X

המבטים שהצטלבו בפאב חיברו בין קריית ים לטירת כרמל

עשור חלף מאז שסגן ראש עיריית קריית ים, אלי כהן, הכיר את דקלה כהן מטירת כרמל. זה התחיל מבילוי בפאב באיזור, נמשך בפגישת היכרות סוחפת של חמש שעות בבית קפה ועד היום עושים השניים את קו קריית ים-טירת כרמל: "מעבר לזה שאנחנו בני זוג, אנחנו חברים. חברים מאוד מאוד טובים". ראיון מיוחד לכבוד חג האהבה

כל מי שאוויר באפו נחשף לעובדה שבסוף השבוע הנוכחי מציינים את החג העברי ט"ו באב, המכונה גם חג האהבה. מתברר כי יש כאלו אשר אינם זקוקים ליום כזה בשנה, כדי לציין אהבה והם עושים זאת כבר שנים, בשקט ובצנעה ומבלי לזלוג אל מדורי הרכילות.

לכבוד ט"ו באב, אחרי הפעלת לחץ "קל" של כותב שורות אלו, ניאותו סגן ראש עיריית קריית ים, אלי כהן ובת זוגו, דקלה כהן מטירת כרמל, לחשוף את סיפור אהבתם שמלבלב כבר עשור על קו קריית ים-טירת כרמל. מכיוון ששניהם נושאים את אותו שם משפחה, נציין בכתבה את שמותיהם הפרטיים על מנת למנוע בלבול מהקוראים.


סגן ראש עיריית קריית ים, אלי כהן. צילום: דורון גולן


אלי (49) נושא בשלל תפקידים פוליטיים וציבוריים והוא דמות מאוד מוכרת בקריית ים בפרט ובקריות בכלל. הוא החל את דרכו הפוליטית לפני 20 שנה מסיבה פשוטה: "אני שונא עוולות, אני שונא אי צדק ומתוך המקום הזה נכנסתי לפוליטיקה ואני מנסה כל יום לתקן ולעזור כי בדיוק בשביל זה תושבי קריית ים בחרו בי. זה משהו שטבוע בי ולא משנה איזה תפקיד אני אעשה, זה תמיד ילך איתי".

אלי הוא מהאנשים העסוקים שקשה לתפוס אותם במנוחה באמצע השבוע. הוא מכהן גם כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות, וועדה שחולשת על קריית ביאליק, קריית מוצקין וקריית ים, החל מהוספת שטח לדירה פרטית ועד להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור. וועדה שבה החלטה לצד זה או אחר, יכולה להוביל לשינויים של מיליוני שקלים בתקציבי הבינוי של הרשויות והיזמים. ואם לא די בכך, הוא גם יו"ר איגוד ערים לביוב חיפה-קריות-טירת כרמל וכדי להמחיש את חשיבותו של האיגוד, די לחשוב על כך שכל השפכים של כל יחידת דיור במרחב הזה, אמורים להגיע למכון הטיהור של האיגוד. רק לאחרונה השקיע האיגוד 700 מיליון שקלים בשדרוג והרחבה של המכון לטיהור שפכים שפועל עבור 11 הרשויות המקומיות להן הוא נותן שירות וכ-800 אלף התושבים שלהן.

מן הצד השני של המשוואה, נמצאת דקלה (43), ילידת טירת כרמל, בה היא מתגוררת עד היום. לדקלה לא הייתה כל זיקה לעולם הפוליטי עד שלפני כ-10 שנים, ביד המקרה, נפגשו השניים בפאב בחיפה.

אלי הגיע לחגוג יום הולדת לאחד מחבריו ודקלה הגיעה עם חברותיה, כדי להעביר עוד ערב נחמד וליהנות. מכיוון שבכל מה שקשור ללוחות זמנים אישיים, עדיף לסמוך על נשים, מספרת דקלה: "ראיתי אותו בפאב, הוא חגג עם חברים שלו ואני הייתי עם חברות שלי. היו ביננו מבטים, אבל לא היה כלום מעבר לזה, שום מילה. עידן הפייסבוק היה אז בחיתוליו ומה שהוא עשה היה לגשת למישהי שמכירה אותי ולשאול עליי, ככה הוא איתר אותי בפייסבוק ופנה אליי. אפשר לומר שכל השאר היסטוריה", היא צוחקת.

 

אלי כהן ודקלה כהן. צילום: פרטי

השניים לא בזבזו זמן ויום אחרי שאלי שלח לדקלה הודעה בפייסבוק, הם כבר נפגשו לפגישת היכרות בבית קפה.

"ישבנו לפגישה ראשונה שנמשכה חמש שעות", מספרת דקלה, "מאחת בצהריים עד שש בערב ולא הרגשנו בכלל איך הזמן עף. העניין שהוא איש פוליטי בכלל לא הפריע לי, כי מה שאני ראיתי זה מישהו עם אישיות כובשת, עם אישיות שסוחפת אחריה אנשים, הוא מצחיק, הוא שנון ויש בו כל כך הרבה מעבר לפוליטיקה והיותו נבחר ציבור ואיש ציבור. לא חשבתי לרגע שהפוליטיקה תהיה איזושהי בעיה במערכת יחסים. אלי, כאדם, היה כל מה שחיפשתי לעצמי".

"אלי, כאדם, היה כל מה שחיפשתי לעצמי". בתמונה, אלי ודקלה. צילום: פרטי

היום, כשמאחוריה כבר שתי מערכות בחירות לרשויות המקומיות, משתפת דקלה: "בפעם הראשונה היה לי קשה. זה הצריך ממנו שעות מטורפות כל יום ויום והוא היה כל כולו בבחירות. אבל ראיתי שהוא עושה את זה מכל הלב ולא רק בשביל למלא עוד כיסא, או לתפוס איזה ג'וב, זה באמת חשוב לו. למדתי בעצמי ליהנות מזה ונהייתי שותפה שלו לאורך כל הדרך וגם אחרי שהוא עבר ימים מטורפים, תמיד היה לו את הניצוץ בעיניים של מישהו שיש לו מטרה טובה".

"מן הסתם, היום אני כן מתעניינת יותר בפוליטיקה ממה שהייתי כשהכרתי את אלי, אני מעורה ומציעה עצות כשאני חושבת לנכון, אבל פוליטיקאית אני לא אהיה".

דקלה: "למדתי בעצמי ליהנות מזה ונהייתי שותפה שלו לאורך כל הדרך". בתמונה, סגן ראש עיריית קריית ים, אלי כהן. צילום: דורון גולן

עבור אלי, השילוב של פוליטיקה וחיים אישיים, נעוץ בבסיסו בבת הזוג. "זה לא תמיד פשוט להיות עם איש ציבור שעוסק בפוליטיקה, זה מצריך כוחות גדולים. השילוב בין העולם הפוליטי לאישי הוא קודם כל בת זוג שיש בה הרבה הבנה והכלה, שמבינה שאנשים פונים בשעות לא שגרתיות, עם כל מיני דברים וצריך לעזור להם, אי אפשר לדחות דברים ליום אחר.

להגיע הביתה אחרי יום של עבודה ופוליטיקה לבית חם, עם בת זוג שמקבלת ומכילה אותך, זה גורם לי להרגיש שאני מקבל ממנה עוד כוח. זה שילוב מנצח. דקלה הכירה אותי כשכבר הייתי סגן ראש עיר, אז הכניסה שלה לעולם הפוליטי הייתה יותר קלה, כי זה לא שקמתי יום אחד והודעתי לה שהחלטתי להיות פוליטיקאי".

"זה לא תמיד פשוט להיות עם איש ציבור שעוסק בפוליטיקה". אלי כהן ודקלה כהן. צילום: פרטי

דקלה מספרת כיצד שומרים על הלהבה במשך עשור ומודה שגם להם היה בעבר, כמו לכל זוג, משבר שממנו הם יצאו מחוזקים. "מעבר לזה שאנחנו בני זוג, אנחנו קודם כל חברים", אומרת דקלה, "חברים מאוד מאוד טובים. אנחנו מדברים על הכל, שום דבר לא נשאר באוויר ומאוד כייף לנו ביחד. לשנינו יש נגיעה למסורת, אנחנו מאוד משפחתיים ואוהבים לעשות את השבת בבית. אין אצלינו לעשות חגים בנפרד, או שבתות בנפרד כי שנינו רוצים להיות ביחד, לחוות את זה ביחד. זה הזמן שלנו".

"זה קשה מאוד להתנתק מהפוליטיקה ולדאוג שהיא לא תיכנס לחיים האישיים", אומר אלי, "כי הרי בפוליטיקה אין שעות עבודה קבועות, זה משהו שנמצא כל הזמן. אבל, בסופי שבוע וחגים אנחנו משפחתיים לחלוטין מתוך מקום של לעשות הפסקה מכל השבוע, להיות ביחד ולחזור ביום ראשון עם אנרגיות חדשות. כדי לשמור על מערכת יחסים כזו צריך חברות אמת ויכולת הכלה, להבין שלכל אחד מהצדדים יש גם חיים ושאיפות לצד הזוגיות, ובסופו של דבר שני העולמות צריכים להיפגש בדרך שהכי טובה והכי נכונה".

מי שמכיר את אלי יודע שהוא אחד האנשים החברותיים ביותר, ולכן כשהוא מטייל היום בטירת כרמל הוא זוכה ליחס של בן בית. "יש פה אנשים מקסימים וחמים, שנותנים הרגשה שאני נמצא בבית", הוא אומר, "זה לשבת בבית קפה, או ללכת ברחוב ואנשים ניגשים ומדברים איתי כמו בן המקום, אני מרגיש חלק מטירת כרמל וחלק מתושביה. זה מאוד מזכיר לי את קריית ים, שגם בה יש אנשים חמים שנותנים לי הרגשה טובה".

ואם כבר נגענו בט"ו באב, נזכיר שבימי קדם נהגו בנות ירושלים לצאת ביום זה לשדות ולכרמים, כשהן לבושות בגדים לבנים, על מנת שלא יהיה הבדל בין עשירה לענייה. לעיניהם של הגברים שהגיעו לשדות, נגלה המחזה של נשים רוקדות המחכות לבחיר ליבן. העידן הזה אומנם חלף מן העולם, אך לא יזיק בכל יום להזכיר לזוגות האוהבים את מה שהצית וחיבר ביניהם עוד מבראשית, או לצאת, לבלות וליהנות ואולי למצוא את האהבה שאתם מחפשים.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין


<<

<