X

"הילדים שלי הם דור רביעי להורים גרושים"

עו"ד אור פרימור, מייסד קבוצת הפייסבוק "עורכי דין בקריות" פגש את עולם הגירושים כבר כשהיה תינוק בן שנתיים והחוויה האישית הזאת נחרטה עמוק בנפשו והיא זו שעוזרת לו היום להפוך את הבעיה ליתרון

מסדרונות בית המשפט לענייני משפחה מוכרים היטב לעו"ד אור פרימור מקריית מוצקין. כמי שחווה בעצמו גירושים של הוריו ובשלב מאוחר יותר את הגירושים שלו עצמו, הוא החליט כי מי שלמעשה זקוקים לעזרה הם לא דווקא הזוגות שנמצאים במאבק גירושים, אלא הילדים שלהם. "אני לא עו"ד של הלקוחות שלי, אני עורך הדין של הילדים שלהם" הוא אומר.

לאחר שסיים את עבודתו במשרד המשפטים, פתח עו"ד פרימור משרד עצמאי מתוך גישה שמי שנמצא בחזית הם לא תמיד ההורים, אלא הילדים שלהם. לתוך הגישה הזו הוא יצק את חוויותיו האישיות והשקפת עולמו להגיע להבנות כדי למנוע מאבק משפטי קשה ולעיתים מלוכלך שהשפעותיו על הילדים עלולות להיות קשות.


חווה גירושים כשהיה בן שנתיים. עו"ד אור פרימור. צילום: יח"צ


"נולדתי אל תוך עולם של מלחמות הגירושין" מספר עו"ד פרימור. "סבי וסבתי התגרשו בהיותי ילד, דבר שהיה נחשב לחריג מאוד בדור ההוא ובנוף בכלל. גם הורי התגרשו בהיותי תינוק ובנוסף גם נישואיי הראשונים לא צלחו וזאת בלשון המעטה. כך יוצא שלמעשה הילדים שלי הם בעצם דור רביעי להורים גרושים. כל האירועים הללו לקחו ממני את הילדות וגזלו ממני התמימות בגיל כל כך צעיר וחשפו אותי למערבולות וסערות שילד בגילי לא אמור להרגיש ולחוות. ראיתי כבר את הכול בחיי, החל מחוסר תקשורת בין בני זוג, אלימות, אי תשלום מזונות, הוצל"פ, בגידות, בעיות כלכליות, מריבות וויכוחים בלתי פוסקים, חוסר שוויון, חוסר כבוד, אי עמידה בזמני שהות, הפרת הסכמים, קנאה ושליטה אובססיבית ועד מקרים קיצוניים של התעללות נפשית או פיזית. לכן, שום מקרה או אירוע קיצוני ככל שיהיה בהם אני נפגש היום אינו מפתיע אותי".

"מה שהכי חרוט לי בזיכרון עד היום היא אותה תחושת חוסר אונים כשבתור ילד אתה מבין שלמעשה אין לך מה לעשות חוץ מלנסות להתמודד עם ההרגשה הקטסטרופלית הזאת ולא פעם גם עם הבושה המתלווה אליה" מספר עו"ד פרימור בגילוי לב. "גדלתי והתחנכתי ללא דמות אב חזקה וסמכותית, כזו האמורה לשמש כעוגן וכביטחון של הבית ומכאן האסקלציה ההתנהגותית שלי לא איחרה להגיע ובאה לידי ביטוי עוד בגן הילדים כאשר אני הייתי זה הקובע את סדר היום בחצר המשחקים ולא הגננת. כך זה נמשך גם במהלך שנותיי בבית הספר היסודי כשהצורך שלי לבלוט מעל כולם ובכך להסתיר את כל תחושת חוסר הביטחון שלי, את הפגיעה בדימוי העצמי שלי ואת התחושה שאני חסר ערך, כל אלה גברו על הרצון והיכולת ללמוד בצורה הישגית ובטח גם על המסוגלות שלי להיות מרוכז וממוקד בלימודים ובשיעורים עצמם. על מורים פרטיים לא היה על מה לדבר בכלל. חייתי ממלחמה למלחמה, נשמתי בין מצוקה למצוקה. הסתובבתי עם חור בנעל וסוליה מתפרקת כי בהליך הגירושין של הוריי היו בינתיים מריבות על כספים. תמיד שאלתי את עצמי איך זה הגיוני שאף אחד לא מבין את מה שעובר עלי כילד ומדוע ההורים שלי שמים אותי ואת אחיי כמתווכים ביניהם או כמשלמים את המחיר של המלחמות שלהם. הרי לא בשביל זה מביאים ילדים לעולם. היום אני מבין שזה לא היה בידיים שלהם אלא בידיים של עורכי הדין שלהם באותה תקופה. אותם עורכי דין הביאו אותם למקום הנורא הזה ולא ראו בשום שלב בראש מענייהם את "טובת הילד".

השליחות שלי לפעול למען הילדים. עו"ד אור פרימור. צילום עצמי

"בנערותי, כשילדים רגילים היו קוראים ספרים ומגזינים של בני גילם ותולים בחדר פוסטרים של אלילי פופ ורוק, אני בזמן הזה הייתי מתכנס בחדר מנגן וכותב שירים עצובים ודיכאוניים. הייתי צופה בתוכניות ובכתבות על זוגות מתגרשים, קורא ספרים על גירושין ופרידות ובגיל מאוד צעיר כבר הדפסתי וקראתי את כל ספרי החוקים בדיני משפחה, דיני מזונות וחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות ואת כולם שיננתי בעל פה כאילו היו אלה ספרי תורה וקודש. בעולם שלי האלילים היו עורכי דין ושופטים בישראל. לאחר שירותי הצבאי התחלתי להרגיש יותר מתמיד את צלקות העבר וזיכרונות הילדות. ממש כמו הפרעות דחק (פוסט-טראומה)" מספר עו"ד פרימור בעיניים מבריקות. "צף אצלי קושי בקבלת החלטות, חוויתי דילמות קשות בלקיחת סיכונים, חוסר הביטחון נשקף ממני וכל תכנון עתידי פשוט ורגיל – אצלי הפך לאתגר. לא היה אף אחד שייתמוך בי ויעזור לי. בחרתי להתמודד עם האתגרים הללו בכך שעזבתי את הקריות ועברתי להתגורר מספר שנים בתל אביב ולו מן ההשתוקקות בלנסות ולהתחיל לעשות ריסטארט בחיי. בזמן זה התחלתי לימודי מנהל עסקים ב"מכללה למנהל". אולם, עם הזמן הבנתי שלא מדובר במסלול הטבעי שלי ושבחירתי במסלול זה הייתה רק מתוך הרצון והניסיון להימלט בכל כוחי מתחום ענייני המשפחה, הסכסוכים המשפטיים ועולם הגירושין אליו נולדתי. לאט לאט הבנתי שאני הולך נגד הגורל שלי ונגד ההבנה שבעצם הגעתי לעולם הזה עם שליחות ספציפית ומסוימת, שהיא להציל ילדים להורים גרושים וזוגות מתגרשים. מכאן הדרך אל לימודי המשפטים הפכה למטרת על בחיי כאשר אני מבין ומפנים שזו למעשה התכלית האמיתית וכל ייעודי בחיי אלו".

אור פרימור ואישתו הילה. צילום: אלבום פרטי

"כבר בשנה א' ללימודים הבנתי שהחלום שלי למלא את שלב ההתמחות הינו באגף "הסיוע  המשפטי" של משרד המשפטים. הייתי בראיונות בפרקליטות, בסנגוריה הציבורית ואצל האפוטרופוס הכללי אך "אגף הסיוע המשפטי במשרד המשפטים" תמיד משך אותי יותר מכל מקום אחר ולו מהסיבה שרק שם אוכל לטפל במקרים מורכבים ביותר, לעזור לאוכלוסיות מוחלשות שבאמת זקוקות לי ולנהל הליכים משפטיים מורכבים וסבוכים ביותר. ידעתי שרק שם אוכל להביא את עצמי לידי ביטוי בצורה הטובה, החדה והחזקה ביותר, כי הרי היכן שצריך להביא איתך דריכות מרבית ורגישות יתרה אני תמיד נכנס באמצע ומיד מוצא את מקומי שם באופן טבעי. בתקופת התמחותי "בסיוע המשפטי" שימשתי כעוזר של ראש תחום מעמד אישי עו"ד אמנון גבעוני הנכבד, אוטוריטה בפני עצמה בתחום דיני המשפחה ודמות ייחודית ומדהימה שבהחלט השפיעה עלי הן בדרכים ישירות והן בדרכים עקיפות ושנטעה ועיצבה את כל מי שאני היום. אני תמיד טוען שבכל בוקר כשאני נכנס למשרד- עורך דין גבעוני "נמצא תמיד" מולי ובדמיוני. מבחינתי כיוונתי, השגתי וביצעתי במשרד המשפטים את תפקיד חיי".

עו"ד פרימור נשוי היום באושר להילה (עורכת דין בפרקליטות המדינה) לאחרונה נולדה להם תינוקת שהצטרפה לשני אחיה אייל ויהונתן והוא הבעלים של משרד עורכי דין בקריות המקיים שלוחה נוספת בקיבוץ שקט באזור חיפה. משרדו מתמחה בתחום דיני משפחה ומשפט אזרחי. בדגש על תחום גירושין, גישור גירושין, ניסוח הסכמים, מזונות, פירוק שיתוף, צוואות, ירושות, ייפוי כוח מתמשך, הסכמי ממון, הסכמי ידועים בציבור, הסכמי להט"ב/ הורות משותפת, אלימות במשפחה ועוד.

מהפעילים הבולטים למען שיחרור געלד שליט. עו"ד אור פרימור. צילום מהאלבום הפרטי

פרימור הוא מייסד קבוצת הפייסבוק "עורכי דין בקריות", קבוצה הנותנת מענה משפטי מידי על ידי עורכי דין בכל התחומים ובכל סוגיה משפטית באשר היא. הוא היה גם פעיל חברתי בולט כאשר היה מבין היוזמים והמנהיגים של צבא החברים של גלעד שליט שהיה בשבי החמאס בעזה ושל צעדת שליט והיה אחד האנשים הקרובים לסבא, צבי שליט ז"ל.

אור פרימור וצבי שליט ז"ל. צילום עצמי

"הנתון שכל זוג שלישי היום מתגרש, ידוע לכולם" אומר עו"ד פרימור ומוסיף "הנתון שבכל שנה מתגרשים כ-15 אלף זוגות גם ידוע לכולם. בשעה שקצב הילודה כיום הינו 2.3 כדאי שכולם יפנימו כי בכל שנה "נולדים" בישראל כ-30 אלף ילדים להורים גרושים ושתפקידנו כחברה הוא להגן עליהם ולשמור על רווחתם הנפשית, הרגשית והסוציאלית ולכן בכל פעם כשנכנס אלי למשרד תיק חדש של גירושין אני מקפיד לתרום מעשר נכבד ממנו לטובת ילדים ממשפחות קשות יום. בכל בוקר שאני מתעורר אני נזכר שפעם גם אני הייתי חלק מאותם ילדים והלוואי שיגיע היום בו אוכל להעניק ללא הגבלה לכל ילדה וילד הזקוקים לעזרה. זכרו תמיד שעם בחירת אנשי מקצוע טובים, זוגות בהליכי גירושין יכולים להיווכח כי אפשר, ניתן וכדאי להיפרד בצורה אחרת ולו למען הילדים".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין


<<