X

שלובות קריות פועלות למען רווחתן של נשים המתמודדות עם מחלת הסרטן

״הכי חשוב בקמפיין הזה הוא המסר: גילוי מוקדם מציל חיים״

שלובות קריות פועלות למען רווחתן של נשים המתמודדות עם מחלת הסרטן.

את הקבוצה הקימו ומנהלות אותה בהתנדבות ובמסירות חנה כץ ואיריס לוי מתוק: ״אנו נפגשות להרצאות מסיבות הופעות ועוד״, מספרת לנו איריס לוי מתוק. ״הכל נעשה בהתנדבות. מגיעות אלינו מעל 80 נשים מכל הקריות, חיפה, עכו והסביבה. המפגשים שלנו מתקיימים במרכז צעירים בקרית ים, ונהפכנו לעמותה בשנתיים האחרונות״.


צילום ואלד נימר
גרפיקה קארן סבאג
איפור סיגל תדמור


״יש מעל 12 קבוצות בארץ, כשכל סניף מנוהל על ידי מנהלת באופן עצמאי. לכבוד חודש אוקטובר יצאנו בקמפיין שלטי חוצות להעלאת המודעות למחלת סרטן השד בהפקה ענקית ומטורפת. הייתה התגייסות והירתמות מכל כך הרבה אנשים מוכשרים בתחום האיפור השיער האופנה וצלמים״.

סיגל תדמור האגדית הרימה את הכפפה הראשונה, ויחד איתה ועם יעל מנהלת בית הספר לאיפור הרמנו יום הפקה ענקית. 22 נשים נשים גיבורות הגיעו להתאפר, להסתרק להתלבש ולהצטלם, וסיגל תדמור יחד עם מורות ותלמידות מבית הספר שלה, דאגו ליפות את כולנו. הספר אומן אבי טולילה דאג לעשות מהפך מדהים לנשים, ויפעת שחר בעלת בוטיק במרכז הכרמל דאגה לבגדים צבעוניים מהממים ומתנות לכל משתתפת״.

צילום ואלד נימר
גרפיקה קארן סבאג
איפור סיגל תדמור

״איילת גולד וגיל מן הצלמות מוכשרות תיעדו כל רגע ורגע ,ליוו אותנו בכישרון ובסבלנות, וצלם האופנה ואלד לימר הזמין אותנו לסטודיו המפואר שלו וצילם אותנו באהבה ענקית. זה בהחלט היה יום מרומם את הנפש לחברות שלנו. על הגרפיקה המדהימה אחראית קארן סבאג-סטודיו נזוז לשיווק דיגיטלי״.

״כל האנשים האלה לקחו יום חופש והקדישו לנו יום שלם בהתנדבות ובמסירות נפש . ראשי הערים: קרית ים -ממלא מקום ראש העיר ז'נו פלס והדוברת המדהימה אורית, קרית ביאליק -ראש העיר אלי דוקורסקי והדוברת המדהימה אלונה, קרית מוצקין מנכ"ל העיר יריב הנפלא והדובר הראל פלג המקסים. כולם התגייסו יחד איתנו לקמפיין הזה״.

״בתחילת אוקטובר השלטים עלו לאויר״, מספרת איריס, ״וזה מרגש לראות ברחבי הקריות את התמונות של הקבוצה שלנו. בכל עיר עלו תמונות עם נשות העיר שלה.
הכי חשוב בקמפיין הזה הוא המסר. גילוי מוקדם מציל חיים, וצריך ללכת להיבדק״.

״המודעות היא שם המשחק. אני חליתי בסרטן שד קצת לפני יום הולדתי ה-36. הייתי בטוחה שאני אהיה הצעירה בחדר טיפולים, שם גליתי שיש נשים צעירות ממני שחולות במחלה מפושטת. אין מספיק מודעות, משרד הבריאות ממליץ מגיל 40/50 לבצע את הבדיקות. בעיניי חובה להיבדק מגיל 18, גם אם אין במשפחה סרטן שד ולא משנה איזה עדה אנחנו. בכל שנה מתגלים מעל 5,000 מאובחנים במחלה, זה מטורף״, היא אומרת.

״גם גברים חולים בסרטן שד, אומנם אחוז קטן. לצערי במשך כל השנים האחרונות ומיום שאובחנתי חולה אונקולגית נפרדתי מנשים שהגילוי שלהן היה מאוחר. הבטחתי לעצמי להיות פעילה לתמוך ולשמח נשים שעוברות סרטן. תודה לאל שזיכה אותי לקיים את ההבטחה שלי״.

״אני רוצה להודות מעומק ליבי לכל האנשים שהזכרתי, הנפלאים,הנדיבים בעלי לב ענק. שתמכו, התגייסו והיו שותפים יחד איתנו לקמפיין המדהים הזה.
זה לא מובן מאליו. החיבוק והחיבור שנוצר בעקבות הקמפיין מרגש עד דמעות. לקבל כל כך הרבה פירגון ,הודעות וטלפונים מאנשים שראו את השלטים. מעל 50 נשים הודיעו לי באופן אישי שקבעו תור ללכת להיבדק״.

״הצלחנו ביחד כולנו להעביר את המסר. מקווה שבשנה הבאה בע"ה אצליח לגייס עוד ערים לטובת חודש העלאת המודעות למחלת סרטן שד.
אני איריס לוי מתוק, ואני קוראת לכל איש ואשה ללכת להיבדק. אם את/ה קורא/ת את הכתבה הזאת ואת/ה מתמודד/ת עם מחלת הסרטן.
אני מזמינה אותך להצטרף אלינו, אנחנו קבוצה/משפחה גדולה שיודעת לחבק ולהכיל את כל מי שמגיע/ה אלינו. יחד אנחנו שלובות קריות חיבור חדש לחיים״.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין


<<