא קוסמת אלא עורכת דין ועושה את המקסימום״.

עו״ד אליסיה לוי. צילמו אלי נווה ודודו דרזי

 

איך הגעת דווקא לדיני משפחה והוצאה לפועל?

״ליוויתי מספר חברות בהליכי גירושין, והתחום נראה לי מעניין ומרתק. בהליכי גירושין – מבחינתי ילדים הם מחוץ לתחום, יהיה מכוער ככל שיהיה אין לי בעיה עם סכסוכים מכוערים בין ההורים על רכוש, יש לי רק תנאי אחד לצד שאני מייצגת – להפריד את הילדם מהסכסוך, לא להשתמש בהם כאמצעי לחץ או מיקוח, ותמיד תמיד לאפשר קשר עם ההורה השני״.

״ייצוג חייבים עבורי הוא עניין אישי מאוד, לעיתים מהלכים בחיים מקנים לך פרספקטיבה נוספת, ובנקודת הזמן ההיא באופן אישי נקלעתי לסיטואציה שנגרמה על ידי "אדם לא ישר" (ואני שומרת על שפה נקיה) סיטואציה שגררה אותי שנים, והביאה אותי להסתכל על החיים בצורה כזו שאין מצב שאליו אתה נקלע בחיים ושלא תוכל לצאת ממנו. השאלה היא כמה אתה רוצה בזה״.

עו״ד אליסיה לוי.
צילמו אלי נווה ודודו דרזי

 

"להעניק כוח לאדם שנקלע לחובות והסתבך – למזער את הנזקים לבני משפחתו" בניגוד למה שנהוג לחשוב גם אנשים שעובדים בעבודה יציבה, משכילים, עלולים למצוא עצמם מסובכים בחובות ומרגע שזה מתחיל, כל המשפחה נכנסת לסחרור כלכלי ומצוקה שקשה מאוד לצאת ממנה, לדוגמא המשבר הכלכלי בעקבות "מגיפת הקורונה".

״מתוך הבנה למצוקה הפתאומית אליה נקלעו משפחות, אני מייצרת פתרונות מהירים כדי שהנושים לא יפריעו לשגרת חיי חייב ומשפחתו, אני פועלת מהר ככל שניתן. לעיתים אני מקבלת פניות בשעות לא שגרתיות  על צווי  עיקול, או הגבלת רישיון נהיגה וכדומה, צווים אלו אם חלילה ימוששו עלולים להביא את החייב ובני משפחתו לפת לחם, ולכן אני פועלת מידית לפתרון מהיר, ממזערת נזקים וכל זאת לעיתים תוך 24 שעות מהפנייה״.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין

<<
<<