X

לא רק בשבועות: שובל המים של בועז בן דוד

בועז בן דוד, מדריך השחייה החיפאי עם התלתלים הכהים והחיוך, שתושבי שכונת דניה והכרמל כבר מכירים מקרוב, מספר על החיים בממלכת המים

בועז בן דוד, חיפאי שגדל בשכונת רוממה ולמד בבית הספר עירוני ה׳ חי את הספורט ואת המים מאז ילדותו. הוא גדל בבית אוהב ותומך, בו קיבל ערכים ומוטיבציה גבוהה לעסוק בספורט וכבר בהיותו בן שמונה התוודע לעולם השחייה. כשהיה בן 12 החל לשחק כדור מים במכבי חיפה ובהמשך היה לקפטן של ענף כדור מים בקבוצה הירוקה. היום, בגיל 27 הוא בעליו של "שובל המים", בית ספר ללימוד שחייה בבריכה ובים. "אני מאמין שאין פתרונות קסם", הוא אומר, "בסוף, אחרי הכל, יש רק דרך חיים ואיכות חיים״.

 


בועז בן דוד. תמונה: אלבום פרטי


 

האהבה הגדולה לעולם המים, שהיתה מאז ומתמיד טבועה בדמו של בן דוד, הביאה אותו כבר בנערותו לרקום את חלומותיו בתחום כמדריך שחייה: ״אל עולם ההדרכה הגעתי בגיל 16, כשהוצאתי תעודת מדריך כדור מים", הוא אומר. לפני שירותו הצבאי ניצב בן דוד בפני הדילמה האם להתגייס לצה"ל במעמד של ספורטאי פעיל, או לשרת כלוחם. האהבה למדינה ניצחה והביאה את בן דוד להתגייס לתותחנים, שם הוא שירת במשך ארבע שנים בסדיר ובקבע. "אחרי שירות צבאי בקווים ובפעילות משמעותית, השתחררתי מהצבא בדרגת סגן וחזרתי לענף הכדור מים וללימוד שחייה של ילדים ושל מבוגרים, האהבה הגדולה שלי״.

 

בן דוד במהלך שיעור שחייה. אלבום פרטי

 

במהלך השנים האחרונות ועד לאחרונה ממש, ניהל בן דוד את בית הספר לשחייה בדניה, והוא מספר שמטרתו העיקרית היא לקרב אנשים לחוויה המופלאה של הסביבה המימית בבריכה ובים.

כיום הוא מדריך בחיפה קבוצות מאסטר לשחייה למבוגרים ומלווה את התהליך באופן אישי, החל מהשלב שבו תלמידיו כלל לא יודעים לשחות ואפילו פוחדים מן המים ועד לשלב שבו הם מרגישים חופשיים ובטוחים לשחות בים ובבריכה.

בועז בן דוד. תמונה: אלבום פרטי

 

״השחיינית המבוגרת ביותר היא אישה 80 שביקשה ללמוד חתירה. השחיין הצעיר ביותר היה בן 3.5. "אין גיל לאהבה למים״, הוא אומר, ״ובכל פעם התלמידים שלי מרגשים אותי מחדש, כאשר אני מנפץ להם את כל תקרות הזכוכית ומראה להם שהם מסוגלים להכל, ואחרי שהם עושים זאת ומצליחים לשחות ולהנות גם מהבריכה ובעיקר מהים עם כל הסכנות בו. זה תמיד מדהים אותי״.

״כשמלמדים נכון שחייה נדרש ללמד הרפייה ורוגע ושלווה, מיומנות שנורא קשה להשיג היום בעולמנו המערבי. השחרור שנדרש להגיע אליו בשחייה ובמים ובעיקר בים היא גבוהה, ׳קלין מיינד׳ הוא חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהיכולת לשחות טוב, וזה צריך להיות מלווה בראש עובד, בשליטה חזקה ונכונה על תנועות הגוף, שחרור והרפייה. שליטה ומודעות גוף שווה לאורח חיים בריא״.

״היום אני סטודנט לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה בחיפה", הוא מספר, "והכיוון שלי הוא יזמות בתחום השחייה והספורט. התחומים האלו תמיד היו בראש מעייני ואני רוצה להנחיל זאת לציבור״.

דרך התודעה הוא מביא את תלמידיו להישגים בשחייה, שחרור ומקצועיות, והכל באמצעות נסיכת בטחון ויחס אישי. בעתיד הוא חולם שכל תלמיד, צעיר או מבוגר, יעבור אצלו לפני שהוא טובל במים: "אני רוצה להקנות את כל הכלים החשובים, כמו לקרוא ולחזות את הים ואת הגלים. לפתח את תרבות הים ולשמור על ביטחונם של התלמידים".

בין יתר עיסוקיו בן דוד גם פיתח קורס דיגיטלי נגיש לכולם, שמלמד את ההורים איך ללמד את ילדיהם לשחות.

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין


<


<
<<
<
<